Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nem értem az egyetemek...

Nagyon nem értem az egyetemek pontszámítását, az egész felvi részt, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval, oké a jegyeket ki tudtam tölteni, azzal nincs baj, megvan az érettségim, viszont angolból és lehet magyarból szintemelőznék tavasszal hogy legyen két emeltem, viszont nem tudom nyilván abból az eredményeim, és ha így kérek számítást, azt írja nem elég a felvételi követelményeknek, ezért mindkettőre saccra beírtam valamennyi pontot de így valahogy tök kevés a pontom, pedig kitűnő a bizim illetve az érettségijeim is 4-5-ösek, de nem jön össze a 400 pont se, nem értem, hallottam valami duplázásról is, hogy valamit meg lehet duplázni, vagy a jegyeket, vagy az érettségit, de nagyon nem tudom ez hogy működik, létezik e, a felvin ezt hogy lehet megcsinálni.

Semmit nem értek, valaki aki pro ezekben segítsen légyszi.



2021. szept. 29. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Felvi.hu-n le van írva pontosan a pontszámítás menete, keress rá és rágd át.


A kérdésedre válaszolva, attól is függ, milyen szakról van szó, hogy oda milyen felvételi vizsgatárgyakat lehet választani. (Tehát ha mondjuk orvosira felvételizel, nem fogsz pluszpontot kapni angol és töri emeltért, mert oda nem az kell, hanem biosz és kémia/fizika. Hogy hova mi kell, azt is megtalálod a felvi.hu-n.)


A duplázás úgy néz ki, hogy nem foglalkozol az év végi jegyekkel meg semmivel, csak a két vizsgatárgyad eredményét (tehát amennyi százalékot értél el) duplán számítod. Ha mondjuk az egyik 85%, a másik 90% lett, akkor 85+85+90+90=350 pont. Erre jöhetnek a pluszpontok.

2021. szept. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösznöm! És jegyet lehet duplázni? vagy csak az érettségi eredményt?
2021. szept. 29. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jegyet nem, csak érettségi eredményt.
2021. szept. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
És a felvi automatikusan számol mindkét módon, és a jobbat írja ki neked.
2021. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!