Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítséget kérnék. hogy lehet...

Segítséget kérnék. hogy lehet elérni 450-460 pontot?

Figyelt kérdés

Csak duplázni tudnék. Pszichológia szak. Van egy 91es közepem, meg 74%os emeltem amit tudom hogy javítanom kell. ezen kívül két nyelvvizsgám, és mégiscsak 420 pontom van. OKJ többletpontot már nem fogadnak el

Mit tegyek? honnan szerezzek ennyi pontot?



2021. okt. 4. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Írj még egy emeltet, ha 90% lesz mind a kettő akkor 460 pontod lesz.

(többletpont max 100, tehát ezt 2 emeltel ki is maxolod)

2021. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Hogy hogy csak duplázni tudnál?

Az szerintem nem egy túl jó módszer, és csak nagyon kevés esetben éri meg, hiszen ha mondjuk pl. a te esetedben van egy 74%-os érettségid, akkor az már eleve az 500-ból 2x26, azaz 52 pont veszteség, ergo képtelenség, hogy 450-nél több pontod legyen.

Én pl úgy csinálom, hogy van egy 92%-os angol emeltem, és nem fogok még egyet mondjuk bioszbol emeltezni, mert az max olyan 60% lenne csak, hanem felkészülök normálisan matekból, magyarból és töriből.

A jegyeimet figyelem, hogy év végére 5-ösre jöjjek ki, kötelező érettségiket megírom középszinten olyan 80-90%-osra, mondjuk lesz 185 tanulmányi pontom.

Érettségi pontjaim: 92 angol, plusz még az egyik közép, csak lesz egy erős 90% feletti (pl a töri), akkor lesz pl. érettségi pontból is 185.

Többletpontok:

- 1 emelt érettségi: 50p

- német középfokú: 28p

- sporteredmény: 15p

- összesen: 93p

Röhögve meglesz így a 450-460 pont. Tényleg nem olyan nehéz, mert szerencsére nem egy orvosi, ahol kötelező emeltezned bioszból és kémiából is, hanem tényleg szinte bármivel mehetsz, amiből jó vagy! :D

A #1-hez annyi, hogy ez szép lenne így, de sajnos, úgy működik a rendszer, hogy csak akkor kapod meg az 50 többletpontot az emelt érettségibe, hogyha beleszámítod azt az érettségi pontokba. Ergo ebben a helyzetben maximum lenne a kérdezőnek 428 pontja, hiszen (74+90)*2=328, plusz a 100 többletpont.

2021. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2#"emeltem amit tudom hogy javítanom kell"

Én ezt úgy vettem, hogy elmegy javítót írni, és tanácsoltam, hogy az legyen 90%


Emelett "Írj még egy emeltet, ha 90% lesz mind a kettő akkor 460 pontod lesz."

Szóval 2 darab 90%-os emeltel (amit a szak elfogad persze) pontosan kijönne a 460 pont.

2021. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Anno nekem is csak duplázva lehetett egyetemre pontokat számolni, mert többen is olyan tárgyból érettségiztünk, amit csak 1 évig tanultunk gimnáziumban, így azt nem lehet beszámítani pontszámításnál ... Természetesen erről akkor nem voltunk rendesen felvilágosítva, csak örültünk, hogy van egy egyszerűbb tárgy szabadon választottnak... Nyilván ha tudjuk, akkor mást választunk.

Szóval lehet neki is ilyesmi az oka...

2021. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj Szombathelyre. Ott alacsonyabb a ponthatár
2022. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!