Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme maradni szerintete...

Van értelme maradni szerintetek így a BME-VIK-en?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most kezdeném a második évemet a bme-vik-en (villamosmérnök), az államim még megvan, mert sok szabvált vettem fel, viszont a mintatanterv tárgyaiból csak ezeket tudtam teljesíteni:


-Fizika I.

-Fizika II.


-Matematika analízis I.


-A programozás alapjai I.

-A programozás alapjai II.


A legtöbb ezek közül is csak a digitális oktatás alatti csalással lett meg, mind kettes. Sajnos a szüleim rettentő mód erőltetik, viszont nem látom értelmét folytatnom. Ti mit gondoltok?



2021. aug. 18. 14:02
A kérdező szavazást indított:
Már első félév után váltanod kellett volna.
Nyugi, idővel jobb lesz, szenvedj tovább és menni fog
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Beszéld meg velük, hogy nem folytatod. Ne pazarold el a támogatott féléveket.
2021. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha érdekel ez a pálya, akkor csináld tovább! Én sem épp fényes eredményekkel estem át egyes tárgyakon, mérnöki szakokon szerintem ez megszokott. Ha viszont abban is kételkedsz, hogy ezzel szeretnél foglalkozni és csak szülői nyomásra csinálod, akkor inkább keress mást, mert könnyebb nem lesz és csak szenvedni fogsz.
2021. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sajtadó ***** válasza:
86%
Lehet, hogy jobban jársz, ha passziváltatsz egy évet, télen beadod a jelentkezésedet máshova és közben elmész dolgozni. Nem vesztesz semmit és nem fogynak közben az állami féléveid.
2021. aug. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne biztos, hogy ha kijárnám szívesen csinálnám azt, amit egy villamosmérnök. Szinte már betegesen nap mint nap más szakmát akarok magamnak...lehet ez valami mellékhatása ennek az egésznek :D


De egyáltalán nem is tudom, hogy hogyan tudnám megbeszélni a szüleimmel, én lennék a család szégyene, meg valószínűleg nem is támogatnának tovább, legalább is mikor felvetettem, akkor ezt mondták.

2021. aug. 18. 14:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként alapból talán én is ide szerettem volna jönni, erre a szakra, viszont egy félév után esett le, hogy ez nagyon nem nekem való. Szüleim azért ragaszkodnak rettentően ehhez, mert bme és mert "ebben van a pénz"
2021. aug. 18. 14:24
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ mit akarsz.


Az ne tántorítson el, hogy nehéz, mert a jó dolgokat nem adják igyen. Mindenkinek nehéz a BME VIK.


Talán ha a céljaid eléréséhez belefér gyere át a Mérnökinfóra. Ez sem könnyű, de kevésbé durva szerintem. Plusz a prog 1-2-t meg a fizikát lazán elfogadják, mert a programozás tantárgy konkrétan ugyan az. A fizika meg nálatok még nehezebb is egy picivel.

2021. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj, hogy ha sikerül is befejezned, ki fogsz csúszni az államis keretből és egy nyűglődés lesz az egész. Ennyit nem ér az, hogy bmes diplomád legyen. Akkor inkább csináld meg máshol, időt spórolsz és idegeket.
2021. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha úgy érzed nem dolgoznál ezen a pályán szívesen, akkor hagyd ott a szakot, minél előbb, hogy minél kevesebb időt veszíts és el tudj kezdeni valami mást, ami jobban passzol hozzád.


Én BME TTK-t hagytam ott 2008-ban különböző okok miatt sok örlődés után és 1 évvel később egy másik szakon kezdtem, amit elvégeztem és azóta is ezen a másik területen dolgozok. Nem bántam meg a döntést.


Nálunk is családi dráma volt a helyzetből. Nyomot hagyott az eset bennem, hogy nem voltam képes végigvinni és a szüleim is felhánytorgatták később is. Ha nem támogatnak a szüleid a második próbálkozásban, akkor estin vagy levelezőn tudsz tanulni másik szakon valamit esetleg, míg mellette dolgozol valahol.

2021. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy BME villany első féléve nagyon nem adja át, miről is szól a szakma. Hogy jön például a a programozás az egészhez. Nekem annó 4-es lett, többnyire élveztem is, de nem gondoltam volna, hogy azzal fogok foglalkozni. A digitet meg szerintem híresen rosszul oktatják. Nem nagyon tudtam begyakorolni a dolgokat, úgy voltam vele, csak menjek át, pedig érdekelt. Én is eléggé elgondolkodtam mind a két félév után, de főleg az első után, hogy ez-e a nekem való szak. Viszont engem érdekeltek a dolgok, mégha jó jegyeket digitből, jelekből nem is tudtam szerezni. Végül beágy specre mentem, annak ellenére, hogy prog 2, digit, infó mind 3-asok voltak. Ez érdekelt. Végül nem bántam meg, hogy annó nem hagytam abba. De hangsúlyozom engem tényleg motivált, hogy beágyazott rendszerek tervezésével foglalkozzak.


Ha te is így vagy vele, akkor folytasd csak. Különben elvesztegetett idő. Nem csak az állami félévek miatt, hanem úgy se tudnád élvezni, amit csinálsz, ha nem érdekel az egész eléggé. Vagy ha úgy se a szakmában helyezkednél el, akkor meg minek...

2021. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a szüleidnek, mert ez az egyik legértékesebb diploma.
2022. febr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!