Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha van papírom gerincferdülésr...

Ha van papírom gerincferdülésről, automatikusan felmentenek tesiből? Vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is van gerincferdülésem (jobb oldalon borda púp és a csípőm is aszmetrikus, emiatt az egyik lábam rövidebb, mint a másik).


Tesiztem gimiben. Nem hiszem, hogy emiatt "automatikusan" felmentenének téged, mert gerincferdülésed van.

2021. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert ismerek olyat, akinek szintén ez a problémája és ő teljesen fel van mentve tesi alól. Én is ezt szeretném, csak nem tudom hogy működik, kihez kell fordulni a papírral, stb
2021. nov. 16. 19:40
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem soha nem volt ilyen ismerősöm, szóval nem tudom, kihez kell fordulnod. Rengeteg embernek van gerincferdülése, mégis tesiznek/sportolnak/aktív életet élnek.
2021. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki kezel orvos a problémáddal, hozzá kell fordulni. Tőle kérvényezni felmentést, ha indokoltnak látja megadja, ezután ha megvan beviszed ezt a papírt az iskolaorvoshoz és ő is jóváhagyja. Nálunk legalábbis így megy. Viszont így elvileg kell gyógytesire járnod, amit ha szigorúan vesznek le is kell dokumentálni és leadni suliban, de ha szerencséd van akkor nem ellenőrzi senki, hogy jársz-e vagy sem.
2021. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még 5 éve úgy volt, hogy az ortopédorvosom automatikusan felmentett. Az elején gyógytesire jártam, de végül nem volt elég, és csak gyógytornára jártam, de ott nem osztanak jegyet, így egyszerűen a bizonyítványomban át volt húzva a tesi. Ez kb. 6. osztályos koromtól volt így az iskola végéig, és most 24 éves vagyok. Amúgy, én magamtól beálltam, mert szerettem a tesiórákat, de a tanárommal jó volt a kapcsolat, néha rámszólt, hogy álljak ki, és ezt meg azt (pl. medicinlabda) ne. Azért is volt ez így jó, mert bár átlagon felül teljesítettem a legtöbb dologban a szorgalmam miatt, voltak dolgok, amiket a betegségem miatt (pl. medicin, kislabda, talajtorna) nem tudtam jól végrehajtani, és nagyon fájt is tőle a hátam. Aztán gimnázium 10. osztályától új tanár lett, aki egy boszorkány volt, úgyhogy éltem a felmentés lehetőségével és nem tesiztem többet.
2021. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha gyógytesire kell járnod (ha nincs nagyon messze), akár jobb is lehet. Ott nincs ilyen kicikizési félelmed, mert nem ismersz senkit és mindenki máshová jár. Ahová én jártam rövid ideig gyógytesizni, ott kifejezetten jó volt a hangulat, és a tanár is nagyon normális volt. Volt előtte-utána játék is, én nagyon szerettem, függetlenül attól, hogy a rendes tesit is szerettem az iskolámban. Persze, lehet, hogy nem mindenhol ennyire jó, nekem szerencsém volt.
2021. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én gerinc problémák miatt gyógytesire járok, nekem a rendes tesi órákon nem kell részt vennem.

Minden évben az iskolai védőnőkhöz megyek be ezügyben, még nézik a gerincemet, majd írnak nekem egy javaslatot azt hiszem. Megkell mutatom a tesi tanárnak, majd mikor megyek gyógytesire be iratkozni, vinnem kell azt a lapot magammal, és oda kell adnom. Szerintem ez is minden iskolában máshogy működik. Nem minden esetben küldenek gyógytesire, van a könnyített tesi is, vagy e mellé plusz gyógytesi.

2021. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"ismerek olyat, akinek szintén ez a problémája és ő teljesen fel van mentve tesi alól. Én is ezt szeretném"

Miért nem inkább meggyógyulni szeretnél (vagy legalább azt, hogy ne romoljon az állapotod)?

Sejtheted, hogy a gerincferdülésnek különféle fokozatai vannak, és hogy konkrétan a te állapotod milyen, hogy az tenne-e jót neki, ha fel lennél mentve vagy az, ha nem, csak orvos döntheti el. Vele kell beszélned. Lehet, hogy tesizhetsz, csak valami könnyítéssel, lehet, hogy gyógytornára kell majd járnod az iskolai tesiórák helyett (meg talán az is lehet, hogy teljesen fel legyél mentve, de valószínűleg erre a legkisebb az esély).

Hallgass az orvosra! (Papírt is ő fog róla adni, hogy mi legyen a tesióráiddal, nem a tesitanár fogja eldönteni.)

2021. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A könnyített tesivel az a baj, hogy láttam olyat sorstársnál, hogy a tanár kb. pont telibesz*rta, hogy neki miről van papírja, a sírásig kergette mindig a lányt, hogy de meg kell csinálnia, ráadásul asztmája is volt mellé, és egyszer jól befulladt. Lehet persze ilyenkor cirkuszt verni az iskolában, de nem biztos, hogy érdemes. Nyilván tanárfüggő, ezt a lányt az eset után inkább elintézte a szülői háttér, hogy teljesen felmentsék. Plusz osztályközösségtől is függ, és elég sok rossz osztályközösség van manapság. Ha valakinek mindig könnyebb, egy szemmel nem látható probléma miatt, akkor előbb-utóbb ezt megtorolják rajta, nyomoréknak kezdik csúfolni, stb. . Ezek is sajnos szempontok egy ilyennél, ezt tapasztalatból mondom. A gyógyulást meg a gyógytorna és rendszeres mozgás tudja (ha tudja) meghozni, a rendszeres mozgásra meg a tesióra csak egy opció. Egyébként, az a szomorú valóság, hogy nagyon ritka esetben lehet "felépülni", általában 18 éves kortól felfelé egyre hangsúlyosabban kezd visszaromlani az állapot, amikor már az ember nem tud annyit mozogni többé. Legtöbben gyógytornára sem járnak azután, mert már nincs ingyen, de hozzá kell tennem, hogy nekem pl. az sztk-s gyógytorna nagyon rossz volt, a végefelé kiderült, hogy nem is azt a tornát oktatták nekem, ami elő volt írva. De nálunk pl. az öltöző is vegyes volt, aztán az idegen fiúk meg poénból benyitottak a lányokra, ráadásul a pszichiátria mellett volt a gyerekgyógytorna, szóval olyan szinten traumatizáló volt számos szempontból az egész, hogy nem tudom erre még egyszer rávenni magam.
2021. nov. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Azt szeretném még kérdezni, hogy ugye papírom van gerincferdülésről, de arra nincs ráírva hogy fel kell menteni tesi alól, csak diagnózis van rajta. Ha ezt megmutatom a sulis védőnőnek, akkor ő felmenthet tesi alól, vagy az ortopéd orvoshoz kell visszamenni, aki a papírt is adta?
2021. nov. 21. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!