Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól látom hogy semmi értelme...

Jól látom hogy semmi értelme nem volt annak hogy gimibe, meg szaksuliba jártam?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. Általános iskola persze kellett ahhoz hogy megtanuljak írni, olvasni (matek már akkor sem ment, picivel később meg már fel is mentettek belőle szóval számolni kb nem is tudok. Diszkalkuliám van elvileg).

A gimiben a humán tantárgyakat élveztem néha mint irodalom, nyelvtan, stb. Törit nem igazán. A reál tantárgyakat mint matek, informatika sosem szerettem és nem is tudtam csinálni. Infoból átrugdostak egy hármassal, matekból meg már teljesen fel voltam mentve. Amúgy asperger szindrómám van. Gimi után voltam szakképzőben , irodai asszisztensnek tanultam. Egyedül a gépírás volt az ami hasznos volt és a mai napig alkalmazom is. Úgy tudok nagyon gyorsan gépelni hogy nem nézek oda és sokkal gyorsabban írok mint az átlag :)))


Úgy látom hogy a jövőm szempontjából igazából már akkor tök mindegy volt hogy átmegyek-e az érettségin, hanyas jegyeket kapok, kezembe nyomják-e azt a papírt stb..


Suli után voltam raktárban meg nespressoban, hát ahhoz sem kellett az amiket az iskolában tanultam. :D Meg volt pár hónap irodai munka. Igazából oda sem kértek még érettségit sem. Aztán elmentem internetes munkát csinálni ezt csinálom évek óta. Az angol meg a gyorsírás az nagyon kellett, de azokkal soha nem is volt gondom.


Úgy érzem hogy az egész "továbbtanulásom " meg gimis éveim semmit nem értek és már akkor is ezzel kellett volna foglalkoznom ahelyett hogy képzem magam.


Olyan dolgokat tanultam meg, amiket már elfelejtettem mert annyira értelmetlenek a való élethez. Vagy pedig nem is veszem hasznukat.


Ami pedig művelődés kategória és valóban érdekel, arra a mai napig rákeresek. (Pl hetekben rendeltem egy könyvet egy régi magyar énekesről szól, az is művelődés kategória és érdekelt, rákerestem, megvásároltam).


Szóval a sulinak szerintem ég egy adta világon semmi értelme nem volt... Főleg tovább tanulni.


Más is érez így?


25/n



2021. szept. 23. 11:31
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
5 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Aki valamennyire is ételmes ember, az NEM ÍGY érez!
2021. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na mert?
2021. szept. 23. 11:44
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
NEKED nem lehet elmagyarázni, éppen azért, mert nem vagy képes felfogni! Ezt bizonyítja a kérdésed is.
2021. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Pedig van benne valami minek csinalni olyan dolgokat Amit nem hasznalsz Soha, es nem erzed hasznosnak. Énis az érettségire készültem évekig, letettem bár Soha nem kellett semmire, ahelyett, Hogy tanultam volna egy normális szakmát. 19 évesen meg úgy álltam neki a nagybetûs életnek, Hogy igazából semmihez nem értek. Bármilyen munkahelyere mentem jelentkezni azt kérdezték mit tanultam, nem azt, Hogy megvan-e az érettségim, vagy befejeztem-e egyáltalán a középiskolát.

A gimnázium csak egy mérföldkô a diploma felé vezetô úton, de ha nem lesz diplomád nyugodtan ki lehet hagyni mert nem készít fel az életben semmire.

2021. szept. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Igazából lenne értelme az általános és középiskolának, giminek, csak tényleg szar az oktatás.


Magoltatnak és típusfeladatokat, teszteket csináltatnak a diákkal. Egy vicc! Hiba!

Semmi összefüggés, semmi kapcsolat felismerés, semmi bizonyítás, semmi cáfolás, semmi logika tudománya.


Nyelvtant sem a logika oldaláról közelítik meg.


Idegennyelv oktatás is szar. Vannak újabb módszerek, mégsem alkalmazzák.


