Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az hogy az egyik...

Miért van az hogy az egyik iskolában ingyenes az úgy nevezett "tanulmányi kirándulás", a másikban pedig több mint 100 ezer forint?

Figyelt kérdés

Középiskoláról van szó, egyféle angol tagozatra járok (itt Magyarországon) ahol ugye angolul tanulunk főként és az osztály angol tanárja szervezne egy utat Angliába, és fizetős, 180 ezer forint körül van így minden. Viszont egy másik iskolába ahova egy ismerősöm jár, ott pedig ingyenesen el utazhatnak Máltára, vagy Németországba (választhatnak). Jelzem: a két iskola ugyanazon szakképzési centrum alatt működik, azaz az állam alatt. Egyik iskolába ingyenes a tanulmányi kirándulás, másikba 180 ezer forint úgy hogy egy azon szakképzési centrumhoz tartozik a kettő. Hogy is van ez akkor? Mert nem igazán értem, mi lehet az oka hogy ott ingyen van, itt meg 180 ezer?

Meg hát múltévben ha jól tudom a középiskolások egy része ingyen mehet(ett) volna ilyesfajta kirándulásra amit az állam támogat pénzzel. Viszont múlt évben korona volt, ezért nem lett belőle semmi, nem kirándult egy osztály sem. Kérdem én: hová tűnt az a pénz amit erre szántak? Mert szép és jó hogy ilyet lehet, szép és jó hogy az osztálytársaim el tudnak utazni hogy tanulhassák a nyelvet egy hetet. Közben én mikor közlik velem az összeget csak nézek hogy hát úgy néz ki én nem megyek, mert nincs miből. Mert nem engedi meg az anyagi helyzetünk. Kicsit el szomorodtam, hogy míg szinte az összes osztálytársamnak meg van hozzá az keret és más iskolában valamiért ingyenes, addig nekem nem ingyenes és nem tudok mit csinálni.


Kicsit elkalandoztam a kérdéstől, de elsősorban arra válom a választ amit legeslegfelül írtam.



2021. szept. 23. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik iskolának nem sikerült erre pályázni, míg a másiknak sikerült. Gondolom valamilyen erasmushoz hasonló pályázat lehet.
2021. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, ezt én is valószínünek tartom.
2021. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!