Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy már nem kell...

Igaz, hogy már nem kell tanári diploma ahhoz, hogy tanár legyen valaki?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt mesélte, hogy egy tervezett újítás miatt már nem kell tanári diplomát szerezni ahhoz, hogy valaki tanár legyen.

Korábban is hallottam olyat, hogy egy mérnök pl taníthat kémiát, matekot, fizikát és ezt se nagyon akartam elhinni, de az, hogy semmilyen képesítés ne kelljen, egyenesen hihetetlennek hangzik számomra.

Ez csak "városi legenda", valamilyen felkapott pletyka vagy tényleg lehetséges tanári diploma nélkül középiskolában tanítani? Ha igaz, milyen feltételekkel taníthat valaki (mert ha tanári diplomát nem is várnak el, valami feltételt biztos szabnak)?


2021. szept. 5. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

hülyeség.

olyannyira kell a tanári végzettség, hogy ha anyanyelvi szinten beszélsz pl. angolul, akkor sem taníthatsz, még nyelvsuliban sem, nemcsak közoktatásban, mert nincs tanári diplomád.

2021. szept. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

Még olvasni is rossz, nemhogy átélni. Belegondolni is szörnyű, hogy kik fogják így tanítani a jövőre iskolába induló gyermekemet.

Tanító szakos hallgató vagyok, már azért is meg fogja érni elvégezni a szakot, hogy ne tanító, tanár szakot nem látottak tanítsák a gyermekemet pl.írni és olvasni.


Szerinted amúgy lesz olyan mérnök vagy bárki akinek köze lesz az adott tárgyhoz, hogy majd alamizsnáért beáll tanítani? Remélem nem!

2021. szept. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
1, tévedés amit írsz. Elméletben alapértelmezés, hogy kell a tanári diploma, hogyne, de ahol nincs elég tanár, ott bizony van, hogy nem lehet máshogy megoldani, mint olyan óradókkal, akik nem tanárok, de van releváns képzettségük, hozzáértésük, és a tanításhoz kedvük van. Majd ha rendesen megfizetik a pedagógusokat, akkor többen fogják eleve a tanárképzést választani. Ez van.
2021. szept. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

1-es vagyok, c2-es nyelvtudással és nyelvvizsgával.

megpróbálkoztam a volt ált. isk.-ám igazgatójánál, aki kölyökkorom óta ismer és kedvel, és azt mondta, ha rajta állna, adna munkát, de tanári végzettségem nincs, így nem lehet, másmilyen diplomám van, de az nem tanárképes szak volt.

2021. szept. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
7%

Te jó Isten. Egyes területeken EDDIG SEM kellett tanári diploma, hogy valaki taníthasson....Gimiben medi tanáromnak semmi köze nem volt a tanári diplomához, valami kommunikációs diplomája volt, azzal tanított. Esti képzésen a burkoló oktatómnak még diplomája sem volt, egy technikuma volt még mestervizsgàja.

Mostani oktatómnak gépjármű mérnöki diplomàja van, így oktat leendő autószerelőket.

Ha minden ilyenhez kéne tanári diploma nem lenne aki tanítson, gondolkodjunk már könyörgöm.

2021. szept. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
5, közismereti tárgyakról van most szó inkább.
2021. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2021. szept. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!