Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan magoljak helyesen?...

Hogyan magoljak helyesen? Bevált módszereitek? Matek definíciók és képletek.

Figyelt kérdés

December 8.-án lesz egy matek vizsgám, amire kb. 60 darab tételt és definíciót kell bemagolnom (ennél a tanárnál nem kell értelmezni, csak magolni).


Nektek mi a bevált módszeretek?


2021. okt. 28. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
A bevált módszer, hogy értelmezed. Ha érted, miről van szó, akkor nem kell magolni, mert evidens lesz elmondani, hogy mi hogy van.
2021. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk anno 100-100 volt.

Tanuld meg.

2021. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Aki nem a kérdésre válaszol, annak természetesen megy a negatív :)
2021. okt. 28. 11:47
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Aki hülye valamihez, csak az magol. Így értelmetlen a kérdés. Ha hatékonyan akarsz csinálni valamit, akkor felfogod agyilag és megérted. Nem pedig magolod.
2021. okt. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt így könnyű mondani. Nagyon könnyű lehülyézni a másikat is egy kérdés miatt. Most fejben azért egy jót kívántam a kedves családodnak, de természetesen nem írhatom le. :)
2021. okt. 28. 15:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Matekot tényleg nem lehet rendesen beseggelni. Muszáj, hogy alapjaiban értsd, miről beszélsz, mert ha megakad a gondolatmenet, nem fogod tudni folytatni. Matekból elég, ha egy "és" kimarad vagy rossz helyre kerül és máris mást jelent minden.
2021. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A matek sajnos nem olyan tantárgy, amit gyorsan be lehet seggelni. Amíg egy töri tankönyvet meg lehet tanulni 1 hét alatt, addig a matekot nem. Csak apránként lehet vele haladni. Meg kell érteni, ha nem érted ahogy a tanár magyarázta, vagy ahogy le van írva, akkor keress rá a neten, próbálj más magyarázatot találni rá. Máskülönben tényleg nem lehet megtanulni. De sajnos lassan megy.
2021. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt értsétek meg, hogy a kérdezőnek nem elmagyaráznia kell a definíciók lényegét, hanem néhány mondatban el kell mondania a pontos definíciót.

Fogalmazhatsz a saját szavaiddal, de tömörnek és pontosnak kell lennie a megfogalmazásodnak. Nem kezdhetsz el rajzolgatni és azon megmutogatni, hogy mi-micsoda, mert nem ez kell a vizsgára. Sajnos itt nem megúszható a magolás, hacsak nem vagy akkora zseni, hogy egy definíció minden apróságát el tudd mondani néhány mondatban összefoglalva. Ha olyan bénák vagytok, mint én, akkor lehetetlen vállalkozás. Persze elmagyarázni én is eltudok egy definíciót, de ha nem magyarázatot kérnek, hanem magát a definíciót, akkor hiába értem meg, ha alapjáraton is átlag alattiak a kommunikációs képességeim. Remélem minden hülyézőnek leesett, hogy mi a probléma.


A képleteket ugyan úgy magolni kell, érteni kevés.



Csak úgy lehet bemagolni, ha ismételgeted. :(

De ne egy nap alatt akard megtanulni így az egészet. Időigényes lesz. Annyi igaz, ha érted a lényegét, akkor az megkönnyíti a magolást. Ha jövőhéten nekikezdesz, akkor lesz rá 38 napod. Ennyi idő alatt szerintem teljesíthető.

2021. okt. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8: Jól látod a helyzetet, egyáltalán nem kérnek semmi körbemagyarázást, csak egy kerek mondatot a tételről + a képletet. A dátumot sajnos elírtam, nem December 8., hanem November 8. :(
2021. okt. 30. 16:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, de tudjátok mi a különbség a magolás és a megtanulás között? Amit bemagolsz azt csak automatikusan ismételgeted, és fogalmad sincs mi az. Így tanulunk pl. idegen nyelvet. Nem kell érteni, hogy pl. az asztal az miért der Tisch vagy miért desk, egyszerűen bemagolod, és kész. Matekból nem tudsz valamit bemagolni, ha nem érted. 8 nap, az sem olyan kevés még, de neki kell állni. Hagyj időt ismételni a végén.
2021. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!