Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE- dentálhigiénián az...

SZTE- dentálhigiénián az anatómia oktatás milyen?

Figyelt kérdés

Örülnék neki, ha egy ottani hallgató válaszolna a kérdésemre. Az anatómia érdekelne elsősorban, csak a feji részt tanítják vagy az egész testet?

Többi tantárgy is érdekel 1-2 mondatban:)



2021. okt. 15. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy milyen az attól függ, hogy mennyire bírod a tanárokat, illetve, hogy gyakotlatra kit fogsz ki. Van akit nagyon sokan utálnak, mások szerint viszont korrekt volt (sokan nem szerették, hogy tanulni kellett nála), de olyan is van, akiért legtöbben odáig meg vissza voltak, de páran kifejezetten nem szerették. Egyébként a teljes testet tanulod, ugyanúgy, mint az ápolók/gyógytornászok/védőnők (ugyanaz az óra mindenkinek), nem csak a feji részt.
2021. okt. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Viszont gondolom nem olyan részletesen, mint pl. az orvosok? Vagy ott is a Sobottát kell megvenni?
2021. okt. 16. 07:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem olyan részletesen. Például orvosin külön tárgy az anatómia és külön az élettan, itt meg össze van vonva a kettő. Nem kell megvenni a Sobottát se, odaadnak egy atlaszt gyakorlatra, azt lehet nézegetni, de venni nem kell. Volt aki a funkcionális anatómia könyvet vette meg, az segíthet a tanulásban, de egyébként elég az előadás. Illetve jelenlétiben nem tudom milyen szorgosan töltögetik fel az anyagokat (hátha az lesz jövőre), mi megkaptuk az épp az anyaghoz kapcsolódó tankönyvrészleteket is.
2021. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hanyadéves vagy? Mesélnél a többi tantárgyról is? És esetleg megéri ezt elvégezni?


Köszi szépen eddig a válaszaid:)

2021. okt. 16. 11:08
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

- Van még infó, az nagyon alap (bár én infó faktra is jártam).

- A latint szerettem nagyon, ott jófej volt a tanár is, még órára is jó volt járni, pedig a latin szavak sorolása és azok végigragozása nem tartozik az élet legizgalmasabb dolgai közé :)

- Volt még ált. és személyiséglélektan, azaz pszichó. Ez elég érdekes volt szerintem, engem modjuk mindig is érdekelt a pszichológia.

- Elsősegély is volt, de nem sok (értsd: kb. kettő) óra volt megtartva, így itt csak újraélesztést gyakoroltunk.

- Biofizikával és szociológiával engem a világból ki lehetett kergetni, de ezek is teljesen teljesíthetőek voltak egyébként. Fizikából pl. mechanikai hullámokról, sugárzásokról és ilyenekről volt szó, iletve, hogy ezek hogy kötétőek bármihez, például a halláshoz vagy a képalkotáshoz. Szociológiából leginkább azt tanultuk, hogy egyes elméletalkotók milyen gondolatokat alkottak.

- Természettudományos alapozó is volt (egy, mint kötelező óra és egy hasonló témájú óra szabválként), ez azt volt hivatott szolgálni, hogy egy szintre hozzon mindenkit a bioszos/kémiás anyagból.

- Népegészségtan (vagy épp "megelőző orvostan"), az igazi klasszikus, epidemiológia, morbiditás, statisztikák, tendeinciák és hasonlók (pl. téma a szív- és érrendszeri rendszer betegségei, ebből milyenek vannak, mennyire elterjedt, halálozási arányok, kockázati tényezők stb.)

- Ápolásból ami megragadt, az az etikai kódexek és az ápolás története.


Akkor megéri elvégezni, hogyha tényleg ezzel akarsz foglalkozni és ki tudsz mellette tartani, azaz nem tántorít el valami. (Én például csak ilyen 'z-tervnek' választottam, így amiket pár órán tapasztaltam, illetve amiket felsőbbévesek mondtak eléggé elvette a kedvem tőle.)

2021. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

És végül elvégezted?:)


Engem az érdekelne még, hogy azt írják, hogy külföldön is elfogadott, ha itt végzem el ezt a szakot. Esetleg nem tudsz valakiről, aki külföldön el tudott dentálhigiénikusként helyezkedni?

2021. okt. 17. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!