Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz digitális vagy hibrid...

Lesz digitális vagy hibrid oktatás az idei (2021-2022-es) tanévben?

Figyelt kérdés

Szerintetek lesz az idei (2021-2022-es) tanévben digitális vagy hibrid oktatás? Ha igen, akkor szerintetek mikortól? Kiknek? Úgy, mint tavaly második félévben (felsőtől felfelé)? A hibrid milyen lenne? Vagy szerintetek lesz valamilyen korlátozás (maszk stb.)?


Emelkedik a fertőzöttek száma, eléggé aggasztóan megint és szinte az élet minden területén előkészülőben van valamilyen korlátozás (pl.: maszk, bezárás, kézfertőtlenítés stb.), csak az oktatás terén semmi. Nem kell se maszk, se kézfertőtlenítő, szinte bárhova lehet iskolai utazást szervezni (kivéve egyes külföldi helyekre, ahol szigorítottak, de az nem magyar intézkedés), mindenhol személyesen, közvetlenül kell megjelenni.


Szerintetek ez meg fog változni vagy sem? Lesz az idei tanévben is digitális vagy hibrid oktatás?



2021. nov. 2. 16:38
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

#9.

Ez általánosítás. Egyébként erős korlátozások kellenének a bevásárlóközpontokba és éttermekbe, a szórakozóhelyeket, bulikat pedig be kellene zárni ideiglenesen, de minimum szigorú szabályokat kellene hozni.

2021. nov. 2. 19:07
 12/35 anonim ***** válasza:
63%

"Az online oktatás önmagában nem sokat ér a vírus terjedése ellen. Az online oktatásban az egyetemisták/középiskolások nem találkoznak egymással bent az egyetemen, viszont az otthonlét helyett kint vannak a városban (szórakozóhelyek, bulik, éttermek, plázák,...) és ugyanúgy terjeszthetik a vírust, mint bent a suliban."


Ez szinte sehol nem volt jellemző 1-2 elhanyagolható esetet leszámítva. Akkora ökörségekkel tudtok néha jönni, mintha már nem lenne semmi más érvetek ésvalamit gyorsan ki kell találni.

2021. nov. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
93%
Miről beszéltek? Minden egyes szakértő hangoztatja hogy az őszi szünet miatt jóval!!! kedvezőbbek a számok, mintha jártak volna a kinderek iskolába! Szerintem nemsokára bezárnak!
2021. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy hagyjuk már ezt, hogy azért akarnak a diákok online oktatást, mert kimennek bulizni.. XDDDD akik nem büfészakra járnak, baromira nem azon gondolkodnak, hogy hova menjenek bulizni. Én is szereten szórakozni, mégsem voltam kb. EGÉSZ eddigi tanulmányaim alatt, ugyanis még aludni sincs időm sokszor, nemám bulizni. akit érdekel az egyetem és valamit szeretne a jövőben a diplomájával, az nem azért akar online oktatást, mert jaj de jó lesz bulizni, hanem elsősorban mert BAROMIRA NEM FÉR BELE AZ IDŐNKBE AZ, HOGY MÉG BETEGEK IS LEGYÜNK!!! merthogy nem tudom ezek az emberek mennyire vannak vele tisztában, de baromira leszarják, hogy ki beteg és ki nem, kinek van igazolása és kinek nem, ez nem a középiskola, emellett elég sok időt lehet spórolni azzal, ha az embernek nem kell rendesen elkészülni az iskolába + utazgatnia, ugyanis a diákok többsége nem az iskolától 1 méterre lakik.

Persze, lehet jönni azzal, hogy jaj régen sem volt online és be kellett járni, oké, én ezt aláírom, de legalább ne ilyen gyökér fszságokkal indokoljuk már meg, hogy mert az egyetemisták buliznak helyette, meg lógni akarnak. A legtöbben csak nem akarunk betegek lenni és a tanulásra fordítani a tölteléktárgyak+utazásból megmaradt időt.

Ja és ha valaki azzal jönne, hogy oltassam be magam, el kell, hogy keserítsem, ugyanis be vagyok oltva az évfolyamom 80%-ával együtt! Kicsit gondolkodjunk, mielőtt boomerkednénk.

2021. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
89%

"mert BAROMIRA NEM FÉR BELE AZ IDŐNKBE AZ, HOGY MÉG BETEGEK IS LEGYÜNK!!! "



Végre! Ezt nem értik meg a nahyokosok! Egyből jönnek mindenféle idétlen érvvel, hogy "biztos puskázni akarunk", meg "biztos lusták vagyunk, bulizni akarunk" stb. Fel sem bírják fogni ezek az egyetemet belülről vélhetően még nem is látott nagyokosok, hogy egy normális szakon egy rendesen megszervezett online zh-n, vagy vizsgán nem is tudsz puskázni, mert nincs rá időd. Attól, mert sok noname egyetem annyira lesz..ta az egészet, hogy mindenki úgy puskázott, ahogy akart, sok helyen annyi esély nem volt rá, mint személyes jelenlét mellett.


