Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elveszik a meglévő érettségim...

HAJNALKAA18 kérdése:

Elveszik a meglévő érettségim vagy csak kapok egy tanúsítványt amit nem muszáj figyelembe venni?

Figyelt kérdés

Szóval arról lenne szó ,hogy 2019-be sikeresen leérettségiztem,viszont továbbtanulás miatt újra érettségizek történelemből.

Viszont úgy alakult ,hogy a szóbelire nem tudok elmenni.

Azt tudom,hogy az bukásnak számít,de akkor elveszik így a meglévő érettségim és az lesz az érvényes vagy továbbra is" használhatom" a 2019-ben szerzett érettségim?



#érettségi #bukás #történelem #Elveszik az érettségit
2021. nov. 14. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Tovabbra is használhatod a régit.
2021. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Sőt, ha ez rosszabbul sikerülne, akkor is használhatnád a régebbi érettségit. Mindig a legjobb eredmény számít.
2021. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Következő érettségiért ugyan úgy fizetni kell, a többit az első két válaszoló leírta.


Illetve, ha azért nem mennél el, mert tudod, hogy nem menne, szerintem megér egy próbát... legközelebb így is úgy is fizetni kell érte

2021. nov. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem veszik el a meglevő érettségid.

Mivel újra érettségiztél, így egy tanúsítványt fogsz csak kapni, egy un. pótlapot, amit berakhatsz az érettségidbe (vagy nem, tok mindegy mit kezdesz vele, bár hivatalos irat, na de nem ez a lényeg). Nem tudom, hogy bukasnal is megkapjatok e ezt a tanusitvanyt, vagy sem, de szerintem igen.

Az érettségik atlagaval megszerezheto 100 pontot a felvetelinel viszont csak abbol szamoljak, ami eredetileg benne van az erettsegidben, marmint a kemenyboritos bizonyítványba irva, nem tanusitvanykent. (Az csak a kötelező / valaszthato erettsegiknel fog majd szamitani).

2021. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!