Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Visszaemlékezve nektek is...

Visszaemlékezve nektek is fájdalmasan körülményes az iskolai rutin?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, hogy is mondjam, nem ma volt, hogy általánosba jártam, de még az érettségi sem a friss emlékeim egyike.


Mostanában több rokonom kisgyereke megy iskolába vagy felvételizik gimnáziumba, több barátom kisebb testvére is még a közoktatásban küzd és ahogy beszélgetek velük az egészről, mindig ráeszmélek, hogy mennyi röhejes, demagóg dolognak kellett megfelelni és néha nem bírom felfogni utólag, hogy hogy lehettem annyira komformista gyerekként, hogy az összes ilyen hülyeséget zokszó nélkül betartottam, ráadásul gyakran velem példáloztak. Pedig tiszta hülyeség volt!


Néhány példa:

Fehér pólóban kellett edzeni szigorúan, fekete nadrággal. Minek? Miért? Még bemelegíteni is a sportegyesületben tanítottak meg rendesen, ahova jártam, de a ruhára mindenki baromi kényes volt.


Ha beszélgettünk órán vagy nem vittünk tankönyvet, egyest kaptunk. Gyakorlatilag azzal büntettek, ami a tudásunk értékelésére szolgált, nem a viselkedésünkére.


Röpdolgozatok. Minek? Mit mér az? Mert nem a tudást. Ahhoz képest, hogy a zh-k időpontját a félév elején megmondták az egyetemen...


A tanáraink térdig gázoltak a magánéletünkben még kamasz korunkban is. Faggattak a szüleink szokásairól, hogy hol voltunk nyaralni, mennyire volt puccos a hotel, ahol megszálltunk, ki az a fiú, akibe szerelmesek vagyunk, mit ettünk reggelire... Basszus, ha egy kollégám vagy főnököm ilyennel jönne, már lecsapnám. És voltam olyan hülye, hogy ki is tálaltam nekik, mintha kötelességem lett volna...


Elvették a mobiljainkat vagy az órán egymásnak dobált levelezéseinket és MEGNÉZTÉK, hogy miket írtunk egymásnak. Volt, hogy hangosan felolvasták. Már attól felcsesződök, hogy ezt leírtam.


Beszedték a füzeteinket, hogy megnézzék, mit írtunk le az órán és az arcunkba hajoltak, ha kibámultunk az ablakon. Nem az számított, milyenre feleltünk vagy milyenre írtuk a dolgozatot, pontosabban nem csak az. Nem is értem, hogy nem akadtam ki anno ezen sem. Nem olyan rég végeztem az egyetemmel, szörnyű lett volna, ha így viselkednek velem.


Beszóltak, ha ki voltunk rúzsozva vagy magassarkút hordtunk, még érettségi évében is... Lecsesztek, ha barnáról feketére festettem a hajam.


És mindezt úgy előadva, hogy élvezzük ki, mert a munka világa rosszabb lesz. Miért? 9-re jártam dolgozni akkor is, mikor nem itthonról dolgoztam teljesen. Abban mentem be, amibe akartam. Úgy csinálom a munkám, ahogy akarom, az eredmény számít, hogy időben kész legyen megfelelő igényességgel. Hol van ez ahhoz a világhoz képest?


Megvallom őszintén, teljesen ellustultam. Néha megdöbbentő visszagondolni, hogy mennyire más volt az a világ. Soha nem tudnának már rávenni arra, hogy ilyen hülyeségekkel túráztassanak a lényeg helyett. Még alsósoknak belefér, de felsőben? Gimnáziumban? Jééézusom.


Más is érez így?


2021. okt. 5. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Én már kisiskolás koromban is lázadoztam ezek ellen. A kedvencem az volt, hogy az ebédlőben sem volt szabad beszélgetni alsóban. Meg hogy fogjuk meg a párunk kezét.

A lázadásom miatt ki is kiáltottak problémás gyereknek, szerencsére anyámék csak röhögtek ezen.

