Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A SOTE általános orvos szakon...

A SOTE általános orvos szakon helyileg hol vannak az órák?

Figyelt kérdés

Van a Nagyvárad téren az Elméleti tömb, ott vannak az elméleti órák?


Amikor meg gyakorlat van, akkor ide-oda ingáznak a hallgatók a Klinikáknál a különböző épületek között, attól függően, hogy éppen milyen területre vonatkozik a gyakorlat? Mert láttam hogy szinte mindennek van külön épülete, fogászat, szemészet, szülészet, stb.


Kíváncsi vagyok, hogy van ez, én nem fogok oda járni, meg ismerősöm sincs ott, csak érdekel.


2021. szept. 6. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyjából. Azzal a különbséggel, hogy az alapozó tárgyak órái nem csak a NET-ben vannak, hanem (főleg az első 2 évben) az Elméleti Orvostudományi Központban (EOK) és az Anatómiai Intézetben is, illetve klinikák nem csak a Klinikáknál vannak, hanem van egy klinikai tömb a Corvin negyed és a Kálvin tér között félúton, meg még a Városmajor is. Volt még a Kútvölgyi Klinikai Tömb is, de az ebben a formájában tavaly megszűnt.


De nem is csak a klinikákon lehetnek a gyakorlatok. Nekem volt olyan belgyógy félévem, amiben a Szent Lászlóba, vagy épp a Szent Imrébe jártam hetente (ez még a tömbösített oktatás előtt volt). Illetve a nyári és a hatodéves gyakorlatokat (amikor több hétig minden nap egy helyre jársz) bármilyen akkreditált oktató kórházban csinálhatod, akár másik városban is.

2021. szept. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 😊
2021. szept. 6. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!