Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a tapasztalatotok a Pázmány...

Mi a tapasztalatotok a Pázmány Péter katolikus Egyetem Teológus képzéséről?

Figyelt kérdés

Igazából minden jöhet,ami az iskolához kapcsolódik:)

Koli, oktatás,stb..



2021. okt. 7. 05:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

10. Perintfalvi Rita finoman szólva sem a mainstream katolicizmust képviseli, hanem egy kisebbség (egyház)politikai aktivistája, aki kifejezetten szemben áll a Magyar Katolikus Egyházzal. Nem biztos, hogy mérvadó mindenféle szempontból.


Abban igazad van, hogy a katolikus egyház szexista, de ha meg akarod változtatni, akkor azt nem lehet Bécsből bekiabálva. Azzal egyetértek, hogy Bécsben (vagy bárhol Németországban) jóval magasabb a színvonal, mint itthon, tehát érdemes kimenni tanulni (vagy ha sikerül, akkor akár doktorálni - nem egy könnyű dió), de gondolom a Kérdező itthon szeretne tanulni.

2021. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

11


tudod értelmezni azt a mondatot, amit írtam, hogy perintfalvi nem kapott idehaza katedrát?


akkor miért kéred rajta számon, h. bécsben tanít?!


amit ő képvisel, az jobb helyeken mindenhol a mainstream, csak itthon nem.


azért utálják sokan, mert ki mer mondani dolgokat, és bátor.

2021. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

12. "tudod értelmezni azt a mondatot, amit írtam, hogy perintfalvi nem kapott idehaza katedrát?"


Felesleges aggresszívnek lenned, főleg, ha nincs igazad. Miért kellett volna Perintfalvinak katedrát kapnia itthon vagy bárhol? (?) Ez netalán valami jog, ami csak úgy jár, vagy...? A tudományos teljesítménye indokolná? (Olvastál vala amúgy egyetlen Perintfalvi könyvet vagy cikket? De most nem a propaganda cikkeire gondolok, hanem tudományos cikket?)


Amúgy ja, elő szokott fordulni az, hogy valaki nincs megelégedve az itthoni állapotokkal, külföldre megy doktorálni és utána nem várják vissza tárt karokkal. Ez benne van a pakliban.


"akkor miért kéred rajta számon, h. bécsben tanít?!"


Először is nem Bécsben, hanem tudtommal már Grazban, de ez lényegtelen. Inkább segítek azzal, hogy a kolléga kutatási területei:


2014-ig, idézem: "zsoltároskönyvexegézis, szinkrón-intertextuális szövegelemzés, feminista és felszabadítás-teológiai bibliaértelmezés"

Most pedig, szintén idézem, "Megtanulni (újra) embernek lenni: Antigender támadások a vallási fundamentalizmus és a jobboldali populizmus horizontjában", melyben a társadalmi nemek kutatása, a politikatudomány, a politikai filozófia, a feminista etika és különösen a biblikus tudományok kutatási eredményeit integrálja"


Vagyis a hölgy a feminista, gender ideológia egyik élharcosa, kutatási területe a "vallási fundamentalizmus és jobboldali populizmus". Most ne haragudj, de valahogy nem látom ezeket a témákat a magyar teológiai egyetemeken, nemhogy katedrát adnának neki...


"amit ő képvisel, az jobb helyeken mindenhol a mainstream, csak itthon nem"


Ez semennyire sincs így. Mondjuk úgy, ezekkel a témákkal valóban el lehet evickélni valamennyire német nyelvterületen, de a teológiai kutatások nem erről szólnak, ahogyan az egyházi közélet sem. Magyarországon meg pláne nem. (Még egyszer: miért is kellett volna ennek a témának katedrát kapnia?)


"azért utálják sokan, mert ki mer mondani dolgokat, és bátor"


Nem tudom, hogy utálják-e, én speciel semennyire sem utálom, de tudod, aki politikai propagandát folytat, az ne csodálkozzék, ha megosztja a közvéleményt. Rita politikai élharcosa a gender témának, ez persze katolikus teológusként valóban kuriózum, de szerintem direkt provokál.


