Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy hozzam be a durva matekos...

Hogy hozzam be a durva matekos lemaradásomat, kezdő MSc levelezős mérnökként, viszonylag idős korban?

Figyelt kérdés

40 év körüli családos férfi vagyok. Elkezdtem egy villamosmérnöki Msc képzést. Eddig négy tanítási napon vagyok túl, ennek a négy napnak a 95%-a differenciálás, analízis, operációkutatás, deriválás, polinomok, stb. voltak.


Régen nagyon jól tudtam a fizikát, programozást, és ezekre könnyen visszaemlékszem, de a matekom kb. most egy érettségiző szintjét sem éri el, és nem nagyon akar visszatérni az órai anyagokkal a tudás.

Őszintén megmondva, már a Bsc képzés matekjait is csak kettessel tudtam végigbukdácsolni (ez kb. 15-20 éve volt).


Mit javasoltok, mi vált be nektek az egyetemi matek tudás nulláról való felhozására? Hogy tudnám felhozni a tudást kb. vizsgaidőszakig annyira, hogy ne bukjak meg mind kb. 5-6 matekos tárgyamból?


Szívesen belevágok aktív online kurzusokba, de magántanárhoz is elmennék. Bár félek attól, hogy ez november végéig már nem fog sikerülni, pláne úgy, hogy az órai példamegoldásokra, ZH-kra már most jó lenne valamit tudnom az egészről.


2021. szept. 14. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Mateking. :) Ha jól tudom, most hétvégén lesz is valami discount az anyagokra, vásárolj be, aztán gyakorolgass.
2021. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Az analízisre ott van a Thomas-féle kalkulus, jól összefoglalja az analízis alapjait.
2021. szept. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

NÉGY NAP után nem kell még kétségbe esned!

Egyrészt a csoporttársak sokat tudnak segíteni, vagy a tanártól kérj segítséget, esetleg magánórákat tud adni, vagy valakit ajánlani, aki elvállalna.

2021. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!