Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik(nek) olyan lehetőségek...

Létezik(nek) olyan lehetőségek Magyarországon, olyan tanfolyamok, kurzusok amelyek felkészítenek az egyetemre?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élő diáklány vagyok. Idén érettségiztem (volna), ám a kormány úgy döntött, hogy 4 éves (gimnázium) átlag szerint kapjuk meg az érettségi érdemjegyeinket.

Lehetett volna érettségizni, de egyszerűen nem mertem elmenni. Számomra az tavalyi iskolai év mintha kiesett, kimaradt volna. Volt online oktatásunk, de az annyit ért, mint halottnak a csók. A tanárok nem vették komolyan, és rengeteg anyagot át sem vettek velünk, ami személy szerint nekem most létfontosságú alapként kellene hogy szolgáljon egyetemen.

Természetesen beadtam a jelentkezésem egy szlovákiai egyetemre, de egyszerűen gyomorgörcsöm van ha arra gondolok, hogy lassan elkezdődik. Rettegek egyszerűen, nem érzem magam felkészültnek, végképp.

A második ok ami miatt félek elindulni, a szlovák nyelv melyet nem tudtam elsajátítani 13 év alatt.

Nekem az egyszerűen nem ment, de egyetemre még is szerettem volna menni, és nem volt választásom. A szüleim nem akartak engedni Magyarországra, beleszóltak minden döntésemben.


Végül most ott tartok, hogy szeretnék egy évet halasztani és bepótolni azt az elmaradást, ami egy év alatt kimaradt. Főként kémiát és biológiát szeretnék tanulni, mert aztán az orvosi egyemen szeretném folytatni a tanulmányaimat.


A kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségeim vannak kémiát és biológiát tanulnom emeltszinten, úgy hogy mellette dolgozni is tudjak?


A segítségeket előre is nagyon hálásan köszönöm!



2021. szept. 4. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemek szoktak indítani emelt szintre felkészítő tanfolyamokat. Hogy a szlovák egyetemek is csinálnak-e ilyet, azt nem tudom, de felteszem, hogy igen, vagy legalábbis valami hasonlót.
2021. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szlovák érettségit elfogadják Magyarországon?
2021. szept. 4. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, itt olvashatsz erről:

[link]

2021. szept. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!