Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idén érettségizem és angolból...

Nagy Pávián kérdése:

Idén érettségizem és angolból botrányosan állok, megoldás?

Figyelt kérdés
Én hibám kb sose tanultam,és hát most jöttem rá,hogy ez így nagyon nem lesz jó,szerintem kb olyan A1 szinten ha vagyok vagy talán az se..mit tudtok tanácsolni,hogyan tudom ezt egy picit felhozni? (a sorozat nézés angolul nekem nem nagyon vált be)

#tanulás #érettségi #angol #tanulási hibák
2017. jan. 2. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő alatt folyékonyan nem fogsz beszélni szinte nulláról. Amit meg tudsz tenni:

- a kapott tételeket kidolgozod, és bemagolsz fél-egy oldalnyi szöveget róluk (ha nem tudsz megszólalni, nincs mire jegyet adni, ez amolyan tűzoltás)

- megtanulod a kérdőszavak jelentését, hogy legalább azt értsd, hogy mit kérdeznek tőled

- szavakat kell tanulnod amennyit csak bírsz (javaslom az ankit, memrise-t, 1000 kérdés 1000 válasz c. könyvet)

- ne merülj el az összes igeidőben, mert belezavarodsz, 2-2-2 jelen, múlt, jövő elég, hogy kifejezd magad, de ez alá is lehet menni, ha nincs más megoldás.


Ha megengedheted magadnak keress magántanárt, sokat tehet hozzá ahhoz, hogy kihozd a fennmaradó időből a maximumot. Egyedül is lehet csinálni, csak nem mindegy, hogy mennyire hatékonyan használod ki a következő hónapokat.

2017. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt mondta az angol tanárunk,hogy idén már nem osztanak ki tételeket..nemtudom,hogy ő tudja rosszul vagy tényleg szivatva leszünk
2017. jan. 2. 13:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fel kéne méretni valami magántanárral,aki ilyen felkészítésekben jártas,hogy hol állsz, mit tudsz elérni és mennyi idő alatt.
2017. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért nem kell agysebésznek lenni, hogy kitaláld, milyen témakörök jöhetnek szóba...

Felmész akármelyik nyelvvizsga központ oldalára és ott van a szokásos témalista. Ha azt tudod, átmész.

2017. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy példamondatot és a magyar jelentését tanuld meg minden igeidőhöz szerintem, szavakat pl úgy tudsz jól tanulni, ha kimásolod különlapra a szótárfüzetet, énnekem például a szobában fel-alá járkálva működött könnyedén, hogy olvasgattam, és rögzült, témakörök is a mindennapi életből lesznek, találhatsz pár kidolgozottat is a neten, van olyan, amit tanár dolgozott együtt ki a diákjaival, aztán még esetleg lehet készen is megrendelni szókártyákat, hátha az segít a szavak megtanulásában, aztán esetleg használhatod a kis angol nyelvtan nevű könyvet, meg nekem pl van olyan is, hogy színes kérdések és válaszok angol nyelvből b2, abban is van szótár-rész, és kérdések -és válaszok témakörönként rendszerezve, és szerintem tényleg jegyezz meg 1-1 példamondatot, utána már lehet, hogy rá fogsz érezni, esetleg hát szerintem szükséges is, emeltnél például mindenképpen, de középnél is jól jöhet, hogy előző évi érettségi-feladatlapokat keresel neten, és akkor azokat töltöd ki, és ellenőrzöd a javítókulcsból, a gap-es feladatok, amikor írd be a vonalra a hiányzó szót, akkor azokhoz az jól tud jönni, aztán amikor belejössz, majd ráérzel, arra figyelj, hogy pontosan kell követni a feladat utasítását, például igaz-hamisnál van, amikor megvariálják, hogy nem T vagy F, hanem A, B, vagy C, és van, amikor azt kell kiválasztani ilyen egyéb választós feladatnál, hogy melyik nem illik a sorba, tehát ha megtalálod ugyanazt a szót, amit a szövegben, még rögtön ne örülj, hogy az lesz a jó, megfontoltan kell, de valamilyen szintem meg pörögni is, ha a listening -rész fel van pörgetve, akkor nem tudom, mennyi idő van megadni a választ. És van, amikor nem a vonalra kell írni, hanem a kis négyszögekbe a válaszokat. A húzd ki a mondatból a szükségtelen szót arra is talán rát tudsz majd érezni, de azért nézzél ilyen feladatokat is; a színes angolhoz amúgy vannak liszöninges feladatok; és úgy állj neki egyébként, hogy menni fog, plusz akár terelni is lehet, az a lényeg, hogy értelmes mondatokban beszélj angolul, tehát pl ha a pórázról nem tudsz sokat, akkor tereld át a kutyára a témát, ez most csak egy példa volt, és vidd el olyan irányba talán, hogy azt mondd, amit tudsz. És még esetleg nézegessed kicsit a képekről való mondatalkotást, de az már talán az egyszerűbb része.
2017. jan. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérjél segítséget a tanárodtól, azért van ott. Mondd el neki, hogy észbekaptál, és mindent ,megteszel, amit mond, adjon feladatokat meg tanácsokat. Ő ismer téged, és az itt hozzászólók többségével szemben még ért is hozzá, hogy kell felkészíteni valakit egy érettségire.
2017. jan. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!