Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készültetek emelt...

Hogyan készültetek emelt biológia érettségire?

Figyelt kérdés

Van esetleg valami netes anyagotok? Milyen könyvekből? És legfőképpen mennyit,és egyedül, vagy tanárral? Most akarok májusba érettségizni de még semmi tudásom nincs és elég lájtos a színvonal is. Sikerülhet? Milyen szóbeli tételt húztatok? Légyszives segítsetek nekem... :S

Köszi. 18/L


2010. szept. 3. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én most járok faktra, a tanár azt megmondta, hogy bioszból nem kell külön tanárhoz járni, a lényeg az hogy otthon is tanulni kell. Nézegesd az előző évek érettségijeit így és rájössz hogy melyik téma nem megy esetleg annyira. Akkor arra még hajts rá.
2010. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én most vagyok 11.-es, én is emeltet akarok majd tenni.

A kémia faktos tanár(bioszt is tanít) azt mondta, hogy elvileg a kémiát könnyebb megcsinálni, mint a bioszt, mert nagyon összetett, több az anyag, és 12.-ig megy, vagyis párhuzamosan kell folyamatosan tanulni a faktos anyagot és a z órai anyagot. De szeritne egyáltalán nem lehetetlen. Csak rengeteget kell tanulni. Szerintem nézegesd az elműlt évek érettségi feladatsorait, hogy nagyjából tisztában légy a feladattípusokkal.

2010. szept. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Faktra jártam, különtanárhoz nem. Otthon csomót olvastam az anyagot, mert érdekelt:)

Érettségi előtt megcsináltam az előző évek feladatsorait, plusz volt néhány tesztkönyvem is.

Neten is lehet tök jó oldalakat találni. PL:

[link]

[link]

[link]

[link]


Szóbelire pedig Sebőkné Orosz Katalin: Biológia 3 (esszé típusú blablabla...) könyvéből tanultam.

95%-os lett:)

2010. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utsó, tök jókat linkeltél, köszi:) 2. voltam. Amúgy grat:)
2010. szept. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ezer hála & köszönet (:
2010. szept. 5. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy hasznosak voltak és köszönöm:)
2010. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!