Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-n maximum hányszor lehet...

BME-n maximum hányszor lehet felvenni egy évközi jegyes tárgyat?

Figyelt kérdés
Tehát nem előadás, nem vizsgás tárgy, hanem gyakorlati jegy. Összesen hányszor lehet felvenni? És hogy derük ki, ha elértem a maximumot belőle? Erről semmit nem találtam a szabályzatban!

2018. júl. 9. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

100. § [Javító célú ismételt tantárgyfelvétel]

(1) A hallgató kérelmére a KTB engedélyezheti korábban teljesített tantárgy javító

célú ismételt felvételét.

(2) A javító célú ismételt tantárgyfelvétel során a tantárgy kurzusai nem vehetők fel,

de az Nftv. 82. § (2) bekezdése alapján egy kurzus ismételt felvételének díját a hallgató

köteles előzetesen megfizetni. A befizetett díj nem téríthető vissza.

(3) A (2) bekezdés szerinti térítési díj befizetésének hiányában a korábbi érdemjegy

nem javítható.

(4) A javító célú ismételt tantárgyfelvétel során a korábban az érintett tantárgyból

megszerzett kredit nem vehető el, továbbá a korábbi és az új eredmény közül a

hallgató számára kedvezőbbet kell figyelembe venni.

(5) A tantárgy javító célú ismételt teljesítése esetén az érdemjegy a súlyozott tanulmányi

átlag számításánál helyettesíti a korábban megszerzett érdemjegyet, azonban

a kreditindex, a korrigált kreditindex és a teljesítményindex számításánál nem vehető

figyelembe.

(6) Javító céllal tantárgyat felvenni a teljes tanulmányi idő alatt legfeljebb a szak képzési

és kimeneti követelményeiben az oklevél megszerzéséhez szükséges kreditmennyiség

– felfelé kerekített – tíz százalékáig lehet.

(7) Ugyanazon tantárgy esetében legfeljebb egy alkalommal élhet a hallgató a javító

célú ismételt tantárgyfelvétel lehetőségével.

(8) A javító célú ismételt tantárgyfelvétel tényét a TR-ben és a törzslapon be kell jegyezni.

2018. júl. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ööö


Nem jegy javításra gondoltam ugyanabba a félévben.


Hanem ha van egy tárgy, ami nem vizsgajegyes (nincs előadás , majd vizsga belőle), hanem gyakjegy . Gyakorlat vagy labor van évközben és kapsz rá jegyet.

Azt összesen hányszor lehet felvenni?

2018. júl. 9. 18:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyes, ez arról szól, hogy ha van legalább elégségesed az adott tárgyból, akkor egyszer felveheted javító szándékkal. A kérdező feltehetőleg arra kíváncsi, hogy hányszor veheti fel a tárgyat teljesítés céljából. Ha már TVSZ:


64. § [tanulmányi okból történő elbocsátás]

(1) A hallgatói jogviszony tanulmányi okból történő elbocsátással, az Egyetem egyoldalú

nyilatkozatával szűnik meg a megszüntetés tárgyában hozott elsőfokú döntés

jogerőre emelkedésének napjával, az adott szakon (képzésen), amennyiben a

hallgató a jelen Szabályzatban, illetve a képzési programban rögzített, a tanulmányokban

való előrehaladással kapcsolatos valamely kötelezettségét nem teljesíti:

a) a végbizonyítványt a – szakon folytatott – tanulmányok megkezdésétől számított,

a képzési és kimeneti követelményekben megadott képzési idő kétszeresének

letelte előtt nem szerzi meg,

b) azonos szakján, ugyanazon tantárgyból a 2012. szeptember 1-jét követően tett

sikertelen [elégtelen eredményű] vizsgáinak (szigorlatainak), javító- és ismétlő javító

vizsgáinak (szigorlatainak) összesített száma eléri a hatot,

c) azonos szakján, ugyanazon tantárgy kreditpontját 2015. szeptember 1-jét követően

hatszori tantárgyfelvétel után sem szerzi meg,

d) halmozott súlyozott tanulmányi átlaga alapképzésben vagy osztatlan képzésben

a beiratkozást követő negyedik aktív félév végén nem éri el a 2,25 értéket,

e) halmozott súlyozott tanulmányi átlaga mesterképzésben a beiratkozást követő

második aktív félév végén nem éri el a 2,50 értéket,

f) az utolsó három aktív félévében – amelyben nem vett részt valamely Európai

Gazdasági Térség (a továbbiakban: EGT) tagállamban olyan részképzésben,

amelyben folytatott tanulmányai az Egyetemen folyó szakos tanulmányaiba

beszámíthatók – nem szerzett legalább 20 kreditpontot vagy

g) jogviszonya korábban megszűnt, de az adott képzésre felvételi eljárásban újra

felvételt nyert, tanulmányait folytatja és a beiratkozástól számított első három

aktív félévében – amelyben nem vett részt valamely EGT tagállamban olyan

részképzésben, amelyben folytatott tanulmányai az Egyetemen folyó szakos tanulmányaiba

beszámíthatók – nem szerzett legalább 10 kreditpontot.

(2) Az (1) bekezdés g) pontjában előírtakat felvételi eljárásban újra felvételt nyert és

tanulmányait folytató hallgató esetében a beiratkozástól számított első három aktív

félévére kell érvényesíteni, majd ezt követően a további aktív félévekre az (1)

bekezdés f) pontjában előírtakat kell alkalmazni.


A kérdésre a választ a c) pontban találod meg.

2018. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg melyik tárgyból nincs előadás? Az én szakomon minden tárgyból van valamilyen előadás (tesi és szakdolgozat kivételével), ezért nem tudok ilyen tárgyat elképzelni. Olyan tárgyam van bőven, ami nem vizsgás, de ez új nekem.
2018. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A 2015 szeptember előtti tárgyfelvételt nem számolják bele?
2018. júl. 9. 18:18
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs belőle vizsga, hanem évközi jegyként írják be a Neptunba.
2018. júl. 9. 18:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudom, mi az az évközi jegyes tárgy, én is a BME-re járok. Engem az érdekel, hogy előadás nélkül melyik tárgy van, mert nem találkoztam még olyannal.


A kérdésedre válaszolva: 6-szor lehet felvenni egy tárgyat, függetlenül attól, hogy vizsgás-e vagy nem. Vizsgásból is össze tudod hozni a 6 tárgyfelvétel miatti kirúgást, például nem szerzel aláírást (vagy csak sokadik felvételre), nem mész el vizsgázni vagy nagyon ritkán, stb. Jól értelmezted, csak 2015. szeptemberétől számolják a tárgyfelvételeket.

2018. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha azelőtt valaki felvette 3-szor, meg azután is, akkor nem rúgjak ki? Hiába vette fel 6-szor, 2015 szeptember óta csak 3-szor. Így nem rúgják ki?
2018. júl. 9. 19:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem -
2018. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudod megkérdezni

a TO-n ?

2018. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!