Nincs munkaerőpiaci ismeret.


Tanulásmódszertan sincs.


Memóriafejlesztés kimerül egy alkoholista, drogos, depressziós álmodozó versében. Tisztelet a kivételnek(költő). Vannak kiváló költőink, de a vers maradjon meg a kifejező készség fejlesztésének eszközeként, ne bugyuta összehasonlító verselemzésként!


Nincs jó döntés alapjai tantárgy.


Reál oktatás is egy vicc! Nemhiába egyre rosszabbak a diákok a PISA felmérésen.

Külön kezelnek tételeket, nem figyelik a közös kapcsolódási pontokat. Nincs általánosítás.

Az emelt szintű érettségi és az egyetemi tananyag között nincs átmenet, ezért buknak is sokan az egyetemről.


Nincs lelki alapozás, önbizalom erősítés tantárgy.


Nincs érvelés mestersége tantárgy.


Nincs tudományos, kritikai gondolkodás tantárgy.


Ostobák politikai szinten, ostobák pedagóiai szinten.

Tisztelet annak a nagyon kevés kívételnek.

2021. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Az oktatásnak az az értelme, hogy ad egy keretet azzal kapcsolatban, hogy mit érdemes tanulnod és mire érdemes rákeresned. Emellett a végzettség egy garancia is arra, hogy tudsz tanulni, mert vagy annyira szorgalmas és talpraesett, hogy el tudtál végezni egy képzést azzal kapcsolatban, ami érdekelt. Tehát megvannak az alapjaid és az alapvető képességeid.


Soha, senki nem állította azt, hogy használható tudást fogsz szerezni anélkül, hogy otthon önállóan ne foglalkoznál valamivel vagy ne gyakorolnád a tanultakat a munkád során. Egy képzés rálátást ad csak, nem tesz eléd semmit, amit magadnak kell megszerezni. Nem specializál eléggé olyan dolgokra, amikre neked kell szakosodnod és amikre csak neked van szükséged, ezért neked kell elsajátítanod.


Én 3 egyetemi képzést végeztem és nem bánom, mert azt kaptam, amit vártam. Az emberek elhiszik, hogy értek valamihez a papírjaim alapján, elismerik, hogy valamire ennyi időt és energiát szántam hivatalosan és megfeleltem olyan dolgoknak is, amivel nem feltétlenül értettem egyet. És láthattam, tanulhattam olyan dolgokat, amik nem feltétlenül érdekeltek, nem is feltétlenül tudtam a létezésükről, de legalább már tudom az alapjaikat, tudom, hogy léteznek és tudom, hogy mit kellene tudnom, ha azokkal akarnék foglalkozni komolyabban (és ez egyébként igaz a középiskolára is, ugyanis ha ott nem ismerem meg azt, hogy miben vagyok még jó és milyen lehetőségeim vannak még, valamint mit hogyan érdemes tanulni, sosem fogom boldogulni megfelelően). De a szakmai tesztet attól még elém rakják és rákérdeznek arra, hogy én mit gondolok, én mit csináltam a kötelezőn kívül, nekem mit jelent a szakma (és nem a papír). És persze a korábbi szakmai tapasztalat sem elhanyagolható. És ez szerintem így van rendjén.


Kijön egy valag szakember különféle képzésekről, viszonylag homogén ismeretekkel. Csak nem gondolja senki, hogy ez elég lesz neki bármire azon kívül, hogy élete első munkahelyét megszerezze (bár azt szerintem még diákként kellett volna, de mindegy)?



Én úgy látom, hogy sok ember baromi önnálótlan és olyan dolgokat vár az iskolától, amit a családjától kellene vagy ami (bocs) intelligensebb emberek számára evidens. Irreális az elképzelés, hogy megtanítson titeket bárki boldogulni és a szátokba adjon mindent. Meg kell tanulnotok boldogulni és úgy gondolom, hogy ezt nem fogja tudni más átadni nektek, hanem magatoknak kell kitapasztalni. Ez nem tananyag, ez készség, ami csak úgy sajátítható el, ha terhelés alá vagytok helyezve. És mindaddig ott fogtok ragadni, amíg nem sajátítjátok el magatoknak.

