Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek tanuljak, ami jól keres?

Minek tanuljak, ami jól keres?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi legyek, teljesen össze vagyok zavarodva. Jól szeretnék keresni.

Amilyen tantárgyakat szeretek és jó vagyok benne(tehát emelt érettségit tennék belőle) magyar nyelv és irodalom, történelem, földrajz)

Angolt és spanyolt tanulok

Angolból b2 nyelvvizsgát esetleg c1-t tennék le

Spanyolból háát elég nehéz azt tanulnom, de remélem a középfokú összejön

Politikus lennék szívesen ami jól is keres, tetszik és ha kitanulnám jó is lennék benne. Csak hát ott van ez az elhelyezkedés, ki mennyire befolyásos, túl sok ismerettségi köröm nincs is.

A matek nem megy annyira 4 vagyok belőle, de elég nehezen értem meg.

Milyen irányba induljak el? Hol kezdjem?

16 vagyok, szóval még van időm szerintem.



2021. szept. 25. 22:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
26%

Kőműves. Festő-mázoló, tapétázó.

Burkoló.

2021. szept. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%

Legyél Politikus!

Annyit lophatsz,meg csalhatsz,meg hazudhatsz!

Meg ügye ha már jó pártban vagy,akkor még elmehetsz orgiákra,meg szexpartikra.

Bármit csinbálhatsz politikusként

2021. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1. Ezekhez ha jól tudom, nem kell egyetem. Én pedig szeretnék továbbtanulni.

2. Nem minden politikus járkál orgiákra. Ezt én is kihagynám, köszönöm.

2021. szept. 25. 23:27
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

Isten mentsen minket attól, hogy politikus legyél.

"Sokat akarok keresni" + politikus egyenlő azzal, hogy egy szélkakas populista senkiházi lennél. Köszi, ebből volt elég az elmúlt 12 évben.

Bár nem hibáztatlak, hiszen 4 éves korod óta ezt látod a médiában, ezzel talákozol minden nap, nem csoda, ha ennyi jött le a politikusokból, hogy sokat keresnek. De igazából rendszerváltás óta ez megy itthon, csak el-elfelejtik az emberek.


Ne akarj jól keresni. Inkább válassz olyan területet, ami érdekel, szívesen csinálnád, szereted, de azért meg lehet belőle élni.

Igen, jó dolog a pénz, igen, valóban nagy szabadságot ad. Na de azt mindenki elfelejti ám, hogy oké, de ha magát a munkát nem szereted, akkor pár év és olyan szuper módon ki fogsz égni, hogy azt a sok pénzt pszichiáterre, meg gyógyszerekre fogod költeni, nem vakációkra meg N+1. lakásra és kocsira.

Ezt még 16 évesen nem értheted, de nem is kell. Egyenlőre nézegesd milyen szakmák vannak, olvass utána miket csinálnak, és válassz párat, amiben el tudod magad képzelni.

Lehetsz te még mérnök is, nem a mostani matek jegyed fogja ezt meghatározni! Én sem voltam csúcs a reálos tárgyakból, aztán mégis mérnök lettem.

Szóval járj nyitott szemmel, és ha valami megtetszik, akkor informálódj :)

2021. szept. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%
Fordítva ülsz a lovon. Ki ne szeretne jól keresni? Azon gondolkodj, mi érdekel, olvass utána az interneten.
2021. szept. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Jó pénzt az hoz, amit nagyon tudsz és sokaknak van szüksége rá, de nincs elég koponya rájuk. Ekkora tudást és tapasztalatot életmódszerűen lehet felhalmozni leginkább, amiben tényleg nincs helye annak, hogy komolyabb nyűg művelni, amiben jó vagy.
2021. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%

Politikus nem egy szakma amit ki lehet tanulni.

Az, hogy nálunk ezek a suttyók vannak előtérben k**va gáz. Egy politikusnak az emberek javát kellene szolgálnia. Az, hogy itt a népet alágyűrik az ő akaratuknak az inkább szégyen.


Magyarral, törivel meg föcivel mit lehet kezdeni ami jól keres. Hát szerintem semmit, de majd lesz 1-2 aki megmondja a tutit erről is.

Politikát én nem javaslom. 16 vagy fogalmad sincs az egészről + amilyen mentalitásod van jobb ha nem annak mész. Még egy kukac lenne csak az almában.

2021. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ezek alapján inkább ne legyél politikus
2021. szept. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Hibás az értékrend a mai világban.

Ne jól akarj keresni, hanem a boldogságot tűzd ki célul.

Szerény jövedelemből is lehet nagyon boldog az ember.



A magasabb fizetés, sok lemondással, stresszel, erkölcsös élet, lelki nyugalom hiányával jár.

2021. szept. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind igaz, de a kevés fizetés szintén stresszt okoz. Miből lesz majd a gyereknek egyetemre pénz, vagy csak a külön órákra, miből fogom fizetni a ház hitelt, miből a kocsiét, a rezsire, ételre miből lesz? Elég lesz?

Hiába boldog valaki tanítóként mert az a hivatása, ha hónap végén már csak pislog, mert éppen elég a pénz amit keres. Barátnőm tanító, szoktam neki kölcsön adni ha hónap végén már nem elég neki a pénze. Ráadásul másik munkahelyen is dolgozik, de így is nehéz neki. Egyedül él, albérletben, nem nagy lábon, a tanítás a hivatása. Szóval hiába szereti ha mellette állandóan fáradt mert egyik munkából a másikba megy, stresszes is az élete.

Én azt mondom, hogy arany középút kell. Jól fizető szakma amiben boldog is az ember.

2021. szept. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!