Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit érdemes 5. érettségi...

Mit érdemes 5. érettségi tantárgynak választani?

Figyelt kérdés

Gazdasági szakon tervezek továbbtanulni, ezért emelt matematika és emelt angol érettségit szeretnék elsősorban letenni, viszont ugye kötelező ezek mellett egy 5. tárgyból is vizsgázni. Melyiket lehetne viszonylag könnyen jóra megírni?


Olasz nyelven gondolkodom főleg, de 3 év tanulással nem tudom mennyire teljesíthető.


(már az új érettségi rendszerben fogok vizsgázni, fogalmam sincs ez mennyire befolyásolja a nehézséget)



2021. szept. 5. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem informatika az, amiből kevés tudással is simán összehozol egy 70-80 százalékot.
2021. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez a másik amin még elgondolkodtam de a 20 szóbeli tétel eléggé megrémisztett. Egyáltalán hogy néz ki egy informatika szóbeli, miről kérdeznek?
2021. szept. 5. 10:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól mennek a nyelvek és jó tanárod volt választhatod az olaszt is. Én németet tanultam második nyelvként 3 évig, és olyan jó volt nálunk a német tanár, hogy az emelt érettségi csak az iskolai tudással sikerült 70%-ra.

De az informatika sem nehéz.

2021. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben a nyelvet választanám. Gazdasági szakos diploma után nem rossz egy nyelvismeret.
2021. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Én földrajzot választottam. Atlasszal simán megírható 5-re egyedül a topográfiára kell tanulni, ha matekos vagy akkor a matekos kérdések se lesznek számodra nehezek. De sokan nálunk etikát meg társadalomismeretet választottak. Ott nincs írásbeli egy dolgozattal kell kiváltani.
2021. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz vagy az informatika jó választás lehet neked.
2021. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Én is az Olaszt vagy az infót ajánlom. Infóból én is érettségiztem 2019-ben. Akkor olyan feladatok voltak írásbelin, hogy wordbe kellett szöveget szerkeszteni, power pointban kellett prezentációt csinálni, meg excelben táblázatot szerkeszteni.

Persze minden le volt írva, hogyan kéne kinéznie, meg volt forrásfájl is.

Szóbelin ilyesmi tételek voltak:

Számítastechnika története

Számrendszerek

Etikett, netikett

Kódolás

Kommunnikácó

Operációs rendszerek

Adatbázisok

Internet felépítése, használata


Nem tudom az újban milyenek lesznek, de nekem ilyenek voltak.

2021. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! :)
2021. szept. 6. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!