Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi képzést le lehet...

Az egyetemi képzést le lehet rövidíteni egy szakmával?

Figyelt kérdés

Tegyük fel egy logisztikai szakra mennék egyetemre , de már van egy szállítmányozási ügyintéző szakmám , akkor azzal le lehetne rövidíteni a félévek számát? Például a 4 év helyett 1-2 év re rövidíteni , mivel a követelmény tárgyak nagy részét a tanfolyam tartalmazza és azokból le kell vizsgázni a tanfolyamhoz , ez így beleszámítana?


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. szept. 26. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Már miért lehetne? Más szint a kettő. A középiskolát sem rövidíted le a bölcsivel.
2021. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
volt olyan egyetemen, első nap, beiratkozás napján, évnyitókor, első évfolyamon, hogy írkodjuk fel, hogyha csináltunk valami a szakhoz kapcsolódó okj-ket, és akkor lehet, hogy be tudják számítani, elfogadni tantárgyként. De amúgy nem biztos, hogy mindenhol így van. Amúgy pl jelentkezéskor, ha kapcsolódik a szakodhoz, akkor a felvin szal asszem ott is tudsz plusz pontot kapni érte. Tehát,hogyha kapcsolódó. Van valami olyan táblázat, hogy mihez mit fogadnak el, mit számítanak be. Azt hiszem.
2021. szept. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet. Ez nem így működik. Max.annyi ha 54-gyel vagy 55-tel kezdődő szakma és benne van a listában amit elfogadnak logisztika szakhoz akkor plusz pontot ér felvételinél. Ha a régi rendszerű OKJ akkor viszont ilyen esetben "semmit sem ér."
2021. szept. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat , az 1. kivéve.


2. Te melyik egyetemen voltál ahol ennek a beszámítása egyáltalán opció volt?

2021. szept. 27. 00:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben beszámíttattam, de elég nehéz volt elintézni. Minden releváns tantárgyból kellett kérnem hivatalos tantárgyi leírást az OKJs sulitól, amit egyesével kinyomtattak, lepecsételtek meg ilyenek. Ezekből a tantárgyakból főiskolán megkaptam a korábbi osztályzatomat. De ez még kb. 7 évvel ezelőtt volt. Nem tudom, most hogy megy, lehet, hogy iskolánként is eltér. Nekem pl. azóta már megszűnt az az iskola, ahol az OKJt végeztem el anno. :D
2021. szept. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Más felsőfokú szak hasonló (tematika szerint 70-80%-ban egyező) tantárgyával kiváltható 1-1 tantárgy felvétele. Ha nincs tematika, esetleg egyénileg lehet alkudni megajánlott jegyért a tanárnál. De ennyi.

Nálunk vannak, akik a 8 félévet 4 ill. 5 félévre rövidítették így. De ez pedagógus képzés és eleve pedagógus vagy bölcsész diplomával érkeztek.

2021. szept. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma már nincs ilyen egyetem ahová elfogadják az OKJ tanult tárgyait. Szintbeli különbség van. Nekem sem fogadják el az alapszakos tanult tárgyaimat mesterképzéshez. Felsőoktatási szakképzés (FOSZK) tárgyait viszont elfogadják alapképzésen.
2021. szept. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%
#7: nekem felsőfokú szakmám volt, amit főiskola alapszakán beszámítottak. Szóval nem ugyanaz a reláció, mint a BSc-MSc. De azt már nem követtem, hogy hogyan változott a rendszer azóta.
2021. szept. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sajtadó ***** válasza:
98%

Ha felsőoktatási szakképzésben (FOSZK) tanulsz, akkor a tárgyaidat beszámítják ha ugyanazon a szakon (és szerintem ugyanazon az egyetemen) tanulsz, az összkreditek max. 25%-áig.


[link]

2021. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Középfokú OKJ szakmát nem fogadnak el egyetemen félévek kiváltására SEMELYIK egyetemen sem. Azt csak a FOSZK végzettséggel lehet megtenni, ugyanis ez egy felsőoktatási szakképzés.
2021. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!