2021. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Azt senki nem is állította, hogy a logaritmusnak vagy a jambikus verslábnak valaha is hasznát fogod venni.

Illetve az érettségi sem kötelező.

De csak az az egy kérdés merül fel bennem, hogy akkor annyi idősen tudtad mit akarsz csinálni? Nem? Mivel töltötted volna ki azt a még 2-3 év tankötelezett éved ami a középsuli elején volt? Mivel töltötted volna ki azt a 4 évet, amit a középsuli elvégzésével töltöttél?


Ne becsüld alá a papírt. Ha mást nem legalább annyit megtanultál, hogy mi az ami biztos nem érdekel. Ez is ugyanolyan fontos.

2021. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Az iskolában

- megtanulsz pár alapdolgot, amit igenis KELL / ILLIK tudni, akkor is, ha nincs "haszna"

- lesz rálátásod arra, hogy egyáltalán mivel foglalkoznak az emberek,kipróbálod magad bizonyos területeken, kiderül, mihez van tehetséged / mi érdekel

- legfontosabb: megtanulsz TANULNI. Önállóan. (Na jó, ez utóbbi sajnos sokaknak nem sikerül:( )

- megtanulsz "túlélni" különféle közösségekben, alkalmazkodni másokhoz, időt beosztani stb.

- úgy általában használod az agyad. Jó, te diszkalkuliás vagy, de általában pl. matekot nem a trigonometria miatt kell tanulni, hanem azért, hogy fejlődjön az agyad, a logikád. Egyfajta "fejtörőként".

2021. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
73%

A tanulás nagyon hasznos dolog. De tény h rengeteg haszontalant magoltatnak be velünk. Ma fejjel biztosan nem azokat a szakmákat végezném el, amit annó. (boltvezetőim, és vendéglátósom van)

Az érettségi arra volt jó h kigondoljam mit szeretnék csinálni.

Sajnos az anyagi feltételek nem voltak adottak a továbbtanulásomhoz. Ezt nagyon bánom.

Most 33 éves családanyaként ott tartok h feldughatom a 2x2 évet amit a szakmák kitanulásával töltöttem.Amit egyébként egy pár hónapos tanfolyamon is meglehetett szerezni. 3 gyerek mellett és egy több műszakban dolgozó férj mellett nem tudok elmenni dolgozni se étterembe, se üzletbe.

Sokmindenre nem készít fel az iskola. Pl arra h nőként 10xesen át kell gondolni h milyen munkát szeretnél. Hiába imádom a felszolgálást, család mellett nem tudok ilyen munkát vállalni. (esti műszak, hétvégézés)

Az első gyerek után váltottam irodai állásra. Nem sok pénz, elég távol is állt tőlem, de biztos munkahelynek tűnt.

Az ikrek születése után felhívtak h sajnos csődbe mentek a covid miatt (szállodában voltam adminisztrátor).

Most ott tartok h nem tudom mi lesz.

A 3 gyerkőc logisztikázása, betegségek majd stb...

Hova fognak felvenni? 10 év pincér és 1,5 év irodai tapasztalattal?

Van egy kis spórolt pénzünk, gondoltam nyitok valami vállalkozást. De mit? Ahoz megint csak kell valami végzettség.

2021. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A suliknak igenis van értelme.

És hogy miért tanulunk minden féle tantárgyat? Ha pl a fizika egyáltalán nem érdekel akkor miért kell abból is tanulni? Mert megvan adva a lehetőség, hogy belekostólj abba is, tapasztalatokat szerezz, megismerd. Utánna hogy kiprobáltál 25 tantárgyat nyugodtan tudj választani, hogy melyik irány érdekel. Nem hülyeség ez.

Az már más kérdés hogy szarul tanítják, de ha izgalmasan tanítanák akkor egy hatalmas lehetőség lenne

2021. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!