Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz online oktatás őszi...

Lesz online oktatás őszi szünet után szerintetek? (plusz információk)

Figyelt kérdés
Tudom, lerágott csont a téma, viszont a mi iskolánkban egy hét alatt bevezették először hogy kell maszk a folyosón, majd egy nappal később hogy kell a termekben is. Valamint azt hallottam, hogy a környező országok valamelyikében (Románia?) bezáratták az iskolákat papíron két hétre, de mivel most egyre több az esetszám, valószínűleg hosszabb időre is. Emellett a múltkor nekünk ki kellett tölteni iskola szinten egy Google Forms-t, hogy milyen lenne nekünk az ideális online oktatás, ezek szerint az iskola is egyre jobban gyanakszik. Szerintetek?

2021. okt. 22. 17:58
A kérdező szavazást indított:
Remélem lesz
Remélem nem lesz
Remélem lesz, de valószínűleg nem lesz
Remélem nem lesz, de valószínűleg lesz
75 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Remélem nem
2021. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk is nagyon készülnek rá már. Nyílnak a discord szerverek, messenger csoportok, az ofő mindenkivel hazavitette a tesicuccát és a könyveit.

Persze nem tudják biztosan, de az eddigi tapasztalatok alapján valószínű hogy online oktatás lesz hamarosan megint.

2021. okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Az én iskolámban (egy 6 évfolyamos gimnázium) már szeptember elejétől kötelező a maszk, a lázmérés és a kézfertőtlenítés, a classroomos csoportok élnek és abba töltjük fel a házikat. Mindez még egyáltalán nem utal az online oktatás bevezetésére.

Magyarországon az átoltottság 60% körüli míg Romániában kb 35%.

A számok olyanok amilyenek. A digitális oktatás bevezetéséről nem itt a gyakorin fognak dönteni.


Én személy szerint nem szeretnék digitális oktatást, mert két emelt érettségire kell felkészülnöm (mindkettőnek +80%-osnak kell lennie).

2021. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Hát nem hiszem, mert közelednek a választások. A kormány jelenleg magasról tojik a Covid-ra, mivel újabb korlátozásokkal csak szavazókat veszítene.
2021. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Mivel a kormány már több alkalommal is hozott hirtelen döntéseket, azért erről semmit sem tudni.

A probléma az, hogy az oltás alsó korhatára 12 év. A kisebb gyerekek online oktatásakor pedig otthoni felügyelet is kell.

2021. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Egyetemen eléggé megy a pletyka, hogy őszi szünet után már nem megyünk vissza.

A sok külföldi és a több száz fős előadások miatt szerintem egyetemen mindenképpen még most időben kellene lépni.

De ha egyetemen zárnak akkor valószínűleg középiskolak is fognak.

Az általános iskola szerintem egyelőre maradni fog.

Tény hogy választokat buknanak a zarassal, de ha nem zárnak es nagy lehet a baj újra, akkor meg rosszabbul járnának.

2021. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Az online oktatás bevezetése szerintem a kórházban ápoltak számától függ és persze pártunk és kormányunk politikai akaratától. Ha dugig lesznek a kórházak akkor bevezetik ha az egészségügy bírja akkor meg nem lesz. Hiába a napi több ezer új megbetegedés, ha enyhe tünetekkel otthon meggyógyulnak. Kb olyan, mint a covid előtti influenza szezon 3 éve.
2021. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5%
Nem lesz, mert akkor bukni fognak.
2021. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4# még jó hogy vége az előválasztásnak szóval ez hülyeség
2021. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!