Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a járványhelyzet tovább...

Ha a járványhelyzet tovább romlik,akkor újra online oktatás lesz az egyetemeken?

Figyelt kérdés
Nálunk jövő héttől kötelező lesz pl a maszk viselése.

2021. szept. 10. 18:23
A kérdező szavazást indított:
Nem,már elég sokan be vannak oltva
Igen,ha a fertőzöttség nő
62 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Én már úgy tudom hogy már maszkot kell ott is hordani. Szóval igen esélyes.
2021. szept. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez nagyon egyetemfüggő lesz. Most is minden egyetem vezetősége dönt az adott helyzetről.

Nálunk pl nem kell maszk, egyedül hőkamerával mérnek minket bejövetelkor. Egyedül annyit mondtak, ha rosszabb lesz a helyzet, akkor max maszkhasználat lesz és ha nagyon rossz, akkor lesz hibrid. Vezetőség nálunk hallani sem akar az online oktatásról… De azt is tudom, hogy máshol meg tök más szabályok vannak érvényben.

Gondolom egy ideig megmarad minden egyetem vezetőségében a választási lehetőség, ha nagy gáz lesz, akkor viszont az lesz mint tavaly novemberben. (Akkor ugye már nem volt semmilyen különleges engedély senkinek, kötelező volt az online)

2021. szept. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon remélem, hogy az lesz.


Levelezőn tanulok, úgy volt, hogy havi 1x lesznek óráink csütörtöktől szombatig, a főnökömmel is ezt beszéltem meg. Az első két félévben ez így is volt, de most szinte az összes szombati órát hétköznapra tették, ráadásul sokszor csak délelőtt vagy csak délután vannak óráink, így több nap kell bemenni. Nincs ennyi szabadságom. Ha nem lesz minimum hibrid oktatás, akkor vagy az egyetemet, vagy a munkahelyemet kell otthagynom...


(Amúgy elvileg levelezőn az elméleti órákon nem is lenne kötelező a jelenlét, de az ÖSSZES oktató az aláírás feltételévé tette, ami a TO szerint teljesen rendben van. Hajrá MATE...)

2021. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk is ma jött a dékáni levél, hogy a kar épületén belül kötelező lesz a maszkviselés. (Debreceni egyetem)
2021. szept. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk nem terveznek átállni, maximum a maszkhasználatot hozzák vissza.
2021. szept. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk kezdettől kötelező a maszkviselés, és mindenki elővigyázatosságból készül arra az esetre, ha előbb-utóbb átállnánk online-ra. Pl. szemináriumokon az első jelenléti ívre e-mail címet is meg kellett adni a biztonság kedvéért, vannak Teams csoportok, rebesgetik hogy a vizsgák lehet hogy online lesznek, ilyesmi... (Bölcsész szak.)
2021. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is a jövő héttől lesz kötelező a maszk viselése az órákon stb., illetve máshol (pl. kollégium, folyosók, közösségi terek stb.) is ajánlott. Nagyon azt mondogatják, hogy kb. október 15-től át is állunk online oktatásra. Én személy szerint nagyon nem szeretném, mert már nagyon vártam, hogy be lehessen járni az egyetemre, legyenek rendes jelenléti óráink stb., én sokkal jobban tudok így tanulni is és nekem az egyetem nem csak arról szól, hogy ülök a gép előtt a szobában. Valamint mint sokan mások én is albérletbe költöztem, amit nem lehet csak úgy hipp-hopp felmondani és azért nem ez nem kevés pénz. Nem értem, hogy ha már most mindenki erről beszél, előre nagyon jól tudja mindenki, hogy x naptól úgyis átállunk stb., akkor miért nem lehetett volna eldönteni előre és kerek-perec megmondani, hogy online oktatás lesz. Én egyáltalán nem örültem volna neki, mert a jelenléti oktatást jobban szeretem, de még az is kevesebb bizonytalansággal és bonyodalommal járt volna mint a jelenlegi helyzet.
2021. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is már kell maszkot viselni az egyetemen. ELTE.
2021. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!