Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnám felmentetni...

Hogyan tudnám felmentetni magam tesiből?

Figyelt kérdés
Utálom a tesit, mert mindig reggel van 0. vagy 1. órában, és majd megfagyok odakint, mert kötelező a póló és rövidnadrág, pedig pl. tegnap csak 3 fok volt! Igaz, eddig is 10 alatt volt reggelente. Nem értem, a többiek hogy nem fagynak meg. 🙄 Hogyan intézhetnék magamnak felmentést?

2021. szept. 24. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ha jól emlékszem, akkor sportegyesületi igazolás kell, bár én úgy mentettem fel magamat tesi alól, hogy mivel kondizni jártam mindig vittem a számlát arról hogy oda járok edzeni.
2021. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A teljes felmentés nagyon nehéz. Kérj beutalót ortopédiára. Ha van esetleg gerincferdülésed (a kamaszok többségének van), akkor megbeszélheted vele, hogy inkább gyógytesire járnál. Ha az ortopéd orvos ráírja a diagnózisa, hogy rendes tesire nem járhatsz, akkor gyógyra kell. Ha van a suliban gyógytestnevelő, akkor oda, ha nincs, akkor a területileg illetékes ped.szakszolgálathoz. A gyógytesik délután vannak és teremben.
2021. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Mi gimiben az ilyen lúzerket közösítettük ki anno.


Szedd össze magad, menjél tesizni. Semmi bajod nem lesz. Ha fázós vagy vegyél aláöltözőt!

2021. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg az a baja lesz, hogy az ilyen elmeroggyant tesitanároktól meg a 3ashoz hasonló osztálytársak miatt örökre meg fogja gyűlölni a mozgást meg a sportot, és amikor már nem kötelező, 0 mp-t fog mozogni, sportolni. Még nem láttam olyan tesitanárt, akinek a célja lett volna a mozgás megszerettetése, vagy olyant, aki figyelembe veszi az egyéni képességeket, meg tudatában lenne, hogy esetleg eltérő mértékben terhelhetők a diákok. A köpd ki a tüdődet, mert nekem úgy tetszik mentalitás valahogy sokkal elterjedtebb, na meg az, hogy az élsportolókkal együtt gúnyolja azt, aki egyébként igyekszik, csak nem megy úgy neki. Két lehetőség van, az egyik lesz.rni az összes izomagyat, tesitanárral az élén, a másik meg a menekülés a gyógytesire. Itt az a fontos kérdező, hogy te ne sérülj se fizikailag, se lelkileg. És ha időben kapcsolsz, és kivonod magad a kötelező tesi alól, talán még esélye is van, hogy találsz egy olyan mozgásformát, amit szeretsz, szívesen csinálsz. Mert az a fontos, hogy örömödet leld benne.
2021. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk a szülők is szólhatnának, de szülők nélkül még ti is az igazgatónak, hogy a hidegben alulöltözve egészségkárosító. Ehhez nincs joga az iskolának.
2021. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!