Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Le tudom-e adni a szakdolgozat...

Le tudom-e adni a szakdolgozatomat a végzés előtti félévben?

Figyelt kérdés
Le lehet-e adni a szakdolgozatot egy félévvel a befejezés előtt? A történet annyi, hogy a szakdolgozatomat be tudom fejezni szerintem ebben a félévben, azonban záróvizsgára már most látom, hogy nem fogok tudni felkészülni. Ha most leadom, és megvédem, akkor ugyanúgy elfogadják következő félévre? Ebben a félévben csak a szakdolgozatom van 15 kredit, ha nem teljesítem, nem fog kijönni ezzel és az előző félévvel 36 kredit. Áttehetnek emiatt önköltséges képzésre?

2021. okt. 9. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a záróvizsgán tudod csak megvédeni, de ezek szerint nem tudod mit jelent a záróvizsga.

ott véded meg, és húzol tételt, és felelsz a bizottság előtt.

ha leadod, meg kell védened adott félévben.

2021. okt. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha most nem adom le kreditbüntetést kell fizetnem az rendben van, de áttehetnek a fentebb leírtak miatt fizetősre?
2021. okt. 9. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:

hát azt te tudod, mikor kell befejezned a sulit,..

ha most, akkor igen, átsorolhatnak fizetősre.

2021. okt. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, leadhatod korábban, általában pár évig érvényes.

Viszont több szabályt is érint a kérdésed, amik egyébként egyetemenként eltérő lehet, nézz utána nálatok hogy van, mert én máshova jártam:

Ha leadod a szakdolgozatodat, és már minden tantárgyad is megvan/meglesz, akkor valószínűleg abszolválsz, mert annak minden követelményét teljesítette. Ez azt jelenti, hogy csak a záróvizsga van hátra. Ilyenkor a záróvizsga letételére x időd van (valahány év azt hiszem), viszont abszolválás után már nem vagy hallgató, következő szemeszterre már nem jár neked a diák, cserébe tandíjat sem kell fizetned/az állami féléved sem fogy. Ha úgy jobban megéri neked, ezt kiküszöbölheted, ha nem minden kritériumot teljesítesz, pl. ha még tudsz, szándékosan elbuksz egy kis fajsúlyú, de kötelezően szükséges tárgyat, és azt csak a következő félévben csinálod meg.

Nálunk a záróvizsga a védéssel együtt van, akkor is, ha korábban adtad le a szakdogád, de a kérdésedből feltételezem nálatok nem. Ha viszont nem vagy benne biztos, járj utána.

Önköltségesre átsorolás pár évvel ezelőtt még csak júniusban volt, és szerintem ez azóta sem változott. Ez azt jelenti, hogy bár hivatalosan a tavaszi-következő őszi félévpárosban is meg kellett lennie a 36 kreditnek, csak akkor soroltak át, ha az őszi-következő tavaszi félévpárosban nem volt meg.


(Az első válaszadó válasza lehet van olyan egyetem, ahol igaz, nálunk csak félig, és tudok olyat, ahol egyáltalán nem. A második válaszadó szerintem félreértette a kérdést, de amúgy valóban, ha elfogy az állami féléved, vagy lejár a határidő, akkor automatikusan átsorolnak.)

2021. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Illetve én olyan szabályról is tudok, hogy más a szakdolgozat-készítés tantárgy és maga a szakdolgozat leadás. Ha megbeszéled a témavezetőddel, akár az is előfordulhat, hogy a tantárgyat elfogadják, megkapod a krediteket, a végleges dolgozatod azonban nem adod le, csak később.

Így belegondolva, esetedben mondjuk fogalmam sincs miért akarnál ilyet csinálni, de gondoltam leírom. :D Annak hasznos ez, aki a határidőre még nincs teljesen kész, annak ellenére, hogy félév közben tette a dolgát.

2021. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!