Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges, hogy a záróvizsgán...

Lehetséges, hogy a záróvizsgán "csak" a szakdolgozatot kell megvédeni?

Figyelt kérdés

Felhívtam a TO-t, mert nem talaltam az egyetem honlapján a tételsort. A TO-s hölgy állítása szerint a záróvizsga úgy fog kinézni, hogy prezentálom a szakdolgozatom tartalmát és kapok két kérdést a dolgozattal kapcsolatban.


Én eddig abban a hitben voltam, hogy tételeket kell majd kidolgoznom és hogy a vizsgán tételhúzás is lesz. Foksz képzésen kellett tételsort tanulni (9 szakspecifikus, 11 szakfüggetlen tételt).


Kinél hogy nézett ki a záróvizsga? Kicsit aggódom, nehogy félretájékoztatás miatt itt kényelmeskedjek és ne dolgozzak ki tételeket (ha véletlen mégiscsak kellenének). PTE-KTK-ról van szó.



2021. nov. 4. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Jól mondta a TO-s. Két ismerősöm is végzett a PTE-KTK-n, mindketten gazd.menedzsment szakon és tényleg csak a szakdolgozat védéséből áll a záróvizsga, nincsenek tételek.
2021. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi 1-es!


A két ismerősödnek milyen benyomásai voltak a védésről? Milyen jellegű kérdések voltak?


Tudom, mindegyik dolgozat más, emiatt a kérdések is mások. Csak kíváncsiságból érdekel.

2021. nov. 4. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Mi a manó? Fura, eddig mindkét tanulmányom során több, mint 90 tételes tételsort kaptam. Sok sikert! :)
2021. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3as!


A PTE Közgazdaságtudományi karon?


Nekem is furcsa kicsit. Ugye Foksz képzés végén volt tételsorom (dolgozatot nem kellett írni). Furcsállom egy kicsit, hogy BSc-n pont ne lenne.


Konzulensemet még azért megkérdezem.

2021. nov. 4. 16:09
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Neem, nem ezen a karon. Más intezmény, más karok, de olyan furcsa, hogy a legtöbb helyen van, itt nincs.
2021. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez nekem is furcsa. Arra készültem lelkileg, hogy a hétvégén jól neki állok a tételek kidolgozásának...


De nem találtam a kari honlapon a tételsort. A TO-s hölgy meg magabiztosan állította, hogy nem lesz tételsor és a szakdolgozatatot kell megvédenem. Remélem, nem szedik szét a dolgozatom darabjaira....

Már most izgulok ez az egész miatt.

2021. nov. 4. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Ne izgulj, még senki sem halt bele. Minden rendben lesz és februárban,a diplomád a kezedben tartva szürcsölheted a Süsü pezsit (én ezt tettem :D )
2021. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Látom jól le lettem pontozva, pedig tényleg úgy van ahogy írtam. Azt nem tudom, hogy a védésnél konkrétan milyen kérdések voltak, de csak azt kellett bizonyítani, hogy tényleg ők írták a dolgozatot.
2021. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztalak le, 1-es. Közben egy szaktársam is megerősített, hogy így van (és eddig rosszul tudtam, hogy tételsor lesz).


Köszönöm 7-es! Bízok benne, hogy minden rendben lesz.

2021. nov. 5. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!