Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz digitális vagy hibrid...

Lesz digitális vagy hibrid oktatás az idei (2021-2022-es) tanévben?

Figyelt kérdés

Szerintetek lesz az idei (2021-2022-es) tanévben digitális vagy hibrid oktatás? Ha igen, akkor szerintetek mikortól? Kiknek? Úgy, mint tavaly második félévben (felsőtől felfelé)? A hibrid milyen lenne? Vagy szerintetek lesz valamilyen korlátozás (maszk stb.)?


Emelkedik a fertőzöttek száma, eléggé aggasztóan megint és szinte az élet minden területén előkészülőben van valamilyen korlátozás (pl.: maszk, bezárás, kézfertőtlenítés stb.), csak az oktatás terén semmi. Nem kell se maszk, se kézfertőtlenítő, szinte bárhova lehet iskolai utazást szervezni (kivéve egyes külföldi helyekre, ahol szigorítottak, de az nem magyar intézkedés), mindenhol személyesen, közvetlenül kell megjelenni.


Szerintetek ez meg fog változni vagy sem? Lesz az idei tanévben is digitális vagy hibrid oktatás?



2021. nov. 2. 16:38
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Illetve a kormány ahhoz képes, hogy nemrég még a magyar digitális oktatás előnyeiről zengett ódákat, most már hallani sem akar, még a hibrid oktatásról sem. A fertőzött diákoknál is szinte kimondottan megtiltotta, jelszóval az ő hibájuk, ha nem oltatták be magukat. Csak ott van a bibi, hogy én is ismerek olyan diákot, aki be volt oltva, mégis megbetegedett.
2021. nov. 2. 16:42
 2/35 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk hibrid van (egyetem). Egyre több egyetemnél látom a szigorítást, sok helyen már kötelező a maszk.

Olyan hatalmas bezárások szerintem nem lesznek az általános és középsulikban. Alsóban szerintem fixen nem, meg szerintem 12. osztályban sem lesz online. De felesleges tippelgetni, mindenki mást mond, ez csak az én véleményem, lehet totál más lesz.

2021. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ez érdekes, mert az adatok aggasztóak, az orvosok se nyilatkoznak sok jót a cikkek alapján. Meg a számok is azért emelkednek egyértelműen.


Hiába rinyál itt állandóan 2-3 stréber minden kérdésnél, hogy ő jelenlétit akar mindenáron, tudomásul kell venniük, hogy ez nem az a helyzet, amikor azt csinálsz amit akarsz. Bár még igen, de már szinte minden ismerősöm fél bejárni egyetemen is tömegközlejedésen annyi emberrel. Azért ez nem vicc. Oltás után is meg lehet fertőzödni, meg sokan nincsenek is beoltva, ő különösen veszélyben lehetnek, de hajthatatlanok, nem akarnak oltatni, így viszont valahogy meg kell védeni őket is.

2021. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem maximum akkor, ha a mostaninál sokkal rosszabb adatok lesznek. A szakértők javasolnak további korlátozásokat, de én pont az online oktatást még senkitől nem olvastam, csak a maszkozást, rendezvények korlátozását, ilyesmiket. Tavaly ilyenkor pl. az egyetemisták szinte könyörögtek a távoktatásért, most a gyakorin kívül ezt senkitől nem hallom, mindenkinek megfelel a bejárás, akár maszkban. Az országos lezárás valószínűleg több problémát szülne.
2021. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy egyesek azzal érvelnek a digitális oktatás ellen, főleg az internetes boomer csoportokban és főleg olyanok, akik a neten vírustagadók, de közben sunyiban kifosztják a boltok konzervkészletét és abban reménykednek, hogy kaphatnak a 4. dózist és abból tripla adagot, hogy kevésbé hatékony, mert Juliskának az unokája megbukott a sarki szakképzésen. A jobb iskolákban ilyen tendencia nem volt megfigyelhető, de a saját, illetve az ismeretségi köröm is pont hogy javított (család nélkül), mivel nem volt rajtuk az a lelki teher, amit a mókuskerék, kialvatlanság és a rohanás okoz.
2021. nov. 2. 17:05
 6/35 A kérdező kommentje:
5. válaszom a stréberes példára hoztam.
2021. nov. 2. 17:06
 7/35 A kérdező kommentje:
*internetes, boomer csoportokban
2021. nov. 2. 17:07
 8/35 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes, mert én se olvasok amúgy olyat szakértőktől, hogy online oktatás, pedig szerintem logikusan belegondolva ideiglenesen három intézkedés lenne indokolt. (Legalább 1 hónapra).


1) bevásárlóközpontokban, nagy forgalmú üzletekben maszk használata


2) tömegrendezvények ideiglenes beszüntetése


3) legalább felsőoktatásban átmeneti online oktatás 1-2 hónapra


A tömegrendezvényeket gondolom nem kell indokolni, a boltokat sem, a felsőoktatás onlinera állítása viszont azért lenne jó, mert a legtöbb kontalrjuk nekik van, meg mindenfelől jönnek. Anno a vírust is külfölsi egyetemistáknál regisztrálták először itthon asszem.


Nyilván sokan azért rinyálnak, merthogy biztos lusták az egyetemisták, meg puskázni akarnak stb, meg hogy gyakorlatot nem lehet online, de 1-2 hónapról van most szó, nem egy teljes félévről... szerintem inkább most kellene egy minimális online, mint majd utána megint egy teljes félév.

2021. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
0%

"onlinera állítása viszont azért lenne jó, mert a legtöbb kontaktjuk nekik van, meg mindenfelől jönnek. Anno a vírust is külföldi egyetemistáknál regisztrálták először itthon asszem."


Nem tudom, hogy hány egyetemista kapta el a vírust. Az online oktatás önmagában nem sokat ér a vírus terjedése ellen. Az online oktatásban az egyetemisták/középiskolások nem találkoznak egymással bent az egyetemen, viszont az otthonlét helyett kint vannak a városban (szórakozóhelyek, bulik, éttermek, plázák,...) és ugyanúgy terjeszthetik a vírust, mint bent a suliban.

Az online oktatás akkor érne valamit, ha mellette kijárási korlátozás lenne az abban részt vevőknek. Ezt persze nem lehet meglépni, mert sokan dolgoznak vagy egyéb dolgok van.

2021. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy valóbban hasznos intézkedéseket akkor hoztak, amikor 1-2 új fertőzött volt, amikor meg több, mint 10.000, akkor semmit sem csinálnak...
2021. nov. 2. 19:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!