Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológus MSc. -t (SZTE)...

Biológus MSc. -t (SZTE) érdemes elvégezni? Milyenek a végzés utáni kilátások?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 19. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ide felesleges kiírni, mert vagy olyan ír, aki kibukott és ezért a szakot hibaztatja, vagy sosem járt rá. Bsc után mindenképp kell.az msc, ez kutató szak, szóval ha erdekel a kutatás, akkor végezd el, ha nem, akkor kb. felesleges. Fontos, hogy már msc alatt legyél benne kutatásokban, ott az SZBK is. Akiket érdekelt és tényleg csináltak, ők mindannyian elhelyezkedtek közülünk a szakmában, akit meg nem, az a neten terjeszti, h mekkora sz.r szak
2020. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Jelebleg elsős Msc-s vagyok itt, a Bsc-t is itt csináltam. Nagyon meg vagyok vele elégedve minden nehézség ellenére is. Ha gondolod, nyugodtan írj.:)

2020. ápr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Könnyen el lehet vele helyezkedni? A BSc.-hez képest mennyire nehéz elvégezni? Munka mellett teljesíthető?
2020. ápr. 28. 05:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs levelező képzés, csak nappali. Könyebb, mint a bsc már csak azert is, mert itt nem szivatnak a tanárok értelmetlen szoró h.lyesegekkel. Olyat nem láttam még, aki dolgozott volna mellette, hisz ez kutató szak, itt ha van egy kis ideje az embernek, akkor a tanszéken van és a kísérletével foglalkozik, hisz azt már kb. az az msc elején el kell kezdeni. Szerintem msx. hétvégén lehet mellette dolgozni, vsgy 1-1 nspokat.
2020. ápr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Elhelyezkedéssel kapcsolatban van valami infótók? :)
2020. ápr. 29. 02:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Outsiderként szólok be(le). Az egyik volt főnököm biológia PhD-vel volt a cégünk (egy hatalmas német multi) Európa régiós igazgatója. Amit mondani szeretnék ezzel, hogy nem szabad mindig csak az "elhelyezkedési kilátásokat" nézni mindenhol, mert ma már a karrier nem úgy néz ki, hogy elvégzel egy 3 éves gyorstalpalót és utána 50 éven keresztül azzal és abban kell dolgoznod... Szerintem sokkal fontosabb az, hogy olyasmit tanulj, amit élvezel, amihez kedved van és aminek van értelme.


És a biológusnak van értelme, hiszen még laikusként is egyből felsorolok neked két tucat olyan modern kori problémát (kezdve egyből a pandémiával), amelyek alapvetően biológusok problémái. Engem személyesen is érdekel, mivel a társadalomtudományokban is hasítanak a biológusok (a szociobiológia, humánetológia, emberi viselkedés stb. felől közelítve).


A piaci elhelyezkedés pedig... Most magát a biológus szakmát nem tudom véleményezni (gondolom ott is rengeteg lehetőség van), de ott kezdődik az üzleti történet, hogy a bioinformatika korunk egyik húzóágazata, és a biológusok élen járnak a data science, mesterséges intelligencia területén is.


Bottom line: ha piacképes szeretnél lenni, akkor egyrészt tanuld végig a biológus msc-t (vagy akár phd-t -- szerintem érdemes), másrészt meg tanulj mellette adattudományt (data science-et). Nálatok az R nyelv ami nagyon hasít, tanulj meg R-ben programozni és végezz el pár kurzust az edx-en, courserán. Például ez egy szuperjó kurzus: [link]


... és a biológus msc-d (phd-d) teljesen remek az üzleti területeken is, ha [igencsak jól] szeretnél megélni szakmán kívül. De ez csak tipp arra az esetre, ha szakmán kívül akarnál elhelyezkedni.

2020. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Az az igazság, hogy a BSc. nekem nagyon tetszett, végig lelkes voltam, igazából én tanuláson kívül semmi mást nem is csináltam, sok áldozattal járt, szinte kitűnő voltam, ösztöndíjat is kaptam, majd elmentem dolgozni, és egyszerűen garantál bérminimumnál többet sehol sem akartak adni. Az MSc. 750 ezer félévente, szóval ha az után is csak a garantált bérminimumot fogom megkapni, akkor eléggé csalódott leszek. Márpedig van egy ismerősöm, aki PhD-zett is és úgy is csak néhány ezerrel keres többet, úgyhogy ő nagyon mondja, hogy inkább tanuljak valami mást, mert hiába szeretem, ha nem fogok tudni belőle rendesen élni. Sajnos programozni egyáltalán nem tudok és nagyon távol is áll tőlem. Szóval azért tettem fel a kérdést, hátha van valakinek pozitív tapasztalata is. Megjegyzem, van egy laboránsi okj-s végzettségem és amikor azzal keresek munkát több fizetést ajánlanak, mint ismerősömnek a PhD-jával. :/
2020. ápr. 30. 20:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóval van erre is meg arra is példa, csak úgy általánosságban nem tudom mi inkább a jellemző.
2020. ápr. 30. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Általánosan az a jellemző, hogy nem fogsz tudni belőle egzisztenciát építeni.
2020. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha tetszett a bsc, akkor mindenképpen mennék tovább msc-re. Az msc lesz az, ahol igazán megtanulsz dolgokat és az lesz az, ami kinyit előtted ajtókat. Ami a jövőbeli esélyeidet nagyban javítani tudja, ha molekuláris biológiai szakirányra mész, esetleg bioinformatika (különösen erősek ezek az ágak szegeden az SZBK miatt). Ezek most nagyon mennek szerte az országban. Ha a jövőbeli elhelyezkedés fontos, akkor az ökológia, növény-állattan szakirányokat kerüld. Nem azt mondom, hogy azokkal nem lehet elhelyezkedni, de jóval nehezebb. Aztán, ha nagyon tetszik a dolog és tényleg maradnál a kutatási vonalon, még mindig maradhatsz phd-zni.


Egy msc megszerzése kb 2 év, ennyit ki lehet bírni, a melót én sem erőltetném mellette.


(Mondom ezeket úgy, hogy ELTE biológus phd-m van.)

2020. dec. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!