Nálunk is többen is attól tartunk, hogy a nagy utazgatások meg bejárások mellett, ha lebetegszik valaki, a kötelező zh-ról lemarad, és nincs pótlás, vagy ha van, az már nem jegymegajánló, és szigorúbb feltételekkel szivatva lehet csak teljesíteni, de ebbe senki tanár nem gondol bele, hogy én pl. tanulok megállás nélkül, de ha egy zh-ra nem tudok bemenni, mert összeszedtem valahol és karanténba kell dekkolni, akkor cseszhetem a tárgyat és csak extra szívásokkal tudom teljesíteni. Ezt kellene végre minden nagyokosnak megérteni!

2021. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
15/15 a 14-es válaszoló vagyok. Igen, teljesen átérzem amit írsz. Megbetegedtem az őszi szünet előtt, 5 napom ráment és nem, nem pihenéssel töltöttem volna amúgy sem a szünetemet, mivel szünet alatt is konzultációk voltuk, amik persze nem kötelezőek, de kellenek, ha teljesíteni akarom a féléves feladatokat, emellett 3 leadásra és 1 zh-ra kellett felkészülnöm 1 hetes szünetidő alatt!!! és mégegyszer leírom, tényleg senkit nem érdekel, hogy én a szünetem alatt akartam pihenni, aludni egybefüggően 8 órát vagy esetleg a családommal lenni, akikhez nem tudtam 2 hónapja hazautazni és, hogy ezek helyett beteg voltam.. és azt is megemlíteném, hogy nálunk pl. ugyanúgy voltak vizsgák is, aminél videokamerán kellett vizsgázni, tehát mégis hogyan puskáznánk?!!! ugyanúgy kell leadást, féléves feladatot csinálni, aminek ugyanaz a követelménye, mint jelenlétiben... de persze az a legnagyobb bajunk, hogy bulizzunk...
2021. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg, amit csak az ért meg, aki vokt már kovidos ( én tavaly voltam) hogy bár fiatal vagyok, enyhe tünetekkel átvészeltem, de poszt kovid tünetként egy hónapig nem tudtam utána rendesen koncentrálni tanulásnál, a memóriám teljesen rossz volt és fáradékony voltam. Nem győztem magam nagynehezen mindenféle vitaminnal kikúrálni, hogy vizsgaidőszakra nagyjából összeszedjem az erőmet. Na ez pl. senkinek nem hiányzik így a vizsgaidőszak előtt. Értékes hetek elcseszése önhibán kívül.
2021. nov. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
87%
Béke legyen és egészség. Az utóbbi még neccesen, de megvalósítható, feltéve, ha a kormány meglépi, hogy bezárja az országot. Utolsó hajszalér is elpattan majd és utána fújnak riadót. Eü-s dolgozóként az zavar, hogy a baj egy jelentős részét már el lehetett volna kerülni fokozatos korlátozás bevezetéssel, erre fel pedig szörnyű helyzeteket látok.
2021. nov. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
85%
Ebből eredően is látszik, hogy az oltás ér valamit, de önmagában kevés. Ész és felelősség tudat is kell mellé. :)
2021. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén, mi ebben az érdekes??? Tényleg azt várjuk, hogy majd minden ősszel és télen intézkednek? Ez a vírus itt lesz még évekig(lehet, hogy évtizedekig), szerintem teljesen természetes, hogy egyre kevesebb intézkedés lesz miatta. Meg kell tanulnunk a vírussal együtt élni, és kész. És elfogadni azt, hogy bizony halnak meg emiatt nem kevesen.

De nyilván valamit ki fognak találni, már csak a látszat kedvéért is, pl. maszkhasználat kiterjesztése, védettségi igazolás néhány nagyobb tömeget vonzó helyre. De nem gondolnám, hogy az online oktatás a cél. Most még a pedagógus szakszervezetek sem rinyálnak miatta, tavaly még ők voltak a szószólói az online oktatásnak. Most hallgatnak nagyon. Nyilván azért, mert tudják, hogy egy nagy sz@r volt az egész.

Ráadásul ha az egyetemistákat otthon akarják tartani, akkor nagyon sok más helyet is be kellene zárni, hogy legyen az egésznek értelme, ez pedig jó pár iparágat kinyírna megint. Azért a fiatal korosztály óriási vásárlóerőt jelent.

2021. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!