2021. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Mindenki szívik ezzel. Nem mindenki kocka fejű és nem is tudnák sokat kocka fejüre formálni.
2021. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezért választottam olyan iskolát a gyerekeimnek, ahol nem ezen van a hangsúly, hanem az értelmes dolgokon. Mert az életem 2/3-a felesleges baromságokkal telt és nem engedem, hogy nekik is így legyen.
2021. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem te szimplán szar iskolába jártál.

"Fehér pólóban kellett edzeni szigorúan, fekete nadrággal. Minek? Miért?"

Annyi értelme van/volt mint minden egyesületnél. Egységes kinézet és nem az egyik kukás zöldben a másik kukás narancs a harmadik uv pink. Katonaságnál, rendvédelmi szerveknél, de még egy normálisabb kosárcsapatban is van "egyenruha".


"Ha beszélgettünk órán vagy nem vittünk tankönyvet, egyest kaptunk. Gyakorlatilag azzal büntettek, ami a tudásunk értékelésére szolgált, nem a viselkedésünkére."

Azzal az eszközzel él a tanár amivel tud. Nyilván egy ejnye bejnyétől nem maradsz csöndben. Az pedig, hogy leszarod az órát egy dolog, de ha valakit érdekel akkor őt miért zavarod azzal, hogy beszélgetsz? Az pedig rég rossz duma, hogy nem zavarod. Csináld a munkád úgy, hogy 2 csávó beszélget feletted egyfolytában meg röhögnek. Nem fog úgy menni ahogy kellene ugye? Na ez a tanulásnál hatványozottan igaz.


"Faggattak a szüleink szokásairól, hogy hol voltunk nyaralni" Ez már szimplán szar iskola. Tőlem egyszer nem kérdezte meg egyik tanár se, hogy hol voltam, pedig nem elit gimibe jártam.


"Elvették a mobiljainkat vagy az órán egymásnak dobált levelezéseinket és MEGNÉZTÉK, hogy miket írtunk egymásnak. Volt, hogy hangosan felolvasták. Már attól felcsesződök, hogy ezt leírtam."

Megint ugyan az. Ne zavard az órát dobálkozással, így a felolvasás teljesen jogos. Tudja meg mindenki mi volt olyan fontos, hogy azt azonnal továbbítani kell:)

Tanórán pedig telefont a házirendben rögzítik. Egy tanár nincs aki elveszi a telefont ha megcsörren és kinyomod vagy szólsz ha hívást vársz és fel kell venned. Ez a korrektség.


" Abban mentem be, amibe akartam. Úgy csinálom a munkám, ahogy akarom, az eredmény számít, hogy időben kész legyen megfelelő igényességgel."

Hát a munkahelyek többségén vannak előírások kinézetet illetően. Ing, szoknya, a céget jelképező póló vagy épp munkavédelmi ruha stb stb. Kinézetnél szintén sok helyen van elvárás. Nincs zöld haj stb stb.


"Röpdolgozatok. Minek? Mit mér az?"

Hát amit a felelet, csak mondjuk 10 perc alatt egy jegy helyett 10 perc alatt adtak egy jegyet mindenkinek.

Röpit pedig utolsó 2 óra anyagából írattak amennyire emlékszem. Ez főleg reál tárgyaknál baromira nem volt vészes. Töri/irodalom azok igen, de ott is ha tanultál aznapra akkor az 50% kijött simán...

Amúgy nem tudom, beugrók nem voltak neked? Csak mert ott 10-20-30 oldalas szöveg van amit kérnek.


Amit kiírtál annak a fele sima rinya a semmin a másik fele pedig a szar iskola, szóval szerintem ezt kár volt.

2021. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyen hosszú válaszban ennyi hülyeséget összehordani is kár volt.
2021. okt. 5. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

Fájt, hogy nem mindenki sír vagy mi?:D

Olyan alap dolgokon rinyálsz ami külföldön is alap, mondjuk az egyen póló testnevelésnél, sőt jobb helyeken egyenruha van ahol nem csak a színt mondják meg, hanem hogy a szoknya meddig érhet amit minden nap fel kell venni... Most lehet sipákolni:)

2021. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%
Le lehet szavazni, ennek a fele tök normális dolog szerintem, a másik fele meg tanár-, iskolafüggő, de az sem ok nélkül.
2021. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!