Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan érettségizzek így vagy...

Hogyan érettségizzek így vagy mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy eléggé gyenge vidéki kisvárosi gimibe járok. Persze járhatnék a megyeszékhelyi elit versenyistálló sulibkba, de a nagy távolság miatt nem nagyon tudnék bejarni, így döntöttem emellett.

12.-es vagyok és végig kitűnő tanuló voltam (ami marhára nem volt nehéz, mégis egyedül vagyok ezzel az osztályban), 3 nyelvvizsgám is van.

Viszont az osztálynak es a tanároknak koszonhetoen nagyon le vagyunk maradva a tananyaggal, még rengeteget kellene atvennunk érettségiig. Az osztálytársaim megjátsszák, hogy semmit nem értenek, alapvető dolgokat sem, matek órán also tagozatos anyagot kell még a tanárnak megértetni, a dolgozat megoldását is szinte a szájukba kell rágni. Én halálra unom magam az órákon, az egész órásnak szánt dolgozatokkal végzek 10-15 perc alatt, alig veszünk új anyagokat mert az előző órait kell újra meg újra elmagyarazni a tanárnak. Én szeretnék sokkal többet tanulni, de a tanarok bele vannak fáradva az egészbe, húznak el órák után, leszarják mi lesz velünk érettségin. Versenyekre sem készítenek, pedig én szívesen mentem volna, illetve minden tantárgyból csak a nagyon alap, legfontosabb dolgokat tanítják, nem kapunk semmi pluszt hogy így mondjam.

Persze megtehetném, hogy magántanárhoz járok, de a városban nem nagyon van ilyen, és pénzem sincs rá.

Hogyan hozzam be ezt a lemaradást érettségiig? Tanuljak önszorgalombol a könyvekből? Vagy most engedjem el, aztán hagyjak ki egy évet érettségi után, hogy rendesen felkészülhessek és újraírjam a felvételihez szükséges tárgyakat? Mert más megoldást nem látok.


2021. szept. 27. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Azért nem kell túlmisztifikálni az érettségit.

A tankönyvben minden benne van, ami kell. Nyugodtan tudsz egyedül is készülni.

Töltsd le a korábbi évek feladatsorait, azokat csináld, nézz utána azoknak, amik nehezebben mennek.

2021. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

"hagyjak ki egy évet érettségi után, hogy rendesen felkészülhessek"

No és az alatt az egy év alatt hogyan másképp készülnél fel, mint ahogy most tehetnéd?

Ha van elég akaratod, most is felkészülhetsz, ha nincs, akkor iskola után még nehezebb lesz!

2021. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Tanulsz egyedül.

Vagy elmész másik iskolába. (kockáztatva azt, hogy a gyenge suli után ott esetleg csak 3-4-es leszel)

2021. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az érettségi baromi könnyű. Legalábbis a legtöbb tantárgyból. Tavaly érettségiztem, a matekon kívül minden jól sikerült, úgy, hogy semmit nem tanultam rá.
2021. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tanuljak önszorgalombol a könyvekből?"

Igen. Ennyi.

2021. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tudom tanácsolni,mint az első, hogy az előző évek feladatsorait töltsd le, és azokon gyakorolj, ez nagyon hasznos tud lenni, sokat segít az érettségin. Ad egy rutint, nem fogysz megijedni egy-egy feladattól. A megoldókulcsok alapján ellenőrizd, hogy mi a helyes válasz. Ez a módszer még az emelt érettséginél is beválik, a közepeknél meg pláne. Szerintem semmiképp ne hagyj ki évet, teljesen fölösleges lenne. Nehogy azt hidd, hogy csak a versenyistállókból lehet továbbtanulni. Hova szeretnél menni?
2021. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mateking.hu - középiskolai anyagra mindenképpen fizess be és tanulj önállóan! Azon tantárgyakból, amikből érettségit fogsz tenni, azokból töltsd le az elmúlt évek érettségi feladatsorait (érdemes kinyomtatni is), és gyakorolj úgy. Könyvekből, netről tanulj.
2021. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!