Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet rövidíteni a képzés...

Lehet rövidíteni a képzés időtartamát?

Figyelt kérdés

Üdv!

A legtöbb szakon azt hiszem 180 kreditet kell teljesíteni összesen.

Mi történik, ha gyorsabban teljesítem? Ha a lehető legtöbb tantárgyat felveszem anélkül, hogy óraütközésem lenne. Szóval a 7 félévet lehet így rövidíteni? 6 esetleg 5 félévre? Vagy ez, hogy működik?



2017. jún. 18. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tantárgyi ráépülés nem akadályozza, akkor néhány helyen ezt meg lehet csinálni, de nem mindenhol.

Ismerek olyanokat, aki BTK-n meg tudták tenni (különböző sulikban). Támogatást ne várj. Mind a kettő azt mesélte, hogy kifejezetten utálatosak voltak velük a tanulmányi osztályon, nem szeretik a rövidítéseket.

2017. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az nem gond ha utálatosak, csak az a lényeg, hogy előbb meglegyen. Előre nem tudom mennyit kell majd tanulni, de látva, hogy sokan simán teljesítik a 30 kreditet anélkül, hogy megszakadnának a tanulástól, elgondolkoztam, hogy vajon fellehet-e gyorsítani a folyamatot.
2017. jún. 18. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha a ráépülések,szakirány,szakmai gyakorlat nem akadályozza, akkor igen, lehet.

Viszont sok tanár le fog jelentkeztetni, vagy direkt meghúz, erre készülj fel, nem szeretik az "előrehaladókat".

2017. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet, épp ez a kreditrendszer lényege: amennyi kreditet elvégzell, annyival vagy beljebb az adott félévben. Az nem rövidítés, hogy te pl. hétfőn 4-től nem szabad vagy, mint a többiek, hanem bevállalsz még egy tárgyat, úgyhogy ne foglalkozz vele, ha egyesek ezt valamiért rossz szemmel nézik.
2017. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
elvégzel :D
2017. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!