Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Politikával szeretnék foglalkozni, akár szakértőként, elemzőként, politikai újságíróként, képviselőként (akár országon belül, akár Brüsszelben), stb.


Na most az alábbi lrhetőségeim vannak:


1. Elmegyek Gazdasági Menedzsment szakra, vagy Nemzetközi gazdálkodásra, hogy életképesebb szakmám legyen, amivel jobb állásom lehet a többi diploma megszerzéséig, mint most (call center egy alkusznál...). Utána Ausztriában elvégeznék nappalin egy médiamenedzsment vagy kommunikáció és médiatudomány szakot. Esetleg közben levelezőn egy politikatudomány szak mehet még.


2. Ugyanaz, mint az első, csak gazdmen helyett nemzetközi tanulmányok szakra megyek.


3. Eleve politikatudomány szakon kezdek, és utána kint rögtön egy mesterszak hozzá.


+ info: A vége mindegyiknek egy MSc lenne Ausztriában: politikai kommunikáció szakon.



2021. okt. 18. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

jaj de naiv vagy

először is be kell kerülnöd a politikusok bűnözői körébe

2021. okt. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni: értelmes válaszokat kérek, a hülyeséget tartsuk magunkban. :-)
2021. okt. 18. 08:42
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
🤣🤣🤣
2021. okt. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Én az első opciót ajánlanám, akármi is a célod. Én nemzetközi tanulmányok szakra jártam, de félév után otthagytam. Mondjuk engem annyira nem is érdekelt, de tényleg nem adott egy konkrét, biztos tudást semmiből. Rajtam kívül nagyon sokan otthagyták még. Most nyáron diplomázott az évfolyamom, és rengeteg embernek még mindig nincs munkája. A politikatudománnyal nincs ennyi személyes tapasztalatom, de egy volt osztálytársam azt tanult, és majdnem ugyanazt tanulták, mint mi, meg anno nekem is sok órám volt együtt a politológusokkal, ő is otthagyta. Az első opcióval szerintem akkor is jobb lehetőségeid lennének, ha változnának a terveid.
2021. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nemzetközi gazdálkodás bsc utána külföldön Politics vagy International relations msc
2021. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mai magyar politikusok zöme jogász és mivel a politika jelentős részben a törvények megalkotásáról, betartásáról, betartatásáról és a jogszabályok közti ügyes lavírozásról szól, ezért nem árt a jogász végzettség. Már csak azért sem, mert ezzel együtt általában az érvelés, retorika és hasonló dolgokat is elég jól meg szokták tanítani, ami szintén nem hátrány a politikusi pályán.


A média/kommunikáció hasznos dolgok, de önmagában édes kevés. A gazdasági képzettség is jól jön ideális esetben egy politikusnak, de a verseny szektorban jobban és könnyebben is lehet vele érvényesülni, másrészt nem is feltétlenül minden helyzetben akarják, hogy olyan kerüljön döntéshozó helyzetbe, aki gazdaságilag képzett.

A politikai érvényesülés zömében nem azon múlik, hogy milyen tanulmányaid vannak és szakmailag mire vagy képes, hanem hogy mennyire vagy aktív, helyezkedő, milyen viszonyrendszereket alakítasz ki a pártban, aminek a képviseletében tevékenykedsz, hogyan tudsz ott lavírozni az aktuális belső erőviszonyok között és ha párton belül hagyják neked, akkor utána hogyan tudod ezt nagyobb léptékben folytatni a többi párttal súlyosbított nagyobb politikai erőtérben.


Bármilyen tanulmányokba is kezdesz, mindenképp az a politikai pálya első lépése, hogy elkezdesz önkénteskedni, dolgozni valamelyik pártban, kapcsolatokat építesz az ott dolgozókkal, belépsz, keresed a lehetőségeket, hogy minél több mindenben részt vegyél, észre vegyenek, fontosnak tartsanak a döntéshozók. Ezt a jelentőséged persze erősítheted mindenféle tanulmányokkal, szakértelemmel, de nem első sorban a tanulmányaidon fog múlni a politikai karriered.

2021. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!