Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő abban az esetben,...

Mi a teendő abban az esetben, ha az egyetem nem indítja levelező BSc szakon az adott specializációt?

Figyelt kérdés

Sajnos az utolsó pillanatban közölték egy e-mail formájában, hogy a szakirányon belül, a három "modulból", azaz specializációból mindössze egyet indítanak levelező szakon. Ezt nem közölték sem a tavaszi félévben, sem a szakirányválasztáskor, sem az előzetes tárgyfelvételnél, végül nyár végén, a végleges tárgyfelvétel megindulása után küldtek ki egy két soros e-mailt erről.


Mivel nem az a specializáció indul, ami a jelenlegi munkámhoz kapcsolódik és szükséges lenne a munkámban a későbbiekben is, ezért a kérdés az, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Lehet kérni/kötelezni az intézetet, hogy indítsák el levelezőn is a beígért tárgyakat, ha már nem szóltak előre és a felsőoktatás tulajdonképpen pénzbe kerül, vagy teljesen az intézmény jóindulatán és önkényén múlik a döntés?


OE-KVK


Köszi!



2021. aug. 30. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Nem lehet.


NIK-en is hasonló a helyzet. 4 opció van:


-beletörődsz, hogy ez lesz a specid és önállóan tanulod meg a másik spec tárgyainak tananyagát és a szakmádhoz szükséges anyagot


-passziváltatsz és reménykedsz abban, hogy jövőre indul az adott spec, akármennyire is lutri


-felveszed nappalin/estin az adott spec tárgyait (nekünk ezt javasolták például intézményes szinten)


-ha van elég ember, akivel össze tudsz fogni a cél érdekében, megpróbálhatjátok kérvényezni, hogy induljon, de szerintem ehhez már késő van... Mindenesetre ha több, mint 20 embert érint, jó esélyetek van rá, hogy célt értek

2021. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


- Passziváltátni már elméletben késő, mivel már aktív státuszban vagyok.


- Nappalin/estin felvenni ezeket a tárgyakat milyen módon történhet? Tárgyjelentkezésnél nem látom a többi tanrend tárgyait.


- Ha most felveszem azokat a tárgyakat, amiket idén kiírtak "ez van" alapon, de jövőre meghirdetik a kívánt spec tárgyait, akkor felvehetem azokat és folytathatom úgy tovább, még ha ezzel időt és energiát is áldoztam be?

2021. aug. 30. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utólagosan ha jól tudom, még október közepéig van lehetőséged. De persze nem akarlak rábeszélni, csak ha elgondolkodnál rajta, szerintem még meg tudod oldani a hónapban. :)


Ha más tagozaton akarod felvenni, szerintem legegyszerűbb a TO-n érdeklődni ezzel kapcsolatban. Ők fel is tudnak jelentkeztetni az adott kurzusra.


Természetesen felveheted azokat a tárgyakat is, bár lehetséges, hogy csúszni fogsz vagy kredittúllépés miatt fizetned kell, ha azon is végig akarsz menni. Ez is egy jó ötlet egyébként, nekem nem jutott eszembe.

2021. aug. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi aggodalom, standard Kandós dolgokról van szó. Mindenről az utolsó utáni pillanatban kapsz értesítést, soha semmit nem lehet tudni előre. Az a csoda, ha egyszer valami úgy történik, ahogy eltervezték.

Felteszem Automatikás lehetsz, vagy Műszeres, mert ott szokott több modul lenni.

Amit tehetsz: vársz egy évet, de ez szerintem több szempontból sem éri meg.

Ami jobb: keresd meg azt a tanárt, akinél modulozni szerettél volna. Kérj anyagot, és tanuld meg önállóan.


Melyik specen melyik modulról lenne szó? Talán tudok segíteni :)

2021. aug. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Szia en nem jarok oda de en azt tennem es a SZIE-n azt csinaltak ismeroseim, hogy irnek a nappalisok es a levelezos csoportjaba es azzal az X emberrel inditanek kervenyt az iskola TO-jan.

1 hatranya lesz, hogy az orakat a nappalisokkal egyutt hallgatjatok ergo ha az orakat berakjak keddre akkor sajnos kedden kell hallgatni. Egy probat meger, meg augusztus van, hajra!

2021. aug. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!