Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Duolingó nyelvoktató program...

A Duolingó nyelvoktató program segítségével hány angol szót tanulhatok meg? Milyen szintet lehet elérni ezzel a programmal?

Figyelt kérdés

2019. júl. 6. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Időpocsékolás. Annyi idő, amennyit ezzel eltöltesz, elég egy szint ugrásához, ha értelmesen töltöd.
2019. júl. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Egy alapszintet lehet elérni vele, és gyakorlatban sokkal többre mégy vele, mint a magyar nyelvoktatással, ahol táblázatokat tanítanak, de a valós nyelvet nem.

Egyébként kb 1000-1500 szót mindenképpen meg lehet vele tanulni és használni is tudod utána.

2019. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
25%

Angolból én valahol középszinten vagyok. Érteni rengeteget értek, beszélni és mondatot összeállítani nem tudok. Alapmondatok megvannak, de amikor már igeidővel kell, akkor nem megy.

Az app inkább az alapszintet tanítja, egy kicsi középszinttel. Igaz az igeidőket is mutatja, de nekem nem jött át.

Számomra rémisztően unalmas volt. Viszont testvéremnek, aki nem tanult angolt, csak valamennyit tud, segített neki. Nyilván az igeidők nem mennek neki se...

2019. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

3as: akkor tedd fel a kérdést, hogy ha a Duolingo nyomogatása helyett egy jó (!) magántanárral leült volna tanulni, menne-e az igeidők és a mondatalkotás vagy sem?


Erre mondtam, hogy időpocsékolás. Szülőket meg lehet nyugtatni, hogy "angolozol", a valóság az, hogy nem hatékony és ha igazán haladni akarsz, arra nem jó.

2019. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
1000 szót megtanít? Ha beosztod és napi 20-at megtanulsz, mondatban, magadtól, akkor megvan ez a mennyiség kevesebb, mint 2 hónap alatt,de nyáron, amikor nincs más tantárgyad, 1 hónap alatt is.
2019. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

77%-os: csak azt felejted el, hogy egyrészt a magántanár rengetegbe kerül, másrészt meg a napi 20 szó megtanulása nem ér sokat, ha nincs meg hozzá az összefüggés, amiben használni tudod.

Mellesleg sokkal jobban tud a duolingo után valaki beszélni, mint ha egy magántanár igeidöket meg egyéb nyelvtani táblázatokat tanít, csak éppen alkalmazni nem tudják, mert beszéd kzben nem lehet azon törni a fejed, hogy most éppen melyik táblázat, melyik sora az, amit használni kellene.

Az ideidöket meg egyéb nyelvtani szabályokat legfeljebb megemlíteni kell, a gyakorlatban úgyis megtanulja, aki odafigyel (lásd az angol anyanyelvü gyerekek is tudják, pedig nyelvtant nem tanulnak, legfeljebb iskolában, amikor már tudják használni a nyelvet)

2019. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

3as vagyok.

Az iskolában meg lett tanulva a táblázat, mert meg kellett. Kívülről fújtuk, mind a 8-at. Amikor ki kellett állni a táblához és beszélgetni, akkor meg senki azt se tudta, hogy milyen órán van. Megértettük a kérdést, de válaszolni meg úgy ahogy sikerült. Volt, hogy eltaláltuk, volt hogy nem.

2019. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

Bocs, azt hittem, valaki nyelvet akar tanulni. Azért írtam, hogy jó (!) magántanárhoz érdemes menni, aki nem táblázatokat magoltat, nyilván. Ahogy azt is írtam, hogy szavakat mondatban kell tanulni.


De ha a pénz fontosabb, mint az, hogy tanulj is, akkor Duolingózz ingyen. Nem gond, hogy semmit nem ér, de heti 2-3000 ezerből már haladnál. Ingyé van, az a lényeg!

2019. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem gond, hogy semmit nem ér..."


Angol felsőfokút csináltam úgy, hogy a Duolingóhoz hasonló programmal KEZDTEM + az ankivel szavakat és mondatokat magoltam be. (mikor mennyihez volt agyi kapacitásom.) Azért emelem ki azt, hogy ezzel kezdtem, mert ennyi édeskevés egy középfokhoz, nemhogy egy felsőfokhoz. Az angolnál az volt a szerencsém, hogy passzívan már eléggé ismertem a nyelvet, mert mindig is sok angol nyelvű filmet néztem magyar felirattal.

Most németül is ugyanezzel a módszerrel tanulok, csak most nyilván hiányzik a passzív nyelvtanulási része, viszont igyekszem pótolni német szinkronos (amcsi filmek német szinkronnal + magyar felirattal) filmek nézésével, + az ankiba ezúttal vonzatokkal, nyelvtani szabályokkal kapcsolatos példamondatokat is betöltök és azokat is magolászom.


A rövid válaszom: A Duolingo mellé még ki kell találni valamit, amivel a szókincsedet, a nyelvtanodat és a szövegértésedet fejleszted, de alapvetően jó start.

Mindig úgy gondoltam, hogy a nyelvtanulásban kiemelten fontos, hogy az elméletet összeegyeztessük a valósággal, tehát hiába lesz valami az avatottak szerint a legjobb módszer, ha a tanulónak nyűg az egész, akkor végsősoron semmire sem ment vele. Az a jó módszer, amit tényleg csinálsz és tényleg időt szánsz rá.

2019. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ma 14:33-as: megírnád, melyik az a program, amivel tanulod a nyelveket? Ha itt nem akarod, privátban is megírhatod.

Elöre is köszönöm.

2019. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!