Amit a gyerekmolesztálások ügyében publikál, az egyrészt hasznos, hiszen napvilágra kerülnek a sötét ügyek, másrészt káros, mint minden "egyházi gyerekmolesztálási ügy", mivel nemkicsit torzítja a valóságot. Lehetne a "kórházi gyerekmolesztálásokat", "iskolai gyerekmolesztálásokat" stb. hasonlóképpen tematizálni, úgy beállítva a dolgot, mintha az iskolákban ÁLTALÁBAN gyerekmolesztálások folynának. Pedig: beteg emberek vannak, és sajnos a gyerekekkel foglalkozó szakmákban (pap, tanár, orvos stb.) is előfordul ilyen. Nincs "egyházi gyerekmolesztálás", "csak" gyerekmolesztálás van, többek között az egyházban is (meg még az iskolákban, óvodákban, kórházakban, sportedzéseken stb. stb.). Szóval úgy gondolom, hogy amit Rita csinál, az beleillik az egyházak elleni támadások sorozatába, mégha jószándékkal teszi is, de rosszul.


És emiatt is, soha életében nem fog katedrát kapni Magyarországon.

2021. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

13

tényleg ennyire ostoba vagy, vagy csak provokálsz?

talán azért, mert ledoktorált, és szerette volna a szakmai útját folytatni azzal, hogy elhelyezkedik egy teológiai karon egyetemi oktatóként.


de nem kapott lehetőséget.


az utolsó mondatod mindent visz.


na, kérdező, ezért nem érdemes idehaza teológiát tanuld, különösen, ha nő vagy.


és de, van egyházi molesztálás, mégpedig a katolikus egyházhoz köthető issue-val állunk szembe, pl. a reformátusokról elég ritkán hallani ilyesmit.


a tagadásod, a megbélyegzésed, a lekicsinylésed, amit ritával szemben képviselsz, tkp-en csak azt demonstrálod, ami a magyar teológusszakmát itthon jellemzi.

2021. okt. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

14. "tényleg ennyire ostoba vagy, vagy csak provokálsz?"


Szerintem egyik sem, de ezt ítéljék meg a kedves olvasóink!


"talán azért, mert ledoktorált, és szerette volna a szakmai útját folytatni azzal, hogy elhelyezkedik egy teológiai karon egyetemi oktatóként."


Értem. Nos, a doktori az csak egy suli. Elvégzed, beadod a dolgozatodat, megvéded és kapsz egy papírt (meg egy címet). A doktori cím nem jogosít fel automatikusan arra, hogy egyetemi állást kapj. Pályázzon a Rita, ha szeretne, és ha megkapja az állást, akkor fog itthon tanítani. Ilyen egyszerű.


"de nem kapott lehetőséget"


Oké de ebből azért ne forgassunk már többévados HBO sorozatot a dráma kategóriában... tudod, hány doktorandusz nem kap lehetőséget? Mondom: pályázzon, és ha elég jó, kapni fog lehetőséget. Ilyen egyszerű.


"na, kérdező, ezért nem érdemes idehaza teológiát tanuld, különösen, ha nő vagy"


Mármint azért, mert ha elvégzel egy sulit, akkor nem vesznek fel automatikusan egyetemre tanítani? Nézd ez már nagyon sokakkal előfordult, tudományágtól függetlenül.


"és de, van egyházi molesztálás, mégpedig a katolikus egyházhoz köthető issue-val állunk szembe"


Először is az "egyházi molesztálás" kifejezés pont annyira megbélyegző, kirekesztő és hamis, mint a "cigánybűnözés". Sorry. Van az egyházban molesztálás, sajnos, mint ahogyan van a kórházakban is, rendelőintézetekben, sportegyesületekben, iskolákban stb. Az összes botrányos!!! De ne bélyegezz már meg ezzel egy egész egyházat...


"pl. a reformátusokról elég ritkán hallani ilyesmit"


Hát én speciel legalább két gyerekmolesztálási ügyről tudok protestáns egyházakból, az egyik elkövető börtönben ül, a másik öngyilkos lett. Nem mondom, hogy "és?", mert mindegyik égbekiáltó bűn, és nem is akarom elbagatellizálni - de ne terrorizáljuk már ezzel a katolikus egyházat mint szervezetet... Vannak beteg emberek, őket be kell gyűjteni és el kell távolítani a civil életből (és az egyházból is), és voltak bűnök, eltusolások stb. - mindenhol. Ne legyünk már a katolikus egyházzal szemben elfogultak...


Szerintem nem vagyok se tagadó, se megbélyegző, se lekicsinylő, teljesen normális vagyok ÉS méltányos, sőt a helyzetben teljesen semleges. Ritával kapcsolatban is méltányos és igazságos vagyok, nincs Vele személyesen semmi bajom.

2021. okt. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!