Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emelt történelem érettségi...

Az emelt történelem érettségi mennyivel nehezebb, mint a közép?

Figyelt kérdés
Esetleg akik emelteztek töriből, tudnának írni egy rövid élménybeszámolót?

2021. nov. 23. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én idén májusban csináltam meg, szerintem egész korrektül teljesíthető. Írásbelihez sokat segítenek az előző évi feladatsorok a típusfeladatok szempontjából, és készülés során az esszét is jó gyakorolni, hogy meglegyen a terjedelme és az időbe is beleférj. Szóbelim ugye nekem a vírus miatt nem volt, de elkezdtünk rá készülni. Nem tételsor van, hanem tematika, és azon belül bármire rákérdezhetnek (egy tematika nagyjából 3-4 tételt fed le, némelyiknél zárójelben oda van írva, hogy mire gondolnak, de nekünk a faktos tanár is besegített, hogy mik szoktak előjönni). Ami nekem nagy könnyebbség volt, hogy egész jó felkészítő könyvek vannak, plusz miután nyilvánosságra hozzák a tematikát, lesznek azokat kidolgozó könyvek is. Azt hiszem az oktatas.hu-n elérhetők a követelmények, ott pontosan látod, hogy milyen témák vannak emelten pluszban, és az előző évi tematikákat is meg tudod nézni.
2021. nov. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
62%

Nem lehet atlaszt használni, és több esszé van/ hosszabban kell írni, már nem emlékszem pontosan. És ugye több témakört kell, részletesebben megtanulni.

De ennek ellenére, ahogy az előző válaszoló is írta abszolút teljesíthető, bár sokat kell gyakorolni az esszéírást, az egy külön művészet. (Minden információra csak egy szempontból kaphatsz pontot stb.)

Plusz nem árt külön információkat is tudni, amik esetleg nincsenek pontosan a tételsorban. Én azt javaslom csak akkor menj neki, ha tényleg érdekel a történelem.

Nekem ezek a könyvek segítettek:


[link] (ebből a közép is nagyon jó, több ismerősöm ebből készült, és elég jó eredményeik lettek)



[link]


És tényleg nézegetheted a tematikákat, abban le van minden pontosan írva, azt hiszem az évszámok is mind felsorolva, szóval az biztosan segít. :)

2021. nov. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!