Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves mindenki! Ki hogyan...

Kedves mindenki! Ki hogyan dolgozta fel, hogy esetleg kirúghatják az egyetemről?

Figyelt kérdés

Most kaptam a Neptunban a rendszerüzenetet, hogy 4-ik alkalommal veszem fel az adott tantervi egységből a vizsgát és az 5 sikertelen alkalom után megszűntetik a jogviszonyom. Különös, mert valamiért eddig 6 megengedett vizsgaalkalomra emlékeztem... Rosszul esett ez így az estére.

Nagyon szerencsétlenül jártam ezzel a tárgyal. Már többször meghallgattam a kurzust, többször elolvastam a tankönyvet és csak nem sikerült, hogy rúgná meg a macska.

Az online vizsgázás nekem egy átok volt. Olyan nehéz tesztett raktak össze az oktatók, hogy megvagyok róla győzödve, hogy ez jelentős mértékben hozzajárult ahhoz, hogy így megcsúsztam ezzel az egy darab tárggyal. Alaírásom megvan (onnan van pár pontom).

Ahhoz, hogy sikerüljön a tárgy, minimum 57%-os vizsgát kellene írnom. Nem jó, de nem is tragikus...

Nagyon bevasalják az anyagot. Mintha ezen múlna a munkaerőpiaci sikerességünk (nem).

A vicc az egészben, hogy a szakdolgozatom le van adva. Szószerint már csak ezen az egy tárgyon kellene valahogy átvergődnöm. De most elgondolkodtam. Mi van, ha kirúgnak?

A tanár nem fog átrugdalni a vizsgán. Nem az a fajta.

Szívesen olvasnék siker sztorikat, ki hogy jutott túl a helyzeten.



2021. nov. 19. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Többféle variáció lehet. Az egyik évfolyamtársam, akinek megszüntették a jogviszonyát, újra jelentkezett és csúszás nélkül végzett velünk. A másik abbahagyta az egyetemet.

Azért az elég ritka, hogy valaki ne vergődjön át egy tárgyon 5 alkalommal se. Te is hibás vagy!

2021. nov. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Velem még nem volt ilyen, de egyébként leszarnám, leadnám a jelentkezést újra arra a szakra, ha fenyegetne ilyen veszély, újra felvetetném magam, elfogadtatnám az addig teljesített tárgyaimat és folytatnám ahol abbahagytam előző félévben.


Vagy elgondolkodnék, hogy miért nem tudom megcsinálni ennyire azt a tárgyat, hátha esetleg nem való nekem az a szak.

2021. nov. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azok válaszát várnám, akik járnak/jártak ilyen cipőben. Nem az opciók érdekelnek.


Aranyos vagy 2-es, de az, hogy nem sikerül egy nehéz tárgy (5 másik meg sikerült) az nem egyenlő azzal, hogy nem nekem való a szak.

2021. nov. 20. 00:06
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha lehet még felvételizni a képzésre akkor nincs akkora gáz, csak egy kis adminisztrációval jár. Ha újból felvesznek, efogadtathatod a korábban teljesített tárgyaidat. A gond akkor van, ha nem indítják már a képzést és úgy rúgnak ki. Ha költségtérítésesre vesznek fel újból, akkor nyilván fizetned is kell.
2021. nov. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ez nem kedves válasz, de nem feldolgozni kell egy olyan dolgot, ami meg sem történt, hanem akkor összekapni magadat. Miért nem mentek az előző alkalmak? Leültél tanulni vagy csak olvasgattál? Miért nem írsz rá olyan ismerősödre, akinek sikerült, hogy miből tanult, hogyan tanult? Esetleg korrepetálást vállal-e valaki, (ha olyan jellegű a tárgy)? Mindent be kell dobni és elkezdeni tanulni, minél sürgősebben.
2021. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne siker sztorikat akarj olvasgatni, hanem a tananyagot. Elég probléma, ha már 4-szer felvetted a tárgyat. Lehet, hogy mégsem kellene egyetemen tanulnod. Vagy eszed kevés vagy a szorgalmad, mindkettő probléma.
2021. nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem tudod, miért buktál ennyiszer, továbbra is bukni fogsz, mert nem tudod, min változtass. Kérdezd meg azokat, akiknek megvan a tárgy, hogy hogyan csinálták.
2021. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sikerült a tárgyam!


Köszönöm a segítőkész válaszokat!


A rosszindulatú válaszolók fussanak neki a szövegértelmezésnek, nem késő elkezdeni azt se megtanulni.

2021. dec. 22. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!