Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bekerülni az...

Mennyire nehéz bekerülni az ELTE Apáczai Csere János Gimnáziumba? Humán/nyelni szakra mennék.

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 12:04
 1/3 A kérdező kommentje:
négy osztály érdekelne, vagyis 8.osként lenne a felvételi
2021. szept. 7. 12:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebben a táblázatban meg tudod nézni a korábbi évek ponthatárait humán tagozatra.

[link]

Ha nyíllal rámész a 110-re, akkor láthatod, hogy számolják ott a felvételi pontokat. Matek központi: 50p*0,5 + magyar központi írásbeli: 50p + hozott pontok: 10p + szóbeli: 25p= 110p

A hozott pontszám kiszámítása: a 7. év végi és a 8. félévi osztályzatok összege a következő öt tantárgyból, osztva 5-tel. Az öt tantárgy: magyar nyelv és irodalom (átlagolva), matematika, történelem, idegen nyelv és a természettudományi tantárgyak közül az, amelyikből a legjobb eredményt érte el a felvételiző.

2021. szept. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Szerintem ha írsz egy 75+ pontos felvételit, 4,5-5 az átlagod, és jól szerepelsz a szóbelin, van esélyed.

Én 81 pontos központit írtam és ilyen 4,5 volt az átlagom (ráadásul hetedik év végén 3-as voltam matekból xd) - behívtak. Szerintem ha tudsz ilyen tanulmányi átlagot és központit produkálni, illetve kimaxolod a szóbelit, sima ügy. Mint láthatod, nem a jegyeket, hanem inkább az írásbelit helyezik előtérbe. (szóval nem olyan, mint pl a Városmajori, ahol kb az egész felső tagozatot nézik)

Az Apáczaiban amúgy humánra a legkönnyebb bekerülni, szóval sok sikert!:)

2021. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!