Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az MSC képzéseken miért...

Az MSC képzéseken miért lazábbak az oktatók?

Figyelt kérdés

Én idén diplomázom levelezős MSC gazdasági szakon.

Nagy különbségeket tapasztalok az alapszakhoz képest.


A tananyag,tárgyak jóval érdekesebbek.Nincs az a tipikus "csak csússzunk át kettessel", mint alapszakon hányinger tantárgyak.


A másik különbség az oktatók hozzáállása.Sokkal lazábbak, közvetlenebbek.Akik alapszakon szívatósak voltak, itt normálisabbak.


2021. szept. 16. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Mert MSc-re már hallgatóból is csak a java marad, akit érdekel is amit tanul, nem csak a papír kell neki. Nem kell sok apu-kedvencének az algebrai alapoktól kezdve elmagyarázni egy képletet vagy attól tartani, hogy hiányos elméleti tudás miatt nem értenek meg gyakorlati problémákat.
2021. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Mert a magyar oktatási rendszernek már nem sok mondanivalója van MSc-szinten, ezért a tanárok eljópofizzák azt a kínos tényt, hogy nem tudják, mit tanítsanak. Főleg a gazdasági mesterszakok full üresjárat, teljesen feleslegesek.


Én külföldön járok data science mesterszakra, és itt nincs az a bratyizás. Vért pisilve megyünk át a vizsgákon. Itt még van mondanivalójuk az oktatóknak PhD szinten is.


A magyar oktatási rendszer az alapképzésnél leteszi a lantot.

2021. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gazdaságis szakok alapból nem vészesek, msc-re pedig ez hatványozódik.

Reál MSC is jóval egyszerűbb MSC-n. Igazából azért mert tudják, hogy az ott oktatott anyag felesleges kb mindenhez. BSC-n is tudják, csak ott ki kell szórni az embereket.

Magyarban krediteket kell adni a balf.szoknak (oktatók), akik relevánsat nem tudnak tanítani, de ő proff phd emeritus dsc...

+ magyarban az egyetem úgy néz ki, hogy oldd meg magadnak a dolgokat. Kedves második biztos vagyok benne, hogy külföldön konzultál a tanárral a beadandók ügyében és a haladást illetően, nem pedig úgy van, hogy az oktató 2x látja a házit Szeptemberben amikor kiírja és Decemberben amikor bekéri.

2021. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 "Kedves második biztos vagyok benne, hogy külföldön konzultál a tanárral a beadandók ügyében és a haladást illetően, nem pedig úgy van, hogy az oktató 2x látja a házit Szeptemberben amikor kiírja és Decemberben amikor bekéri."


Ugyan nem én vagyok a kettes válaszoló, de én Angliában diplomáztam és pontosan így volt nálunk is a legtöbb esetben :D

15 hét egy szemeszter, úgy a 6. hétnél kiadtak egy nagyobb méretű beadandót (mondjuk olyan 8-15 oldal írás az adott témában, legalább 10-15 referencia, bibliography, nyilván forrás megjelölése stb), meg mellé a gyakorlati dolgok, és a 15. hét körül beküldtük, de közben folyt az oktatás és nem igazán fogták a kezünket. Amit átnéztek, az max a table of content, hogy nem hagytunk-e ki valamit és ennyi. Lépcsősen haladtunk évről évre, míg első évben belenézegettek egy-egy feladatba is, második évben már csak table of content, harmadik évben meg leadták a tanítani valót és elszivárogtak.

Ha kaptunk segítséget, az maximum olyan esetben volt ami gyakorlatiasabb, például programozás vagy webapp fejlesztés, de ennyi. Ha Magyarországon is hasonlóképp folyik, akkor elég hasonló.


Egyébként Angliában bárkit kérdezek, elmondása szerint az MSc fényévekkel nehezebb és lehetetlen dolgozni mellette, mert hogy nem lehet bírni, nagyon intenzív stb.

2021. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4

Akkor lehet "jobb" egyetemeknél hallottam ezekről, hogy kötelező heti/kétheti házi átbeszélés van vagy legalábbis valami haladási napló szerűség amit vagy egy felelős vizsgál/irányít vagy valamiféle felsőbb éves tutor.


Itthon inkább magadra és a csoporttársaidra vagy utalva. Nekem egy házim nem volt amit a tanár átnézett volna és mondja, hogy ezt és ezt javítsam. Ha leadásnál kinézetre megfelelt bevette és ha szar volt akkor mondta, hogy ki kell javítani végleges leadásig. Ha meg nem akkor meg olyan lett amilyen.


Külföldi oktatásról nincs tapasztalatom, de itthon ami dominál szerintem az a végeláthatatlan lexikai bevágás amit elvárnak és emellé meg mondjuk 7-12 tárgyat/félév.

2021. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Nálunk csak a szakdoga alatt volt ilyen haladási napló ahogyan te hívtad, illetve ott volt kötelező a heti rendszeres átbeszélések.


A többi ugyanaz, az egész csoport együtt próbálta kibogozni az assignment feladatait, mert a tanár nyilván érthetően elmagyarázza, de ahogy kijössz a teremből, már ment a káosz és az értesítések csipogtak whatsapp-on :D


"Ha leadásnál kinézetre megfelelt bevette és ha szar volt akkor mondta, hogy ki kell javítani végleges leadásig."


Ezen kicsit meglepődtem, Angliában csak College-ben volt az ilyen dolog elfogadott. Nálunk szóltak is, ha elküldjük a feladatokat határidő előtt, ő ránéz és mond pár tippet, de akkor végleges javításnál unni fogja, mert mindent másodjára olvas el, szóval ez visszafele is elsülhet. Épp ezért volt nálunk minden beadandó totózás. Vagy tetszett nekik, vagy nem.. Sosem lehettél biztos. Volt hogy tök jónak éreztem valamit mert az én ízem szerint közelítettem meg a dolgokat majd koppantam, de az ellentétje is volt. Nagyon szerencsejáték volt az egész, sosem azt a jegyet kaptad amire számítottál, és ugye zaklatni határidő előtt meg nem merted, nehogy unalmában javítsa. Minden jegy kőbe lett vésve és ment a minősítés felé, javításra sem volt lehetőség, csak ha buktál. Akkor is csak egyszer, és a max jegy úgymond a kettes volt már csak akkor.

2021. szept. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!