Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a Debreceni...

Mi a különbség a Debreceni Egyetemen induló mérnökinformatikus, gazdaságinformatikus és programtervező informatikus képzés között?

Figyelt kérdés

A google a barátom, szóval már keresgéltem egy sort, de mindenhol annyi mindent felsorolnak, hogy elvesztem a fonalat.

(Eddig nem gondolkodtam egyetemi képzésben, szóval az egész rendszer homályos számomra, viszont körülöttem sokan mondják, hogy bele kellene vágnom.)

Hálás lennék, ha valaki leegyszerűsítve (de az is jó, ha lebutítva) összefoglalná nekem, hogy mik azok a szempontok amik alapján dönthet az ember.

Például hogy mekkora az informatikai tantárgyak aránya, és azon belül is inkább programozás, hálózat, hardver stb?


(Hálózatot és programozást is tanultam már valamennyit, de erről sem tudom, hogy mennyi a minimum amit elvárnak, mikor az ember egyetemen akar informatikát tanulni)



2021. szept. 27. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

- Mérnöki szemlélet


- Gazdasági vonal felé billen


- Programozáson van a hangsúly

2021. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A magyar egyetemi infós szakok úgy néznek ki, hogy vegyítik az informatikai területet egy másik területtel.

Informatikai területet nagyjából azonosan fed le mind a három szak. Tehát nem, egy gazdinfós nem "kevésbé" informatikus mit egy mérnökinfós mondjuk.

Az IT vonal kb ugyanaz. De hogy teljes legyen a szak, itt jönnek be az olyan területek, amik jól adaptálhatóak és alkalmazhatóak az informatikával, vagy más hasonló szakok tárgyaival.


Ezért:

Gazdaságinformatikán a gazdasági tárgyakat is megközelíted informatikus szemszögből.

Mérnökinformatikán a mérnöki tárgyakat feded le az IT-n túl, pici fizika, pici elektronika.

Míg proginfón az infó mellett még az algoritmusok, matematika, számítások és más hasonló dolgok dominálnak. (Ha AI, ML vagy adattudomány érdekel, valószínűleg ez a legkézenfekvőbb, de természetesem a másik kettő sem zár ki semmit)


Szóval, ha szeretnél kis rálátást az üzleti világra is, szeretnél mondjuk vállalati rendszereket tervezni vagy azokkal is foglalkozni, vagy project menedzserkedni az infón túl, akkor a gazdinfó a neked való.


Ha mindig is kacsintgattál mondjuk a villamosmérnöki, gépészmérnöki szakokkal korábban, vagy más ipari dolgokkal, de legbelül mégis az infó vonz a mérnökvonal mellett, akkor ott a mérnökinfó.


Ha tervben volt mondjuk a matek alapszak, de túl nyers és tágítanád a lehetőségeidet az infó irányába, illetve szereted az elméletet, akkor pedig irány proginfó.


Bónusz:

Ha semmi sem érdekel csak akarsz valami tudást meg papírt, némi egyetem közbeni tapasztalattal, de meg sem fordul a fejedben külföld vagy a mesterképzés, akkor üzemmérnök informatikus BProf.


De egyébként sok esetben mind a három BSc-vel ugyanazokat a munkaköröket tudod betölteni, annyi hogy választhatsz hogy extrába mi érdekel még az infós tárgyakon kívül. Sehol sem kérik vagy az egyiket vagy a másikat, általában csak IT területű diploma kell és kész. Mindegyik ugyanolyan hasznos tudást ad.

2021. szept. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!

Így már sokkal tisztább a dolog

2021. okt. 23. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!