Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire ajánljátok a doktori...

Mennyire ajánljátok a doktori iskola elkezdését? Doktori fokozattal többet lehet keresni, mint a mester diplomával? (műszaki, környezetvédelmi terület)

Figyelt kérdés

2016. máj. 6. 13:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%
Attól függ, hogy milyen típusú munkahelyen akarsz elhelyezkedni. Versenyszférában inkább hátrány, állami szférában előnyös.
2016. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem tudod véletlenül, hogy állami szférában mennyivel jelenthet többet?
2016. máj. 6. 15:07
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Állami szférában a felsőoktatásban követelmény az docenseknek, egyetemi tanároknak, meg néhány kutatóintézetben. A PhD az nem képzettség valójában, hanem tudományos fokozat és kutatói életpályát feltételez egyben. Aki nem akar kutató lenni és hidegen hagyja a dolog, annak erősen nem javasolt.
2016. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szerencsére elég elhivatott vagyok a témával kapcsolatban. De azért szeretném tudni, hogy mire számítsak. :)
2016. máj. 6. 16:02
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Mindenképpen ajánlom a PhD képzést. A PhD-vel fejeződik be az egyetem.


Egyre inkább csak magasan képzett, önálló szakértőket keresnek a munkaadók, és ezt PhD-vel lehet elérni. Egyébként maga a doktori iskola is munkahely már, hiszen 140 ezer forintos adómentes fizetést kapsz az első két évben, majd 180 ezret a második két évben, ha állami ösztöndíjas vagy. Ha viszont költségtérítéses vagy akkor dolgozhatsz mellette (bár úgy sokkal nehezebb).


A doktori iskola a legjobb ugródeszka bármilyen más állás felé is, mert lesz 4 éved ami alatt kiépíted a szakmai kapcsolatrendszeredet, nemzetközi konferenciákra jársz, publikációid jelennek meg, projektek keretében működsz együtt másokkal, tanítasz az egyetemen szóval rengeteg referenciád is lesz, nem pályakezdőként fogsz kezdeni, hanem ismert szakértőként.

2016. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

A PhD a legmagasabb iskolai végzettség, szakképzettség és az egyetlen hivatalos tudományos fokozat ma Magyarországon.


Önálló tudományos kutatómunkára és egyetemi oktatómunkára képesít, de ez minden önálló szakértői munkának is az alapja. Ha PhD-d van akkor elismernek a szakmában, elhiszik, hogy érted a dolgod.

2016. máj. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

Elméletileg teljesen igaza van az előttem szólónak.

DE! Azzal azért nem árt tisztában lenni, hogyha közvetlenül a PhD után nem tud az illető elhelyezkedni (pl. nem tud / nem akar a kutatóhelyén maradni), akkor nagyon sok helyen szinte "kizáró ok", a PhD, mert

- a versenyszférában az alkalmazottaknak nem kell PhD, a munkaadók azt látják, hogy nem 21-22 éves vagy, hanem 28-30, akinek az elvárásai mind anyagi, mind emberi tekintetben, mint egy egy MSc-s, pláne egy BSc-s pályakezdő felett vannak DE! ebben a korban sincs "munkatapasztalatod" (a kutatóhelyi munkatapasztalatot a versenyszférában eléggé alulértékelik, nem tekintik relavánsnak)

- rád sütik, hogy túlképzett vagy

- félnek tőled, ha magasabb a végzettséged, mint a leendő főnöködé:S


Persze, van, ahol megbecsülik, de ez a ritkább.


Viszont ha elhivatott vagy, akkor csináld! Tényleg jó dolog a PhD, csak nem árt tisztában lenni azzal, mire számítson az ember...

2016. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Első miért lenne már a versenyszférában hátrány ??
2016. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

1-es vagyok: a 7-es választ is én írtam.

Részint saját tapasztalatból, részint, amit a többi doktorandusztársam példájából láttam.

2016. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én önköltségesen szeretném elkezdeni. Tanulmányi szerződéssel a munkahely támogatásával. Lassan 2 éve dolgozom mérnökként, már a mester képzést is teljes állás mellett csináltam. Kicsit félnék felégetni magam mögött ezt a hidat, bár tisztában vagyok vele, hogy ha csak a PhD-t csinálnám sokkal egyszerűbb lenne. De pont attól félek, amit az előző hozzászóló írt, hogy 28-30 évesen lesz 2 év szakmai tapasztalatom. Míg így a doktori mellett jó esetben már lesz 7 év. Illetve amit dolgozok, az összefügg a leendő kutatási témámmal is. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyivel ugorhat meg a fizetésem, ha meglesz a doktori fokozatom. (a kutatási téma vezetőm, azt mondta, hogy az én témámhoz az országban körülbelül 4-5 ember ért, és mivel az én kutatásom lesz a legfrissebb, a védéskor valószínűleg én leszek leginkább képben a témát illetően)
2016. máj. 9. 09:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!