Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek? Tehetetlen vagyok

Mit tegyek? Tehetetlen vagyok

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy amiota elkezdodott az iskola kb semmit nem tanultam ezert tele lettem egyesekkel. Hetbol allok bukasra,de a legtobbbol azert,mert csak 1 jegyem van az is egy egyes. Elegge megbantam nem tanultam.


Most is holnap TZ matekbol,alig figyeltem orakon semmit nem ertek most itt szenvedek 1 oraja,de semmi,ezzel tisztaban is vagyok,hogy egyes lesz,de ebbol mar igy is van egy TZ egyesem.


Jo hir,hogy irodalombol javitottam,irtam egy otost tehat abbol mar nem allok bukasra,de meg a tobbibol igen


Van meg idom ev vegeig kijavitani?



2021. nov. 3. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha változtatsz a viselkedéseden, akkor van.


De ha hetekig nem tanulsz, utána miért várod, hogy 1 óra alatt megoldod?

Napi 1 órával hetek alatt esetleg.

2021. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van egy olyan erzesem egyes lesz,akarhogy probalkozok majd.


Meg ki tudja hany egyest fogok kapni a korabban megirt dolgozatok altal..vegere egy finish him.

2021. nov. 3. 17:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs hozzá elég eszed vagy csak lusta vagy?
2021. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lusta,extremen
2021. nov. 3. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Persze, hogy van idő javítani. De akkor nem, ha csak májusban kezdesz neki tanulni meg figyelni. Arról nem is beszélve, hogy minél tovább vársz vele annál többet kell pótolnod és annál nehezebb lesz.

Azt meg ne várd, hogy más akarjon helyetted tanulni, mert nem fog.

2021. nov. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Holnap, amikor hazaérsz az iskolából, pihenj egy kicsit.

Utána jelölj ki egy célt. Pl.: "Megtanulom történelemből az x részt". Ezt követően 25 percre ülj le és koncentráltan tanulj.

Egy percet sem kell többet tanulnod. Állíts be időzítőt. Ha letelik, utána azt csinálsz, amit akarsz. Úgyis jön a hétvége, gondolom szombatra nem kell tanulnod. :D


Nem baj, ha nem éred el a kitűzött célt. Csak azt érezd, hogy megy ez neked is. Hidd el, repülni fog közben az idő, hiszen a tanulnivalóra koncentrálsz, nem pedig arra, mikor jár le az időzítő. Ha mégis eszedbe jut az időzítő, akkor elterelődött a gondolatod a tanulnivalóról. Ilyenkor próbáld visszaterelni.


Ha "extrém lustaként" olyan tippeket vártál, amelynek elolvasása után egyből megjön a kedved napi 2 óra tanuláshoz suli után, akkor tévedtél.

Sajnos elkényelmesedtél és nem bírsz erőt venni magadon. Kénytelen vagy apró lépésekben fokozni a mennyiséget. Arra figyelj, hogy 25 percenként tarts 5 perc szünetet. Használd a Pomodoro technikát.


Írd le, ha sikerült.

2021. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat
2021. nov. 5. 13:44
 8/8 A kérdező kommentje:
Mara is a tanultam keszulten,osszeszedtem magamat,rendet raktam a szobaba,igyekeztem az oran figyelni es ja,bejott,amit irtal. Annyi hogy elofordult plane a nap vegen,hogy nem koncentraltam mindig de igyekeztem valahogy erot venni magamon es odafigyelni. Remelem rendbe lesz majd minden.
2021. nov. 5. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!