Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Székesfehérvári Vasvári Pál...

Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium vagy Teleki Blanka Gimnázium?

Figyelt kérdés

Lassan felvételi, és nagyon elbizonytalanondtam. Véleményeket szeretnék kérni olyanoktól, akik oda járnak, vagy legalább hallott valamelyik suliról. Jöhet minden: oktatás, programok, diákélet, tanárok stb...


Minden választ nagyon szépen köszönök! :)



2021. nov. 20. 11:25
A kérdező szavazást indított:
Vasvári Pál Gimnázium
Teleki Blanka Gimnázium
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Legyen a Teleki, ott végzett a törzsfőnök meg a holdudvara is.

Amúgy idk, szegedi vagyok, de mindkettőről nagyon jókat lehet hallani, szóval csak sok sikert a felvételidhez!

2021. nov. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a telekibe jártam mateg tagozatra (igaz, nem most, 6 éve végeztem), arról tudok bővebb véleményt mondani. Az oktatás színvonalas, viszont magasak is az elvárások. Ezzel az is jár, hogy a diákok döntő többsége értelmes, normális. Nincs züllött réteg. Az osztályközösség nálunk egész jó volt. Voltak ugyan kívülállók, de soha senki nem volt egyértelműen kiközösítve és senkit nem bántottak, piszkáltak komolyabban és más osztályokról se tudok, ahol lett volna ilyesmi. Volt pár jó program, azok mindig az év fénypontjai voltak, ilyen téren nem volt panaszom. Tanárok vegyesek, volt nagyon jó is meg olyan is, akit kb mindenki utált. De ez sajnos ilyen, mindenhol vannak kifogásolható, tanárnak nem való tanárok.

Én 6 évig jártam oda és kb az első 3 évet szerettem, utána viszont nekem már túl sok volt a nyomás és a stressz. Jó tanuló voltam, de nem a legjobbak között és ezt éreztették, az önbizalmam is erősen megcsappant abban az időszakban. Nem egyszer gyomorgörccsel mentem be. Úgy tudnám megfogalmazni, hogy ott első a teljesítményed és az kevésbé számít, hogy te egy érző ember vagy és nem egy robot, aki egész nap tanul. Ha neked ez komoly hátrány, akkor nem ajánlom, de ha nem gond ez a versenyistálló jelleg, mert szorgalmas vagy és a verseny meg a nyomás csak ösztönöz, akkor tökéletes választás. Az eredménye amúgy abszolút meglett, mindenki egyetemre ment tőlünk és elég jó helyekre.

Azóta persze lehet, hogy diákbarátabb lett, ezt nem tudom. Jó iskolának tartom amúgy, csak nem mindenkinek való.


Az öcsém Vasváris volt, részleteket nem igazán tudok, de arra emlékszem, hogy egész rendszeresen voltak programok és ő szerette. Az diákbarátabb iskolának tűnik.

2021. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Hát valami lehet abban a gimiben ha ő most itt tart. :D Nagyon szépen köszönöm!


Másodiknak:

Fhu, nagyon vegyes érzéseim vannak most. Én a Sziget utcai Telekibe járok. Hallottam már erről a versenyistállós dologról, az osztályfőnököm (Bernáth Valéria. A Gimiben tanít, de az általános Telekibe is átjár) szerint magasok az elvárások, de legalább mindent kihoznak belőlünk. A diákéletről jókat hallottam. A tanulmányi átlagommal felvesznek egyeneságon. (ha biztos, hogy a Telekibe akarok menni, akkor a felvételit nem nézik, csak kell egy megfelelő átlag) Szeretek tanulni, nagyjából megy is. Kicsit megijesztett, nem szeretnék gyomorgyörccsel bemenni egyik órára sem. ^^'


A Vasvári nagyon barátságosnak tűnik, sok a program. Osztályfőnököm azt mondta, hogy kb. ugyanazon a szinten van oktatásilag a 2 gimi.


Nagyon szépen köszönöm a választ, óriási segítség!

2021. nov. 20. 14:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem megijeszteni akartalak, csak a saját tapasztalatomat írtam le. De lehet azóta másabb meg lehet te jobban bírnád és nem lenne gyomorgörcs. Amúgy nálam is csak 1-2 tanár órája előtt volt, akik időnként abban lelték örömüket, hogy megszégyenítsék a diákokat. De tény, hogy kihozzák a diákokból a maximumot. Nálam jobban működik a pozitív megerősítéses módszer, az iskolában pedig nem ez volt a jellemző, főleg ezzel volt a problémám. Jobb lett volna, ha kicsit emberközpontúbbak.

Sokan szeretik amúgy, szóval mindenképp arra biztatlak, hogy több véleményt is szerezz be, mert attól, hogy én a végén már nem szerettem, lehet te fogod. Vasvári valóban barátságosabbnak tűnik, de öcsémnek is volt tanára, akivel voltak problémái, szóval ezért se szavaztam, nem tudnám azt mondani, hogy a Vasvári egyértelműen jobb. Mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai.

2021. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm szépen! Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a Vasváris testvéred kevésbé volt megterhelve, mint te?
2021. nov. 21. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár ehhez az is hozzájárul, hogy ő elég lazán vette az egészet, annyira nem érdekelte, hogy miből milyen jegyet kap, nem is nagyon tanult. Jó esze van, amit hallott órán, abból elvolt, otthon szinte sose láttam könyv vagy füzet felett ülni. Ami érdekelte, abból nagyon jó volt, a többi meg neki nem számított. Szóval nem tudom, hogy a hozzáállása mennyire járult hozzá, de nem volt leterhelve se lelkileg se tanulásügyileg annyira.
2021. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!