Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a középszintű angol érettsé...

Ha a középszintű angol érettségim jobban sikerült, beírathatom azt a bizonyítványba úgy hogy a nyelvvizsgát is figyelembe vegyék?

Figyelt kérdés
65 százalék lett tavaly az emeltem a közép pedig 85... kicsit össze vagyok zavarodva az angol pontszámítás terén. Szóval megkaptam a nyelvvizsgát, de egyetemre jelentkezéshez nyilván több pont kell, és úgy tudom h az angolnál csak az egyikért kapok többletpontot, így az emelt miatt úgysem kapnék. Ha a közepet iratom be, a nyelvvizsgámat figyelembe veszik?

2021. nov. 9. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan úgy fognak számolni, hogy a legtöbb pontot hozzák ki belőle
2021. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem én, de megkérdezték, hogy melyiket írják be a bizonyítványba. Azt kell majd feltöltenem felvételinél nem?
2021. nov. 9. 12:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt célszerű bizonyítványba kérned, amelyikkel szeretnéd, hogy az érettségi átlagot számolják. (A tanúsítvány nem számít bele az érettségi átlagba, de egyéb érettségi tárgyként természetesen lehet azt is vinni.)
2021. nov. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy most hogy van, lehet érdemes lenne a megfelelő szervet megkérdezni, állítólag nagyon készségesek. Nekem annak idején (kb. 6 éve) azt mondták, hogy automatikusan a magasabb érettségi kerül számításba, ha van közép meg emelt is. Én azért nem mentem neki az emelt németnek, mert 94% lett a középszintű, és nem tartottam valószínűnek, hogy az emelten ennél jobbat ki tudok hozni. Inkább csináltam egy középfokú nyelvvizsgát mellé pluszpontnak, ami akkor 28 pontot ért, ha jól emlékszem. Megcsináltam mellé szabadon választott tárgynak az angolt szintén középszinten, és abból is vittem a nyelvvizsgát. Nyelvvizsgával akkoriban maximum 40 pluszpontot lehetett vinni, egy felsőfok vagy 2 középfokért járt a 40 pont, így végeredményben sikerült 40 pontot vinnem a pluszpontokban. (És csináltam egy töri emeltet, amiért járt még 50 pont X% felett, talán 45%-nál, amúgy meg hozzájött az egész jó törieredményem).
2021. nov. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Nekem annak idején (kb. 6 éve) azt mondták, hogy automatikusan a magasabb érettségi kerül számításba, ha van közép meg emelt is. "- iskolán belül mondták, nem a felvis ügyintézők.
2021. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4: igen, a pontszámításnál valóban így működik. De az érettségi átlagba az számít bele, ami a bizonyítványban van, nem pedig tanúsítványon. Ezért célszerű bizonyítványba egyszerűen a jobb százalékot kérni, a "rendes" pontszámításnál pedig úgyis úgy számolnak, hogy minél jobban jöjjön ki az ember.
2021. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!