Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek tanuljak, ami jól keres?

Minek tanuljak, ami jól keres?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi legyek, teljesen össze vagyok zavarodva. Jól szeretnék keresni.

Amilyen tantárgyakat szeretek és jó vagyok benne(tehát emelt érettségit tennék belőle) magyar nyelv és irodalom, történelem, földrajz)

Angolt és spanyolt tanulok

Angolból b2 nyelvvizsgát esetleg c1-t tennék le

Spanyolból háát elég nehéz azt tanulnom, de remélem a középfokú összejön

Politikus lennék szívesen ami jól is keres, tetszik és ha kitanulnám jó is lennék benne. Csak hát ott van ez az elhelyezkedés, ki mennyire befolyásos, túl sok ismerettségi köröm nincs is.

A matek nem megy annyira 4 vagyok belőle, de elég nehezen értem meg.

Milyen irányba induljak el? Hol kezdjem?

16 vagyok, szóval még van időm szerintem.



2021. szept. 25. 22:34
1 2 3
 21/27 anonim válasza:

Ha csak a pénz motivál akkor semmit, egyetemet ilyen emberek hagyják ott leghamarabb / morzsolódnak le. Mindennel lehet nagyon jól keresni ha kiemelkedően teljesítesz benne. Találd meg hogy mi érdekel, ami nem egyszerű tudom, de valahol el kell kezdeni. Olvass nagyon sokat mindenféle témában, kezdj el magadtól tanulni bizonyos témákat és mérd fel, melyiket élvezed és melyikben van sikerélményed.


Kereshetsz nagyon jól bármelyik diplomával ha nagyon-nagyon tehetséges vagy benne és látják rajtad, hogy szereted. Nyilván vannak kelendőbb és kevésbé kelendő diplomák, rajtad áll, hogy melyik utat választod. Elvégzel egy programtervező informatikust például csak a pénz miatt, aztán pár év múlva minden reggel vered a fejed a falba, hogy utálod azt amit csinálsz, és ez meg is látszik az attitűdödön. De ha például nagyon érdekel a filozófia, ami köztudottan "büfészakos" diploma, ennek ellenére te nagyon elhivatott és jó vagy benne, újdonságokat hozol és a szakma nagyjai is felfigyelnek rád, ugyanúgy sokat fogsz keresni és még élvezed is amit csinálsz. Ez csak egy példa volt természetesen.

2021. szept. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Kereshetsz nagyon jól bármelyik diplomával ha nagyon-nagyon tehetséges vagy benne és látják rajtad, hogy szereted."


Bocsi, de ez így nem igaz!


Engem pl.a tanítás érdekel, de hiába vagyok benne vérprofi, ha nem vagyok megbecsülve.

2021. szept. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

22

Egy jó tanár magánban óránként 5-10 között elmegy óránként. Egy szombat vasárnappal ha van 5-5 főd aznap akkor heti 70-et megkeresel 2 nap és nem is beszélve arról, hogy délutánonként 2-2 ember lekorrepetálsz akkor az is napi 10 minimum.

Ez így összesen bruttó 480 ami katával meg mondjuk 400 nettóban. Ehhez persze kell az, hogy legyen heti fix 10-15 ember akit korrepetálsz ha nem több.

2021. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

23,

Az általános iskola alsó tagozatán és 5.6.osztályban tudnék csak tanítani műv.területtől függően (magyar), így sok plusz pénzt nem igazán tudnék összeszedni. Sőt, egyáltalán nem.

2021. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Igy van, ha alsos tanar vagy rossz a helyzet.
2021. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Jó hát akkor ezt elhiszem, de középiskolás/egyetemi szintű tudással már azért lehet pénzt keresni.

Van aki abból megél, hogy egyetemistákat korrepetál tanári végzettség nélkül 1-2 tárgyból, pl építészeket statikából.

2021. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

26, ezt elhiszem és van eszük érte, mert másképp abból a fizuból nem lehet megélni. Jól teszik!

Alsós tanítóként csak a pályaváltás marad.

2021. szept. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!