Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Phd az doktori fokozat és...

A Phd az doktori fokozat és Dr. lesz?

Figyelt kérdés
Én nem tudom, pontosan. Mert azt mondta, ő "doktor", csak nem használja, de senki nem tud ilyenről az ismerősei között. DE szerintem a kettő nem ugyanaz. Azt tudom, hogy az orvosoknak, jogászoknak alanyi jogon jár, de az nem tudományos fokozat.
2021. szept. 28. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A PhD természetesen doktori, méghozzá tudományos fokozat, nem alanyi jogon járó. Eleve a Philosophiae Doctor rövidítése :D És természetesen felveheti a nevébe, de nem kötelező, ahogy neki tetszik.
2021. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintünk csak kitalálta... De nyilván leellenőrizni nem lehet...
2021. szept. 28. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem. Rákeresel szépen a publikációira. Mert ugye doktorit nem osztogatnak csak úgy, megvan, hogy milyen publikációk kellenek hozzá.
2021. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm és ebben tudnál segíteni, hogy hol lehet? Nemcsak emiatt hasznos. Igazából én kerestem már szimplán a nevére, a sima szakdolgozatát meg is találtam, igaz letölteni nem engedte, mert nincs hozzáférésem annak az egyetemnek a könyvtárához, de a doktoriról nincsen semmi. Szerintem kamuzik.
2021. szept. 28. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Doktori.hu-n könnyen le tudod ellenőrizni, hogy szerepel-e hallgatóként vagy oktatóként. Mindenkiről vezetnek adatlapot.
2021. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem jelenleg hallgató, már 10 évekkel ezelőtt, vagyis szerinte...
2021. szept. 29. 14:31
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, megtaláltam az adott egyetemen az összes doktori védést, több, mint 3700-at, vannak 2000-esek is, ő azt mondta 2005-ben volt... Kamuzott, mert nincs ott a neve, több oktatómat is megtaláltam!


Úgyhogy nagy kamus, nem a "nem vettem fel", össze-vissza hazudozott szokás szerint, igazából csak hazudik, meg annyit hazudozik, hogy meglepődtem volna, ha ez igaz...

2021. szept. 29. 14:38
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja meg külön találtam, ahol névre lehetett keresni! Ott sincs, a tanáraimmal kipróbáltam és még az ilyen ősöregeknek is kiadja! Mekkora egy kamus, mondjuk én tudtam...
2021. szept. 29. 14:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Hol kerested ezt meg és hogy kell keresni?
2021. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

doktori.hu


Bal oldalt, Hallgatók keresése


Itt még őskövületeket is kilistáz! Ha itt rámész a témavezetőre, akkor nála a fokozatot szerzetteknél újra kikeresed a nevét (vagy külön az egyetemnél, akár doktori iskolák szerint) és ott meglesz, hol, mi a címe, időpont és magát a dolgozatot is le tudod tölteni! Régieknél, ami 2000 előtti, a dolgozatot magát nem tudtam!


Ha meg Egyetemre keresel rá, akkor mindenkit kilistáz, aki ott szerzett oklevelet.



Magyarán ez az ember akkora kamus, de mondjuk ilyet nem tudom, miért hazudik, mikor senki nem keresi rajta. "nem használom" persze, mert nincs. De a durva, hogy a rendőrségnek is behazudta ugyanezt, mikor szerintem ott se kereste rajta senki... Lehet nem tudta, hogy vissza lehet keresni.

2021. szept. 29. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!