Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most akkor mennyi félévem maradt?

Most akkor mennyi félévem maradt?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy átosolhatnak akkor is, ha a képzési idő+2 félévet meghaladom, ugyan azon a szakon. Ez akkor is érvényes, ha újrajelentkeztem? Tegyük fel 6 félévet már felhasználtam, azaz 3 félév múlva ha nem fejezem be, akkor átraknának ez alapján, de ha idén újrajelentkeztem akkor is érvényes ez?

2021. szept. 21. 14:29
 1/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
19%

Mit jelent pontosan, hogy újrajelentkeztél?

Ha egy teljesen új szakra mész, akkor van még 6 féléved az előzőtől függetlenül.

2021. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugyan arra a szakra jelentkeznék.
2021. szept. 21. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:

De ha nem fejezed be, akkor vissza kell fizetni a képzési költséget... szóval nem biztos, hogy jó ötlet.

amúgy értem mit akarsz. Újra jelentkezel, majd ami megvan akkreditáltatod. Akkor egy rövidebb képzés is összejöhet, ha jól játszol az órarenddel.


Na de mi lesz a félbehagyott képzéssel? Ha az állam finanszírozta, akkor vagy a diplomádat, vagy a taníttatásod árát szeretné látni.

2021. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pelenkásfiú ***** válasza:

#3 Ha a "félbehagyást" követő 2 éven belül elkezd Magyarországon dolgozni, akkor nem kell visszafizetni, csak "ledolgozni" legalább annyi évet, amennyit tanult.

(Egyébként a képzési költség felét kellene visszafizetni.)

2021. szept. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nem ez volt a kérdés, szóval tegyük fel, felhasználtam 9 félévet (azaz egy 7 féléves képzés +2 félévet ugyan azon a szakon), tehát az alapján amit leírtam átraknának önköltségesre. De ha újrajelentkezem UGYAN ARRA A SZAKRA, akkor visszakerülök államira? (hisz még maradt a 12 félévből 3)
2021. szept. 21. 14:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
igen visszakerülsz
2021. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet "megtrükközni" újrajelentkezéssel:


[link]


"Egy adott fokozat (oklevél) megszerzéséhez igénybe vehető támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje. Az adott szak támogatási idejébe az azonos szakon korábban igénybe vett támogatási időt be kell számítani. Ha a hallgató az így meghatározott támogatási idő alatt az adott fokozatot (oklevelet) nem tudja megszerezni, a tanulmányait e szakon önköltséges képzési formában folytathatja akkor is, ha az (1) bekezdés szerinti támogatási időt egyébként még nem merítette ki, feltéve, hogy az intézmény rendelkezik szabad kapacitással."

2021. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és ha esetleg ez történne, ugyan azon képzésre, viszont levelezőre jelentkeznék át, úgy meg lehet "trükközni"?
2021. szept. 21. 15:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyetlen trükk, hogy valami nagyon hasonló képzésre jelentkezel, ahol a tanult tárgyaid zömét elfogadják, és az eredetihez valami nagyon rokon diplomát szerzel.
2021. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!