Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az évközi jegy a...

Mit jelent az évközi jegy a magyar egyetemeken? Ebben a speciális esetben?

Figyelt kérdés

A TVSZ szerint:


"Elbocsájtják az egyetemről azt a hallgatót, aki az adott tárgyból 6db évközi elégtelen jegyet szerez."


Annak a tárgynak az osztályozása, amivel kapcsolatban engem ez érdekel, így néz ki:

Van 3db ZH-nk a félévben, és ezeknek a ZH-knak az átlaga kerül be a félév végén a Neptunba.

Melyik az évközi jegy? Az egy darab Neptunba bekerülő kiátlagolt jegy, vagy esetleg a 3db ZH jegyei külön-külön egy-egy évközi jegynek számítanak?


2021. okt. 30. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Az évközi jegy a neptunba bekerülő jegy. Magyarán akkor rúgnak ki, ha hatszor felveszed a tárgyat és hatodjára is megbuksz.
2021. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Évközi jegy az évközi számonkérésre (zh, beadandó, szóval bármilyen munka amire a félév során osztályzatot kapsz a tárgyból) kapott jegy. Nem tudom, hogyan alkalmazható ez a szabály akkor ha 6-nál kevesebb évközi jegyet kaptok a félév során. A tanárt kéne megkérdezni.

Amire 1-es gondol az más.

2021. okt. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Teljesen bizonytalan vagyok, amúgy a következőtől félek:


Felvettem egy tárgyat, ami nagyon fontos, viszont most nincs rá időm tanulni más tárgyak miatt.


A 3 ZH-ra 3 darab egyest fogok kapni erre a félévre (megmondta a tanár, aki nem jön be megírni, az is egyest kap).

Tegyük fel, hogy következő félévben újra felveszem ezt a tárgyat, de hülye leszek hozzá, és kapok újra három darab 1-est a 3db ZH-ra.


Akkor ez azt jelenti, hogy csak két félévben buktam meg, de mégis kirúgnak a suliból, mert a két bukott félév alatt 6db egyest szereztem?

2021. okt. 30. 23:57
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Igen 6 db. egyes után kirúgnak akkor is, ha az 2 félévben jön össze. Nem a félévek számítanak, hanem az osztályzatok db. száma.
2021. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!