Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Szeretnétek...

Egyetemisták! Szeretnétek távoktatást?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Jó lenne. De nem azért, mert úgy könnyebb lenne, nálunk kifejezetten szigorúbbak is voltak az oktatók. Hanem azért, mert tudnék mellette dolgozni normális óraszámban, este meg megnézném a tanulnivalót.
2021. szept. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Baromi kényelmes lenne, nem kellene utaznom, és mivel így is levelezőn vagyok, még jobban össze tudnám hangolni a tanulást a munkámmal. Amúgy nekünk sem volt könnyebb online, bekeményítettek miatta.
2021. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Jobban örülnék neki, mert úgy is magamtól, otthon tanulom meg amit kell.

(mérnökinformatikus szak)

2021. szept. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Nem, mert egy büdös nagy nulla, semmi oktatás, csak időkitöltő felesleges "órák" mellett sokkal több tanulás, az irreálisan megnehezített követelmények miatt.
2021. szept. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem szeretnék. Elég volt az eddigi távoktatás. Persze a távoktatásnál élveztem, hogy nem kell korán kelni, viszont anno alapból minden nap 2,5 órát kellett utaznom (még amíg középiskolás voltam), szóval nagyon lefárasztott a mindennapi utazás, szóval amiatt imádtam a távoktatást. Viszont most elsőéves egyetemistaként közel van az egyetem, csak heti három nap van órám, szóval igazából így is sokat vagyok itthon, nem akarok még többet. Legalább ér egy kis plusz inger, stb., és nem csak abból áll a nap, hogy felkelek és a gép elé ülök.
2021. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

a 3-as választ én is írhattam volna.


Szintén mérnökinfósként, szeretnék távoktatást. Akkor lennék a legboldogabb, ha csak a zhk és a vizsgák lennének jelenlétiben.

2021. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Én is szeretnék mivel sokkal sokkal kényelmesebb volt. Elég messze az egyetem, rengeteget utazok miatta. Mindig is jól tudtam otthon, egyedül tanulni. Sokkal könnyebb volt nekem mint órán megérteni bármit. Az időmet is jobban be tudom osztani na és igen a munka is könnyebb lenne
2021. szept. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Én is mérnökire járok, és nem szeretnék. A bejárás ad egy plusz motivációt, és hát távoktatásban nagyon érdekes volt nézni a hegesztős videókat, de nem mernék most nekiállni ezek után hegeszteni a valóságban. :D Ráadásul most tudtunk beköltözni a kolikba is. A jelenléti a legjobb, ha az nem lehet, akkor legyen hibrid.
2021. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Bár lenne előnye (nem kéne utazni, korán kelni, órák közt feleslegesen várakozni), mégsem örülnék, ha megint digitális oktatásra állnánk át
2021. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem szeretnék, számomra inkább csak hátrányai voltak mintsem előnyei. Én szeretek egyetemre járni "fizikailag" is, minden órámon részt szoktam venni, rám már maga a közeg is motiváló hatással van, találkozom a szaktársaimmal, egyetemisták vesznek körül, sokszor bent szoktam maradni tanulni is az egyetemen stb., úgyhogy nekem mindez még hiányzott is a távoktatás alatt. Az online órákon és úgy általánosságban a távoktatás alatt nehezebben tudtam koncentrálni, megfogyatkozott a motivációm, úgy éreztem nem ér elég inger, túl monoton az egész és nem éreztem úgy jól magam. Én kolis voltam, úgyhogy haza is kellett költöznöm a szüleimhez és annyira ennek sem örültem, mert azért mégsem ahhoz voltam hozzászokva, nem arra voltam berendezkedve hogy otthonról tanuljak, otthon több volt a zavaró tényező, távol voltak a barátaim stb., stb. Valamint én nem lakom messze az egyetemtől, tehát még ebből a szempontból sem jelentett nagy különbséget az, hogy most pár perccel tovább aludhattam. Ellenben online sokkal nehezebben ment a tanulás a már említett okok miatt, illetve a tanárok is sokkal több anyagot osztottak ki, elég haszontalan órákat tartottak online és sokszor már teljesen felesleges időpocsékolásnak éreztem őket, nagyon sok beadandót adtak, sokkal szigorúbbak voltak a vizsgák (főleg az idő volt a probléma, mert féltek a csalástól és nagyon rövid idő alatt kellett teljesíteni a feladatokat). Úgyhogy nekem ebből a szempontból is szimpatikusabb a jelenléti oktatás.
2021. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!