Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig lehet egy egyetemi...

Meddig lehet egy egyetemi képzést otthagni/passziváltatni? És egy ilyen elhasznált állami félévnek számít?

Figyelt kérdés

Az első, államis félévem már kilőtte.

Most ugyanazt képzst folytatom másik egyetemen, csak lehet nem nekem való a szak.


Úgy tudom valamikor valamit (passziváltatás) vizsgaidőszak környékén lehet csinálni.


Ilyen esetben az adott félév minusz?



2021. okt. 7. 01:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, én úgy tudom, hogy a legtöbb szakon tárgyfelvétel végéig lehet passzíváltatni, SZTE-n például biztos. De ahogy itt szoktam olvasgatni, most már mindenhol csak külön engedéllyel lehet, a rendes passzíválasnák szeptemberben lejárt a határideje. De az a biztos, ha írsz a TO-nak, ha az egyetem honlapján nem találod.


Ha tudsz passzíváltatni, akkor az nem számít elhasznált félévnek.

2021. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké.
2021. okt. 7. 09:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Már nincs rá lehetőség. Gyakorlatilag elhasználsz 2 támogatott félévet feleslegesen.
2021. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A tárgyfelvételi időszak vége utáni passziváltatás csak külön kérvénnyel és csak nagyon indokolt esetben (pl. súlyos betegség, szülés, válsághelyzet) lehetséges. Ha nem passziváltathatod a félévet, akkor ugyanúgy aktív félévnek minősül, mint ha végigjártad volna. Más szóval ha így otthagysz egy képzést, akkor olyan, mintha minden tárgyból megbuktál volna, s természetesen elhasználtad volna az állami féléveidet.
2021. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utólagos passziváltatás.Elég nyomós indok kell hozzá.Ha elfogadják,minden felvett tárgyadat törlik,áttaknak passzívra.Nem számít bele az államiba,mert olyan lesz mintha félév eleje óta passzívon lennél.Tb-t kapsz majd rá
2021. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Levelezős vagyok.
2021. okt. 8. 18:47
 7/10 anonim ***** válasza:
És?
2021. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
arra jár TB?
2021. okt. 8. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Levelezős hallgatóknak egyáltalán nem jár a hallgatói státuszért TB, sem aktív, sem passzív félévekben. Nappalis hallgatóknak azonban passzív félévekben is jár.
2021. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Levelezősön nincs.Én nappalisra értettem
2021. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!