Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak bevált tanulási módszer...

Vannak bevált tanulási módszereitek? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy általában mindent az utolsó pillanatra hagyok, és hiába próbálok ellene tenni, nincs elég motivációm. Vannak céljaim, elég nagyok , de mégsem tudok nekiállni időben. Ti hogyan tudtatok ezen változtatni?

Vagy van valami jó technikátok?


Gondolom biztos lesznek olyanok, akik mondják majd üljek le a seggemre és tanuljak. Nekik mondanám, hogy mindig van valami, ami eltereli a figyelmem.


Előre is köszönöm a válaszokat és szép napot :)



2021. jan. 3. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, és pl. amikor le akarok ülni tanulni, érzem a gyomromban a feszültséget, minden porcikám ellenkezik. Kicsit olyan, mint tériszonyosként kimenni egy háztető széléhez. Ez valószínűleg egy pszichés dolog, sajnos le kell küzdeni. A sikerélmény sokat segíthet, például ha érted az anyagot, nem csak bemagolod.
2021. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy leültem, kinyitottam a füzetet/könyvet, megnéztem mennyit és mit kell tanulni. Ha nagyon részletes volt, akkor alá húztam azt, ami fontos volt és elolvastam, majd visszamondtam.


Ezekután mindig egy részlettel/mondattal többet olvastam-mondtam vissza. Majd mikor megvolt egy oldal, akkor visszamondtam az egészet és hozzátettem kifejtéseket.


Így biztos volt, hogy a fontos dolgokat tudom, mindig a "töltelék" részeket hagytam utoljára.


Meg volt a jegyzetelés. Ugyanúgy kiirtam a fobtos dolgokat csak így sokkal tovább tartott, ezért a szóbelit sokkal jobban szerettem alkalmazni.

2021. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha holnap délutánig kell 200 oldalt megtanulnom?😂
2021. jan. 3. 14:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Hat ahhoz sok sikert :D


Amúgy tényleg, csak a fontosabb részleteket tanuld meg, minden egyéb dolgot hagyd a végére.

2021. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3, Nem tudom, milyen szöveg, de szerintem olvasd el (már az is húzós), és jegyzetelj közben.
2021. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben egyetlenegy opció van, olvasd el egyszer, és szövegkiemelővel húzd ki a lényeget. Másnap reggel kelj fel jó korán, és olvasd el azt amit szövegkiemelővel kihúztál.


De egyébként nem javaslom 200 oldal felhalmozását 1 napra.

2021. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!